Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy "Waldorf"...

Mit gondoltok egy "Waldorf" iskolás többre viheti, mint egy "normál " iskolás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm Waldorf suliba íratta a gyerekét, ás állandó jelleggel dicsekedett vele, hogy az Ő gyereke mindenből 5-ös. Amivel nincs gond, hiszen egy szülő álljon is ki mindig a gyereke mellett és biztassa.

Viszont azt elfelejti, hogy ezek a jegyek nem matematika, nem magyar, nem történelem és még csak nem is nyelvből vannak, hanem faragás, agyagozás, horgolás, fűzés... kreatív jegyekből állnak össze. Most a legutolsó évben 8. osztályban iktattak be matekból és magyarból hetente 1-1 órát. Aztán most várják a "csodát" ugyanis eljött a 8. év vége és felvételizni kellene a gyereknek. Nem gimibe, hanem szakmát adó suliba. Matekból nem fog felvételizni, csak magyarból, ami duplán számít, ugyanis az anyuka elintézte, hogy a gyereknek matekot ne kelljen tanulnia, ne érje őt "nehézség". Értem én, hogy egy szülő védeni szeretné a gyerekét, nem akarta, hogy csúfolják, hogy "gyengébb" képességű, de esélyt sem adott neki, hogy ez kiderüljön. Megmondta, hogy nem, az ő gyerek nem fog átlagos suliba járni, nem fog matematikát tanulni.

Azt is aláírom, hogy nem kell mindenkinek gimnáziumba, egyetemre járnia és azt is hogy vannak gyengébb képességű tanulók, de egyébként a lány nem bizonyul annak, mert meglenne a magához való esze, csak mivel tanulni nemigazán kellett neki ebben a suliban így most a felvételitől parázik az anyuka, amit meg is értek.

Ezzel szemben mindenáron bizonygatja nekünk, ismerősöknek, hogy az ő gyereke sokkal jobb lesz, ugyanis a Waldorf iskolás gyerekekért 2 kézzel "kapálóznak" a munkaerőpiacon. Szerintetek ez így van? Elnézést kérek, biztos én voltam a tudatlan, de amíg ők nekem ezt az iskolát nem említették nekem fogalmam nem volt arról, hogy ilyen iskola létezik. Én sem voltam a legkiválóbb tanuló, de kitartással és szorgalommal 3-as 4-es jegyeim megvoltak, elvégeztem a gimnáziumot, és egyetemet. Nem szín ötössel, nem 1-1 óra hanem sok áttanult éjszakával de sikerült.


Ha van aki eljutott idáig, azt megköszönöm és elnézést, hogy ennyire hosszúra sikeredett. A kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek is 2 kézzel kapálóznak a munkaadók a Waldorf iskolás gyermekekért? Az én szüleimnek eszük ágában nem lett volna engem ilyen iskolába íratni. Egyrészt azért mert ők sem tudtak róla, hogy ilyen létezik, másrészt azért mert nem olcsó egy ilyen iskola. (Nem Bp és vonzáskörzetében élünk).


És írom újra, hogy én teljesen elfogadom azt, hogy nem kell mindenkinek gimnáziumba, egyetemre járni és hogy sokszor egy jó szakmával többre lehet vinni a mai világban mint 2-3 diplomával a polcon, de szerintetek is ennyire jó egy ilyen Waldorf iskola ahol ugyan varrni, hímezni, kötni megtanítanak és 5-ös jegyeid vannak mindenből, nem kell a nehézségeket azaz a matekot megtanulnod, mintsem "átlagos" suliba járni és közepes osztályzattal azt tanulni ami az "elvárt" matek, magyar, történelem, idegennyelv ...és tényleg "2 kézzel" keresik a Waldorf sulis gyermekeket a munkaerőpiacon? Tényleg csak én voltam ennyire lemaradva, hogy tőle hallottam először a Waldorf iskoláról? Azóta már tudom, hogy sok helyen van ilyen iskola főleg Bp-en és környékén de előtte én még erről nem hallottam.


jan. 14. 21:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
A munkaadók a szakképzettséget nézik, senkit nem érdekel az általános iskola.
jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy az életben mire viszi, eléggé összetett dolog, számít a suli, de sok más dolog is. Mennyire talpraesett, mennyire jó az önérvényesítése, mennyire tudja eladni magát, mennyire van tisztában azzal, hogy miben jó. Szerintem a hagyományos iskolákban is át kellene alakítani a tantervet, a módszereket (persze ehhez felülről is kell szándék, ami nincs...), teljesen más készségek kellenek ma a munka világában, mint mondjuk a szüleink fiatalkorában kellettek, és ezekre nem nagyon készítenek fel, amik most kellenek.
jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Kitana. ***** válasza:
47%
Majd kiderül, de az biztos, hogy hacsak nem direkt ilyen irányba akarna a gyerek indulni, sok hátránya nem lesz abból, hogy nem tanult matematikát. Gondolom az alapokat tudja, amik kellenek a mindennapokhoz.
jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

