Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok magyar diákként...

Hogyan tudok magyar diákként Szlovákiában ingyen utazni vonattal?

Figyelt kérdés
Utánanéztem már, de többnyire 2014-ben frissített oldalakon találtam információkat ezzel kapcsolatban. Úgy tudom szlovák nyelvű nyomtatványt kell kitöltenem és az iskolában lepecsételni és aláírni. Azóta változott ez valamit? Tudna ebben segíteni aki már csinált ilyet?

2016. dec. 18. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
el bujsz a wc-ben
2016. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egy iskolalátogatási igazolásra van szükséged, és azt hitelesen lefordíttatni szlovák nyelvre, ez párezer forint, de ha utazni fogsz ott többet akkor megéri. Persze lehet, hogy van több módja is, de szerintem az iskolában nem fognak lepecsételni és aláírni egy szlovák nyelvű irományt, amit nem értenek.
2016. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szlovák vasút oldalán van egy nyomtatvány, amit google fordító segítségével lefordítasz, azt kinyomtatod és kitöltöd. Ezt az iskoládban a titkárságon (vagy ha egyetemre jársz a TO-n) lepecsételteted, aláíratod. Előfordulhat, hogy nem pecsételnek le neked egy papírt, amit nem is értenek. Ez esetben hiteles fordítást kell készítettetned, ami több ezer forint. Ha többet utazol, akkor megéri. Ha csak egy egynapos kirándulásra mész, akkor nem éri meg a cécót. Ja és szükség lesz egy igazolványképre, mert a kitöltött nyomtatvánnyal és az igazolványképeddel kiállítanad neked egy nyomtatványt vagy nemtudommit, amivel utazhatsz ingyen.
2016. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!