Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik középiskolába menjek?

Melyik középiskolába menjek?

Figyelt kérdés
Három iskolán gondolkoztam. A Madách Imrén, a Kölcsey Ferencen és Berzsenyi Dániel Gimnáziumon. Ha tudtok róluk valamit mondani, azt megköszönném.

2022. szept. 18. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a hármat érdemes a jelentkezési lapon megjelölnöd, aztán a központi írásbeli eredményétől is függ, hogy hova hívnak be szóbelizni.

Ezen az oldalon meg tudod nézni a korábbi évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait tagozatonként, és néhány szóbeli vizsgatapasztalatot is olvashatsz: gimik.comagna.com

Madách nyelvoktatásban erős elit gimi, jó a közösség, a diákok kb. kétharmada lány. Legalább 77-78 pontos központi kell a szóbeli behívás eléréséhez. Ha nem vagy kitűnő, akkor 80 feletti központit kellene írnod.

Berzsenyi híres az összetartó közösségéről. Diákbarát iskola, nagyon népszerű suli. Berzsenyibe is a nyelvi tagozatoknál 77-78 pontos központi szükséges a szóbeli meghallgatáshoz, a humán tagozatnál kevesebb.

Kölcsey is erős nyelvoktatásban. Francia két tanítási nyelvű osztályát nagyon dicsérik. Ide könnyebb felvételt nyerni, mint a másik két suliba.

2022. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb az 1. Helyesen írja a dolgokat, de szerintem jócskán nem 77-78 pontos felvi kell ezekhez, min. 85 vagy a feletti, haveromnak van egy kishúga, aki írt egy 80 pontos felvételit, és lecsúszott a bejutási lehetőségről úgy 2 ponttal
2022. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a madách volt
2022. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!