Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális szerintetek ez a tanár?

Normális szerintetek ez a tanár?

Figyelt kérdés
Ma volt óránk, és mindent leírtam ami a táblán volt, utolsó szó is a füzetemben volt, és a telefonomon megnéztem az időt a pad alatt,mert nem bízok az iskolai órákban,mindegyik másképp jár, és tudnom kellett mikor csengetnek ki,mert rosszul voltam kicsit.. de ahogy megnéztem,rögtön raktam is le az ölembe és pont gondolkoztam az akkor feladott feladaton. És a tanár odaszól nekem: 'XY(nevem) itt vagy egyáltalán vagy máshol jár az eszed?? mit csinálsz??' mondom kicsit meglepődötten: 'itt vagyok,mindent leírtam ami a táblán van,tessék megnézni!,most meg az új feladaton gondolkodom'(órán mindig figyelek,sose kalandozik el a figyelmem) és a tanár felállt és mellémjött,a telefonomat látja az ölemben, és megfogja, és mérgesen az asztalhoz csapja, és kérdi dühösen: 'és ez mi??? telefont nyomogattad! hazudtál!! gyanús volt nekem hogy olyan ártatlanul nézve mondtad az előbb' kiakadtam ezen, és mondtam neki h 'higgye el nem nyomogattam,csak az időt néztem meg, de tessék megnézni,minden le van írva a füzetbe!' erre mondja hogy 'őt nem érdekli' kicsit kibuktam,elkezdtem könnyezni,és a tanár mondja h bocsánatot kérhetnék tőle amiért a telefonommal játszok órán,mondom 'kérnék is, ha úgy lett volna, DE figyeltem,mindent leírtam,és nem játszottam vele,csak az időt néztem meg.' és dacból nem írtam már az órán, de figyeltem, és egész órán direkt nem szólított a feladatoknál,pedig mindegyiket meg tudtam volna oldani én is.. elég furcsa ez a tanár, bnőmnek is mondja ma h YX, mit bénázol már megint???? hogyan oldjam meg az ilyen konfliktusokat a tanárral? és holnap mit csináljak az órán? ezt a tantárgyat imádtam,de ő megutáltatta velem..hogyan oldjam meg az ilyen konfliktusokat a tanárral? és holnap mit csináljak az óráján?(utána másfél hétig nem lesz vele óránk,mert táborozni megyünk) 16/L
2010. szept. 15. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Beszélj vele szünetben. A tanárok többsége nem ismerné be egy osztálynyi gyerek előtt, hogy tévedett.

Vagy ha nagyon makacs, kapd el olyankor, amikor több tanárral együtt van, pl. büfében vagy az ebédlőben, hogy legyenek tanúk rá, hogy nem vagy paraszt vele.

23/L

2010. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szerintem sz*rd le.

Lesznek még ennél is rosszabb dolgok a suliban.

2010. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna mondanod, hogy azért nézted az időt, mert rosszul vagy, de nem akartál kikéretőzni.
2010. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hú rendesen kiakadtál... Velem is volt már hasonló. Azt hiszem általános iskola 4. osztályába jártam, mikor matek óra végén mérgemből összegyűrtem a füzetemet. Végülis azért, mert a r*hadt tanár egy köcsög f*sz volt, nem tanított nekünk semmit se. Na és meglátta a tanár, ahogy gyürkészem a füzetemet, és kikapta a kezemből. Fejemhez vágta, hogy hogy képzelem ezt, mi az Istent képzelek magamról. Akkor még kis nyuszika voltam, nagyon félénk. Nem tudtam neki megmondani, hogy az az én tulajdonom, azt csinálok vele amit akarok... Megfenyegetett a szemét dög, hogy elviszi a szüleimhez -.- 10 éves fejjel nem csoda, hogy besokkoltam. Nagy nehezen visszakönyörögtem tőle. Persze a családban attól még hírement :D Azóta szívből gyűlölöm azt a nőt, mert ennél még sokkal többet "ártott" nekem. Én a helyedben vagy bepofáznék neki, vagy tűrnék azért, hogy ne rontsa le szándékosan a jegyedet.
2010. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én lányom pont ilyen típusú tanár miatt váltott iskolát 9. után. Ráadásul az osztályfőnök volt a matek-fizika szakos tanáruk. Az én lányom volt mindig az ügyeletes bűnbak. Mindig megcsinálta a házi feladatot, de soha meg nem nézte, de azzal cseszegette, hogy inkább írná meg a leckét otthon. Igaz, a fél osztály az ő füzetéből másolta a leckét, mindenki tudta, hogy nem igaz, amit a tanár állít, de nem szállt le róla. Előfordult, hogy betegség miatt bent sem volt a suliban, és valaki eltört egy cserepes virágot, amit az osztályfőnök a lányomon kért számon. Mikor kiderült, hogy bent sem volt, annyit nem mondott, hogy bocsi, tévedtem. Aztán kivártuk az év végét, kerestünk közben másik iskolát, ahol nagyon jól érzi magát, pedig alig kezdődött el a tanítás. Felesleges lett volna 3 évig szenvedni. Nem tudott olyan hangon válaszolni, ami megfelelt volna a tanárnak. Viszont nem volt hajlandó bevállalni mások hülyeségét, csak hogy leszálljon róla az osztályfőnöke. Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert ez a tanár volt elég jellemtelen ahhoz, hohy mikor bementem, rákérdeztem, mi a baj a lányommal, bájosan mosolyogva közölte, hogy az ég egy adta világon semmi, bár minden diákja ilyen szorgalmas, csendes lenne. Szemrebbenés nélkül belehazudott a szemembe, mikor az osztálytársai már előtte elmondták ugyanazokat a dolgokat, amire a lányom panaszkodott. Ha jelentkezett, az volt a baj, hogy tudálékoskodik, ha nem, akkor az, hogy passzív. Tudod, mint a viccben a nyuszi, meg a sapkája. Ha rajta van az a baj, ha nincs, akkor az. Csak itt az igazgatónak is az egyik legjobb barátja volt a tanár, tehát nem volt érdemes neki szólni, mert szerinte ő az egyik legjobb tanerő. Hát, sajnos ilyen tanárok, igazgatók, iskolák is vannak.
2010. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!