Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szülés után szeretnék...

A szülés után szeretnék egyetemre menni, első diplomám lenne, kapok támogatást? Kitől tudok érdeklődni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Milyen támogatásra gondolsz?
2008. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogy gyesen illetve gyeden lévő kismamáknak jár kedvezmény első diploma vagy szakma elvégzéséhez, jogi karra akkarok menni levelezőn, félévente ez 164.000 forint, nem téríti ezt az állam?
2008. nov. 28. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ez már sajnos megszűnt azt hiszem tavaly.
2008. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oh de kár, köszi a választ
2008. nov. 28. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit,itt azért utána tudsz érdeklődni,hátha járna vmi támogatás: [link]

kérdezz rá,az a biztos!!!

2008. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, hogy az első diploma megszerzése ingyenes, persze ha hirdetnek államilag támogatott képzést és fel is vesznek rá.

De az egyetemen/főiskolán biztos többet tudnak mondani.

2008. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem ingyenes a kismamáknak. Próbálj meg államilag támogatottra jelentkezni.
2008. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jövőre megyek egyetemre, de nappalira, akkor lesz 2 éves a kisfiam. Hát azért jár egy-két dolog.

1. Ha a felvételi időpontjában GYED-en, GYES-en, GYET-en vagy, vagy TGYÁS-ban részesülsz, akkor 50 plusz pontot kapsz, azaz már több esélyed van bekerülni államilag támogatott képzésre a pontjaid alapján.

2. Minden (nappalis, azt hiszem) hallgatónak, aki családfenntartó, tehát saját háztartásában gyereket nevel, annak jár szociális ösztöndíj, ami havonta a normatíva 20%-a, kb. 23 ezer forint.

Tudtommal ezek járnak. Én ennek utánakerestem, csak sajnos már nem tudom, hogy melyik oldalakon találtam meg a pontos válaszokat a kérdéseimre.

2008. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!