1:

Ebben azért nem lennék olyan biztos, ugyanis ebben a suliban ő nem tanulta meg azt, hogy haza megyek van házi feladat, van témazáró és azt sem hogy vannak kötelezettségek és tanulni kell. Ha volt kedve suliba menni akkor ment, ha nem akkor nem. Ez nyilván a szülő hibája, de én úgy gondolom, hogy így nem lesz neki egyszerű sem a felvételi sem utána a szakmát tanulni. Gondolom én, hogy ott kevesebbet, esetleg máshogyan kell tanulni, mint egy gimnáziumban, de nem fog neki jólesni, hogy tanulni is kell iskola után és nem csak a kézügyességet használni.


2:

Ezt én is így gondolom, hogy a mai tanítás nem megfelelő. Én pl. biztosan tanítanék kreszt a suliban, elsősegély nyújtást ... nem csak a jogosítványhoz,hanem a biciklizéshez is kell(ene) tudni a táblákat és sajnos van olyan szülő aki ezt (sem) tanítja meg a gyereknek.

jan. 14. 22:11
 5/41 A kérdező kommentje:

3:

Szerintem már most a felvételinél is lesz neki hátránya abból, hogy heti 1 magyarórája volt az is csak a 8. osztályban. Illetve abból is, hogy itt nem voltak neki "nehézségek" amiből megtanulta volna, azt hogy folyamatosan kell készülni, ahhoz hogy jól sikerüljön a témazáró, meg úgy egyáltalán, hogy készülni kell. Sajnos az olvasás sem megy neki teljesen jól. És nem azért, mert ő gyengébb képességű lenne, vagy bármi betegsége lenne, hanem azért mert ebben a suliban nem "erre mentek rá", aztán otthon is rá volt hagyva, hogy nem kell az olvasást gyakorolni.

jan. 14. 22:16
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Hallottál olyan emberről, aki oda járt, és nem valami művész?
jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Kitana. ***** válasza:
42%
4 Szerintem ezt amúgy nem az iskolában tanulja meg az ember, mármint a kötelezettségeket. Mármint én pl sima iskolába jártam, aztán mégis volt, hogy nem mentem be, ha nem volt kedvem :DDD De munkahelyen ilyet nem csináltam soha felnőttként, leszámítva 1-2 alkalmat, amit táppénzzel igazoltam, de azt is már csak jellemzően akkor, amikor elegem volt és fel is mondtam rövid időn belül. Gyerekként fel sem fogja szerintem igazán ezeket a dolgokat az ember, hiába akarják erőszakolni, majd akkor tanulja meg rendesen, ha magára lesz utalva. A gyerekek agya teljesen más dolgokon jár, nem kötelességeken meg feladatokon.
jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

6:

Én olyan emberről sem hallottam még aki oda járt! Épp ez a kérdésem lényege :)

Egyedül róla, azaz tőlük tudom, hogy létezik ilyen iskola :)

Megmondom őszintén azt látom rajta, hogy nem érdekli a festés/ rajzolás de anyuka nagyon szeretné, hogy ezt csinálja és állandó jelleggel kötelezi is rá, hogy csinálja. Szerintem, ha valaki szeret festeni, akkor nem kell noszogatni, nem kell neki mondani, hogy csinálja, hanem neki ül és csinálja. Úgy nem lehet megszeretni a festést, hogy anyuka azt szeretné, hogy ő fessen. Van akinek van hozzá tehetsége van akinek nincs, van aki szeret festeni és van aki nem.


7:

Egy elsős talán másodikos gyerek agya valóban nem a kötelességeken jár, de egy nyolcadikos gyereknek, ha elmondják, hogy felvételit fogsz írni és ha szeretnél bekerülni valahova akkor annak jól kell sikerülnie szerintem meg kellene érteni még akkor is ha gyerek. Ez a kötelességtudat. Ismerek én olyan 3. osztályos gyereket is aki hétfőn azaz holnap 3 db témazárót ír szombaton titokban éjszaka tanult, mert sumákolt, hogy nem kell tanulni, de tudta , hogy vasárnap azaz ma focimeccs van nem szeretne hétfőn rossz jegyet kapni, ezért szombat este titokban tanult, pedig ő is csak gyerek és mégis tudta hogy van kötelessége vasárnap meccs van hétfőn 3 témazáró.

jan. 14. 22:45
 9/41 anonim ***** válasza:
28%
A Waldorf-osokból a „laissez faire" stílusú nemtörődöm életstílus fog később jellemződni.
jan. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van egy ismerősöm, waldorfos volt, most grafikai munkákat csinál, abban teljesen jó, de azért azt nem mondanám, hogy többre vitte, mint mondjuk én. Max ugyanannyira vittük, de mindenki azt csinálja amit akar, úgyhogy tök mindegy, kívülről mások hogy látják.
jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!