Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, aki elvégzi az...

Mit gondoltok, aki elvégzi az orvosi egyetemet, az zseni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szívesen tanultam volna orvosnak de egyszerűen nem lennék képes annyi tananyag meg tanulására, ráadásul gondolom nem egyszerű. Ahhoz, hogy valaki elvégezze az orvosi egyetemet, jól gondolom hogy kiemelkedő képességekkel rendelkezik? Esetleg tudtok ellenpéldát?

2023. márc. 10. 17:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegy az sem, ha az ember rite minősítéssel, vagy summa cum laude diplomával végzi el az egyetemet. Én szerintem, az 5-ös orvosi diplomához márpedig kell egy bizonyos szintű intelligencia, ami magasabb az átlagosnál.

De ugyan ez igaz a matekos, fizikás, kémiás szakokra is.

2023. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Aki átlagos képességű az el tudja végezni az orvosit, csak kellő szorgalom és akarat kell hozzá, hogy orvos legyen. Az orvosi nem elvégezhetetlen, meg nem csak zsenik végzik el az orvosit.


Egy kis számolás ha az IQ-t vesszük alapul és a felső 2% számít zseninek.


Magyarországon

- 19 évesek száma 99873

- 20 évesek száma 101108


19 és 20 évesek száma kb 200000 (felső 2 szám összeadva). Forrás: [link]


Tehát 200000 * 0,02 = 4000 fő. Tehát 4000 fiatal zseni van Mo-n akiknek a kora 19-20 év között van.


Szerintem fel lehet az tenni, hogy nem minden zseni akar orvosnak menni (csak az ÁOK képzést veszem orvosinak), mert van IT, mérnöki, fogorvosi, állatorvosi, gyógyszerész, természettudományos, jogi, ... képzés is. Szerintem nyugodtan számolhatunk azzal, hogy a zsenik 10% akar orvosnak menni, tehát 4000 * 0,1 = 400.


SOTE ÁOK-n kb 400 ember szerzett diplomát. Forrás: [link]


DE ÁOK-n kb 200 ember szerzett diplomát. Forrás: [link]


Szeged ÁOK-n kb 200 ember szerzett diplomát.

Forrás: [link]


Pécs ÁOK-n kb itt is 200 ember szerezhetett diplomát. (Nem találtam gyorsan infót róla, de ennyi reális)


Adatok alapján minden évben kb 1000 ember szerez ÁOK orvosi diplomát Magyarországon.


Látható, hogy ilyen túlzó feltételezésekkel sem igaz, tehát egy átlagos ember is elvégezheti az orvosit.

2023. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

Én egyetlen emberrel találkoztam az orvosi képzés során akire azt lehet mondani, hogy valóban zseni. 4,9 feletti átlaggal végezte az egyetemet és olyan képessége volt, hogy gyakorlatilag előadás után majdnem szóról szóra képes volt visszamondani, hogy a professzor által mi hogyan hangzott el. Mellette pedig nem csak mint egy gép elmondta, hanem meg is értette a folyamatokat. Hozzá képest nagy szakadék volt akár a második legjobb átlaggal rendelkező hallgató között is.


Szóval egyetértek, nagyon képlékeny, hogy honnan számít valaki zseninek, de aki valóban kimagaslóan tehetséges az szerintem max 1-2 ember szakonként. Persze vannak nagyon okos és szorgalmas diákok, de én nem mondanám zseninek őket, nekem az számít zseninek akinek olyan képessége van amire egy átlagos (vagy kicsit átlag feletti) intelligenciájú ember képtelen pl. én hiába hallgatnám vissza 20-szor a 2 órás anatómia előadást akkor sem tudnám visszamondani olyan szinten ahogy egy zseni 1 hallás után. Más kérdés hogy én 1 hónap után ha nem foglalkozom vele aktívan el is felejtem a nagyrészét egy zseni pedig továbbra is emlékszik rá.

2023. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem hinném. Kásler Miklós is elvégezte pl., de én valahogy nem látom rajta a zsenialitást ...
2023. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
a 7. válaszolón hatalmasat szakadtam, de valahol igazat beszél. :D A kész orvosok többsége is degenerált, a gyerekekről nem is beszélve.
2023. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!