Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lány létemre is mehetek a...

Lány létemre is mehetek a Zrínyi M. Nemzetvédelmi Egyetemre, mint katona?

Figyelt kérdés
Tudom van sok lány katona.. """sok""":D De nem röhögnének majd ki, ha oda akarok felvételizni. A fizikai alkalmasságin mennyire kell megfelelni? Mit csinálnak ott? Mennyit futnak stb? AMúgy meg ha valakinek a tanulási eredménye egész jó, csak nagyon béna a sportban azt is felveszik oda? Vagy esetleg azokat akik kicsit butábbak, de jól sportolnak? Megfogják majd kérdezni felvételin (van-e egyáltalán felvételi?) hogy sportoltam-e valaha?
2008. dec. 15. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, felvesznek, én is oda szeretnék menni és az egyik ismerősöm is oda jár (ő is csaj). Az egyetem honlapjáról mindent megtudhatsz.
2008. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Senki nem fog "kiröhögni" ha felvételizel, de nagyon gondold meg, hogy valóban oda akarsz-e menni! Ne az amerikai akciófilmek alapján hozd meg a döntésedet!

Nem elég a jó tanulmányi eredmény; nagyon sokat kell mozogni is. A felvételin többek között futni is kell és fekvőtámaszt csinálni, mindegyikből megvan, hogy mennyi a minimális szint! Ha felvesznek akkor készülj fel arra, hogy minden reggel -akár esik, akár fúj- futni kell kb. 3km-t. Ezen kívül készülj arra is, hogy ott nem fognak semmit "szépen kérni", hanem az iskola jellegéből adódóan "parancsot" adnak! Nem olyan, mint a Rendőrakadémia című filmekben. Nem is mehetsz mindig oda amikor- és ahova akarsz! Még haza se!!! Mikor én oda jártam, akkor ha valaki kapott egy egyest akkor hétvégén nem mehetett haza addig, amíg ki nem javította! Ez már régen volt de nem hiszem, hogy sokat változott volna.

Ha úgy döntesz, hogy oda jelentkezel és felvesznek akkor sok sikert és kitartást kívánok Neked!

2008. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2008. dec. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A belinkelt oldal alján találod meg a testnevelés felvételi követelményeit.
2008. dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2. válaszoló kicsit elriasztott ettől az ötlettől :S
2008. dec. 16. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Nem akartalak elriasztani. Ezek a saját tapasztlataim.

Egyébként én nagyon régen jártam oda. 1987-ben kezdtem, akkor még Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskola volt a neve.

2008. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
GYERE IS, EZ A DÖNTÉS BECSÜLETEDRE VÁLIK, ÉN ÖRÜLNÉK ÚGYIS KEVESEN VAGYTOK
2011. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!