Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van ehhez az egeszhez joguk?...

Van ehhez az egeszhez joguk? tobbi lentebb.

Figyelt kérdés

osztalytarsam tavaly annyi beirast gyujtott ossze, hogy eljutott volna a fegyelmi eljarasig. azonban adtak neki meg egy eselyt, hogy csak akkor kell fegyelmire mennie ha a kovetkezo (mostmar ebben) a tanevben kap barmilyen beirast is. idenre ossze is szedte magat, magatartasa sokkal sokkal jobb, nem csinal mar semmi rosszat, nem is hangoskodik, minden rendben vele.

azonban tortent egy kis felreertes, es most elegge nagy bajba kerult.

ami valoban tortent:

egy fiu (akivel joban voltak, szoktak neha hulyeskedni) taskajabol kilogott a penztarcaja meg a toltoje, es ezt osztalytarsam a fiu szeme lattara kivette es 1 meteres korzetben jarkalt vele, latszott rajta hogy nyilvan vissza akarja adni, csak kicsit szivatta ot, en is ott voltam, nekem is kezembe adta ezt a ket targyat egy pillanatra, eppen mar adtuk volna vissza a sracnak, de erre megjelent egy tanar. azt allitotta hogy o vegignezte az egesz esemenyt, meg lett vadolva lopassal. az ofo is megjelent, el lett neki mondva hamisan a tortenet, aki ezt tovabb terjesztette az igazgatonak is. na hat o arrol tudott hogy osztalytarsam lopni probalt, igy igazgatoi intot adott neki. na most a tavalyi megegyezes alapjan fegyelmire kene ot kuldeni, de kedves ofonk kitalalta hogy megse kelljen, helyette minden egyes szunetben az igazgatoi iroda elott kell allnia, es senki nem mehet oda.

amint ezt megtudtuk, es elso szunet volt hogy ott kellett acsorognia, en megkerestem a fiut akit "meglopott" hogy ugyan mondja mar el az igazgatonak hogy ez az egesz sztori nem igy volt. oda is mentunk, nagyon csunyan le lettunk uvoltve, azt mondta ha nem megyunk el es nem hagyjuk abba a magyarazkodast akkor mi is igazgatoi intoben reszesulunk. meg hogy ne probaljuk elmeselni a dolgokat, mondvan hogy tanar latta az esetet es neki hisznek.

azota pedig terjengenek a pletykak, a buntetett osztalytarsam anyukaja is bement az igazgatoval beszelni, neki is hamisan lett elmondva a sztori.

az is ki lett talalva hogy mi megfenyegettuk a fiut hogy azt mondja nem volt semmi, meg hogy osztalytarsam kezebol en szedtem ki a ket targyat ilyen "add mar neki vissza" modon.

senki sincs meghallgatva, nekem meg megszakad a szivem ahogy artatlanul ott acsorog osztalytarsam es nezi ahogy masok elvannak.

tenyleg ez lenne a helyes eljaras? hogy meg se hallgatnak senkit, csak annak a tanarnak a megfigyeleseire tamaszkodnak, aki kozben felig jegyzetelt, kozbe beszelgetett, nem is hallott semmit az egeszbol, a latottakbol kovetkeztetett?

ugy erzem hogy innentol kezdve az egesz iskola is odamehet es elmondhatja hogy a sztori nem igy volt, nem fog szamitani, hisz "tanar latta az esetet"

ennyire nem szamit a diakok megfigyelese, velemenye? mitevok legyunk?



#büntetés #fegyelmi eljaras
2023. máj. 13. 07:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Azok alapján, amit mondtál, ez annak a focistának az esetére hasonlít, akinek van egy sárgája, és kísérti a sorsot, és súrolja a 2. sárga határát.


Egy értelmes sárga lapos játékos 6x meggondolja, mit csinál az után. A te esetedben az illető nem tette, megszívta. Azt mondtad, csak szivatta a másik félt, most visszanyalt a fagyi. Kell neki vernie a mellét, játszania az agyát, pontosan tudván, milyen a múltja... és még ilyen baromságot is csinál. Nem is az számít, hogy ez igaz-e, avagy sem, hanem az, hogy igencsak súrolja a "második sárgát", ha csak a fele is valóság.

Vicces, menő akart lenni a baromja...


Ha nem fogta fel azok után, hogy ez nem fér bele, nincs keresnivalója.


Lehet, hogy kommentemmel lepontozás sorsára kerülök, de őszintén szólva nekem visszatetszést keltenek azok, akik teszik az agyukat a semmire. De a lényeg, hogy vicces legyen... remélem, megérte neki! Én rúgtam volna ki a francba!


Sajnos - kedves Kérdező - nem érted a történtek lényegét!

2023. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit tévők legyetek?


Egyszerű: máskor előbb kell gondolkodni, utána cselekedni! Lehet, hogy amit ti viccesnek találtok, meg menőnek, az másokat bánt.


Ne feledjük, akár lopáskísérlet volt, akár nem, megalázta a másikat, és ez is önmagában lehet fegyelmi alapja!


Jó lenne, ha ezt mind felfognátok végre!


