Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri emelt szintű érettségi...

Töri emelt szintű érettségi megéri?

Figyelt kérdés

Mármint nyilván megéri a pluszpont miatt,de mennyire nehéz?

Mennyi többlettudás szükséges hozzá,és azt hol érdemes megszerezni?Mennyire kell pontosan,precízen tudni az évszámokat például?

Az érettségi mennyire épül a forrásokra?

bocsi a sok kérdésért,csak mostanában sokat gondolkoztam rajta,hogy meg kéne próbálnom,különben esélyem sincs arra a szakra bekerülni,ahova akarok,de a középszintűtől nem félnék,na de az emelt?:S


2009. jan. 1. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
héhé nézd azt ha (rosszul siker az írásbelid) akkor a bizottság aki előtt vizsgázol le fog szarni és csak annyit pontot add amennyit kell és ismeretlen emberek köz vizsgázol akik (kiakarnak veled baszni). Míg középszinten jól sikerül az írásbelid mondjuk 4es fölött van de nincs meg az 5ös és a szóbeliden(a saját tanárodnál vizsgázol)aki azon lesz hogy megkapd az 5öst. Ja és csak akkor ér +pontot a emelt ha 4esre levizsgázol... de amúgy attól is függ hogy az adott helyre KÖTELEZŐ a emelet? mert ha nem felesleges rá készülnöd egy 4-5 sel simán be tudsz kerülni. Ha meg kötelező benned van a kockázat és rendesen rá kell készülni MINDEN kell tudni. Amúgy 11.-be járok emelt töri fakultációra és rendes órán 5 ös vagyok töriből emelten meg csak 2es.... szóval érdemes átgondolni hogy kötelező vagy nem?!!
2009. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Az előzően válaszoló kolegával ellentétben, szerintem sima ügy az emelt töri. Mert én tényleg fordított helyzetben jöttem kis. 3évig 2es voltam majd 4.ben hármas. 2008ban mégid 5ös(!) re tettem a töri emeltet. Pedig a 32 tételből 2-t tudtam, és még csak nem is azok közül húztam. BAromi könnyű volt.


Tehát sztem nem gáz a téma. Írásbeli a legjobb mert a sok esszében elég ha a forrást újra leírod nekik kicsit átfogalmazva. Én is ezt tettem :D Szóbelin meg megintcsak van forrás, és 4év alatt csak ragad az emberre annyi, hogy lazán rizsázzon a témáról.


Persze az is lehet, hogy valóban buzgón imádkoztam. És akkor ez az érettségi eredmény kézzelfogható bizonyíték Isten létére...

2009. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első válaszadó kicsit el van tévedve! Az emelt szintű szóbeli vizsgabizottság nem tudja h Neked milyen lett az írásbelid. Épp ez a lényeg! Hidd el, én már érettségiztem. Az, h megéri-e a töri emelt azt ne az alapján döntsd el h mennyire nehéz. Hanem gondold végig, hova akarsz menni, nyilván pl jogra ha nem mész emeltre se töriből, se magyarból nem kerülsz be, de mondjuk vmi töri szakra sztem be lehet. Nyelvvizsga van? 1 v 2? Ha két középfok vagy 1 felsőfok akkor az már 50 és "csak" 30 hiányzik a maximális 80 pluszpontokhoz. Én inkább azt a lehetőséget választottam, hogy egy emelt meg egy nyelvvizsga, vagyis a 80ból 75. Számold ki, h Neked h érné meg, meg kb hány pontod lesz, tavaly hány pont kellett arra a szakra ahova jelentkeztél stb... sok sikert az érettségihez.


ui.: érdemlegesen az emelt történelem érettségihez nem tudok hozzászólni, mert nem abból írtam emeltet :)

2009. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat:)

igazából az a helyzet,hogy töri régészetre vagy keleti nyelvek és kultúrákra akarok menni majd a későbbiekben,de nem lenne kötelező emeltezni...

viszont oda magas a ponthatár,420 körül kezdődnek,és eddig egy középfokú nyelvvizsgám van,de mindenképp kellene a pluszpont..

azt hiszem ezt még átgondolom párszor,bár már túl sok időm nincs..

2009. jan. 1. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem emelt 4-estől, hanem emelt 3-astól jár plusszpont!
2009. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%-ot kell elérni a plusz pontért! De gondolj mindig arra, hogyha emelten 60%-ot elérsz az olyan mint a középen a 100% és ha 60at sztem nem nehéz elérni csak az írásbelin és akkor még nem is beszéltünk a szóbeliről ami jó esetben felfelé tolja a pontokat, szóval gondold át, sztem megéri :)
2009. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16:56-os válaszoló!


Én jogra megyek, és jó eséllyel sem magyarból, sem töriből nem megyek emeltre- máshogy is meg lehet oldani.


Én úgy gondolom, hogy mivel a százalék is számít, azért nem éri meg (nekem) elmenni emelt szintű törire. Úgy oldom meg, hogy a felvételi tantárgyamat fogom megdupláztatni, mivel jogra megyek, ott irodalom + töri. Na most ha csinálok mindkettőből 90%-ot, akkor ugye 90+90 = 180, azt megduplázzák az 360. Nekem van 50 plusz pontom a nyelvvizsgából, tehát az összesen 410.

Jogra - pázmány- ahova én szeretnék menni, 384 pont volt az idén. Nem hinném hogy annyival megemelik, persze ha nem írom meg jól a közép szintet, akkor megszívom, de így nekem egyszerűbb, mint emelt szintre menni, szóval óriási tévedés, hogy csak emelt szinttel lehet bekerülni :)

Minden jót!

2009. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző válaszadó: pont így vagyok én is csak matek-törivel. Megoldom középszintekkel.
2010. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bár a kérdező tavaly érettségizett, úgy mint én, ha valaki mégis idetéved, szeretném felhívni a figyelmét a következőkre. Tehát mint írtam én tavaly érettségiztem, jogra jelentkeztem, és én is úgy gondolkodtam, mint az utolsó előtti válaszoló: nem kell nekem az emelt, úgyis béna vagyok matekból, majd duplázok. A közép magyar-töri nevetség, jó lesz nekem az. A magyarom 95% lett, azzal nem is volt gond, csakhogy a törit túl lazán vettem (NAGYON lazán) ezért a végeredmány csak 82% lett...Tudni kell, hogy volt 2 nyelvvizsgám, végülis összejött a 404 pont. Csak ez ugye nem volt elég a joghoz. Úgyhogy idén szintemelőzök és véres verejtékkel harcolok azért a néhány nyomorult pluszpontért...

Szóval azt tanácsolom, hogy ha nem emeltezel, akkor tényleg rendesen készülj fel a középre, ne vedd félvállról. Ha nem vagy túl hülye, simán összejöhet a 85-90%. Tanulj mások hibájából, inkább több pontod legyen mint kevesebb. :) Higgyétek el, nem éri meg elcseszni.

2010. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos nem tudok hozzaszolni,enis ezzel kapcsolatban szeretnek kerdezni,hogy ha attol fuggetlenul hogyha nem nagyon jol sikerul az irasbeli emelt,attolfuggetlenul mehetek e szobelizni?
2011. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!