1. voltam

2023. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nem alazta meg!!! pont ez a lenyeg hogy ok sokszor igy szivatjak egymast, ez semmi volt, a fiu tudta hogy vissza akarja adni neki osztalytarsam a cuccokat, egyaltalan nem gondolna ra, esze agaba se lenne lopni, hat hogy a fenebe lenne lopaskiserlet? es egy ilyen kis jatek miatt alljon az irodanal? mikozben mas diakok sokkal durvabb dolgokat is elkovettek es megusztak az egeszet szimplan azert mert eppen nem latta pedagogus aztan meg a diakok akik latnak ilyesmiket, le vannak uvoltve hogy ne arulkodjanak? ez akarhogy nezem nem igazsagos. ha még mindenkivel ilyen szigoruak lennenek, megertenem, de igy egyaltalan nem.
2023. máj. 13. 08:11
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

És arról meg vagy győződve, hogy ő maga se érezte megalázónak?

Nyilván hogy kivülről te mondasz valamit, nem jelenti azt, hogy az elszenvedője is így gondolja.

De sajnálom, ha ennyi esze van, semmi keresnivalója a suliban. Ilyen múlttal kisangyalnak kellene lennie, és a tanulással foglalkozni. Nyilván ő nem színötös...

2023. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell odamenni, ha balhé van! Ennyi! Remélem mindannyiótokat kibsznak az iskolából emiatt!
2023. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

ez a ket fiu baratok. joban vannak. sokszor szivatjak egymast, es nem megalazaskeppen hanem na, tinedzser fiubol vannak. en azert voltam ott mert szimplan az "elkovetovel" nagyon joban vagyok es mindig vele vagyok.

egyszer tortent hogy az iskolataskamat felvitte evfolyamtarsam a sajat emeletere, semmi balhe nem lett belole. az miert nem lopaskiserlet?

masik tortenet: egyik osztalytarsam belecsulazott a masik taskajaba, abbol se lett semmi, pedig ra lehetne fogni hogy mas szemelyes targyanak megrongalasa.

nekem nem azzal van a problemam hogy buntetest kapott, hanem azzal hogy masok nem kapnak semmit hasonlo ugyben. ha mindenki ossze vissza meg lenne buntetve akkor azt mondanam basszus igy jartunk de sajnos nem igy van, ugy erzem hogy ugymond "ki lett nezve" ez az osztalytarsam es folyamatosan ot szivatjak. na es ez nem megalaztatas? ;)

2023. máj. 13. 08:29
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Még te vagy felháborodva az igazság oltárán?


Volt neki ezelőtt X esete... Már egyszer kicsapták, de kapott új esélyt. Támadási felületet adott, hogy ilyesmit csinál. Hány esélyt kellene még neki adni?


Megúszott ő is bőven dolgokat.


Igazság kell? Az igazság az, hogy ha kimondták, még egy bármilyen eset, fegyelmi, és ennek tudatában szívózik, akkor indulás fegyelmire!


Komolyan az igazságot hozod fel? Inkább húzzátok meg magatokat, mert sokat képzeltek magatokról!


Szinte biztosra veszem, hogy - amint már utaltak rá - ő nem tartotta viccesnek ezt a szívózósdit. Csak ott rúgott vissza, ahol a legjobban fáj, és most csodálkoztok. A tetteitekért vállalni kell a következményt, és komolyan, az igazságérzeted meg legyen helyén akkor is, ha visszagondolsz arra, hányadik utolsó esélyt kapja....

2023. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

egyebkent ezt az egeszet nem ugy kell elkepzelni hogy ez a gyerek ilyen lopos szokos nem tudom kicsoda, hanem szimplan mar annyiert beirast kap hogy megszolal oran. es ezt mondom, hogy tavaly se volt egy olyan szornyu gyerek akit ki kene csapni, hanem az osszes tanar elitelte ot a semmiert, ossze vissza irkaltak a beirasokat, es mindig ez volt hogy sose hallgattak meg senkit a vele kapcsolatos ugyben, csak ossze vissza itelkeztek. valoban rosszabb gyerek volt tavaly, de nem annyira mint akit ki kene csapni.

en jobban tudom az esetet, arra vartam hogy valaki megertse mi a problemam, es nem az hogy valaki idejon kotekedni.

nem szeretnek ebbol az egeszbol veszekedest generalni, tisztelem a velemenyedet, de akkor is sajnalom, de nekem az igazsagossag nagyon is fontos.

valoban nem egy szent az osztalytarsam, de ennyi a bajom hogy ugy erzem eros tulzasokba mentek a tanarok :(

2023. máj. 13. 08:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból tudom, hogy a diákok képesek bármit tényként találni, ha az az igazságérzetüket hizlalja. Tagadott már le diák a szemembe nyilvánvaló tényeket, és vádolt meg nyilvánvaló hazugsággal nem egyszer.


Szóval amit előadsz egyrészt csak az egyik oldal, másrészt eléggé kihegyezett, és kérdéses.

Az illető meg örüljön, hogy egyáltalán még odajárhat.

2023. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az igazság lehet, az, nem lopott, ahogy beállítják, de szívózott. Mint mondtam már, ez is lehet fegyelmi alapja. Hányszor olvastátok el elejétől végéig a házirendet?

Pontosan tudta, hogy utaznak rá a tanárok. Akkor miért kellett?


Én egyáltalán nem sajnálom, ha annyi esze van, hogy így ilyesmiket csinál, megérdemli a sorsát - idézve magam: "visszanyalt a fagyi".


Lehet, ha el is hiszik, ami a "valós" történet, akkor is ugyanez lesz a vége ezzel a múlttal - ebbe is gondolj bele...


Inkább a tanulással törődne ennyit, semmint mások megalázásával...

2023. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!