Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy "Waldorf"...

Mit gondoltok egy "Waldorf" iskolás többre viheti, mint egy "normál " iskolás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm Waldorf suliba íratta a gyerekét, ás állandó jelleggel dicsekedett vele, hogy az Ő gyereke mindenből 5-ös. Amivel nincs gond, hiszen egy szülő álljon is ki mindig a gyereke mellett és biztassa.

Viszont azt elfelejti, hogy ezek a jegyek nem matematika, nem magyar, nem történelem és még csak nem is nyelvből vannak, hanem faragás, agyagozás, horgolás, fűzés... kreatív jegyekből állnak össze. Most a legutolsó évben 8. osztályban iktattak be matekból és magyarból hetente 1-1 órát. Aztán most várják a "csodát" ugyanis eljött a 8. év vége és felvételizni kellene a gyereknek. Nem gimibe, hanem szakmát adó suliba. Matekból nem fog felvételizni, csak magyarból, ami duplán számít, ugyanis az anyuka elintézte, hogy a gyereknek matekot ne kelljen tanulnia, ne érje őt "nehézség". Értem én, hogy egy szülő védeni szeretné a gyerekét, nem akarta, hogy csúfolják, hogy "gyengébb" képességű, de esélyt sem adott neki, hogy ez kiderüljön. Megmondta, hogy nem, az ő gyerek nem fog átlagos suliba járni, nem fog matematikát tanulni.

Azt is aláírom, hogy nem kell mindenkinek gimnáziumba, egyetemre járnia és azt is hogy vannak gyengébb képességű tanulók, de egyébként a lány nem bizonyul annak, mert meglenne a magához való esze, csak mivel tanulni nemigazán kellett neki ebben a suliban így most a felvételitől parázik az anyuka, amit meg is értek.

Ezzel szemben mindenáron bizonygatja nekünk, ismerősöknek, hogy az ő gyereke sokkal jobb lesz, ugyanis a Waldorf iskolás gyerekekért 2 kézzel "kapálóznak" a munkaerőpiacon. Szerintetek ez így van? Elnézést kérek, biztos én voltam a tudatlan, de amíg ők nekem ezt az iskolát nem említették nekem fogalmam nem volt arról, hogy ilyen iskola létezik. Én sem voltam a legkiválóbb tanuló, de kitartással és szorgalommal 3-as 4-es jegyeim megvoltak, elvégeztem a gimnáziumot, és egyetemet. Nem szín ötössel, nem 1-1 óra hanem sok áttanult éjszakával de sikerült.


Ha van aki eljutott idáig, azt megköszönöm és elnézést, hogy ennyire hosszúra sikeredett. A kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek is 2 kézzel kapálóznak a munkaadók a Waldorf iskolás gyermekekért? Az én szüleimnek eszük ágában nem lett volna engem ilyen iskolába íratni. Egyrészt azért mert ők sem tudtak róla, hogy ilyen létezik, másrészt azért mert nem olcsó egy ilyen iskola. (Nem Bp és vonzáskörzetében élünk).


És írom újra, hogy én teljesen elfogadom azt, hogy nem kell mindenkinek gimnáziumba, egyetemre járni és hogy sokszor egy jó szakmával többre lehet vinni a mai világban mint 2-3 diplomával a polcon, de szerintetek is ennyire jó egy ilyen Waldorf iskola ahol ugyan varrni, hímezni, kötni megtanítanak és 5-ös jegyeid vannak mindenből, nem kell a nehézségeket azaz a matekot megtanulnod, mintsem "átlagos" suliba járni és közepes osztályzattal azt tanulni ami az "elvárt" matek, magyar, történelem, idegennyelv ...és tényleg "2 kézzel" keresik a Waldorf sulis gyermekeket a munkaerőpiacon? Tényleg csak én voltam ennyire lemaradva, hogy tőle hallottam először a Waldorf iskoláról? Azóta már tudom, hogy sok helyen van ilyen iskola főleg Bp-en és környékén de előtte én még erről nem hallottam.


jan. 14. 21:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg anyukád érdekét néznéd, már minden követ megmozgattál volna, hogy ne lejmolhassanak tőle.
jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
Kaptál választ, de neked semmilyen válasz nem jó. Mi lesz a mese következő eleme? Eltartási szerződést kötnek anyáddal?
jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
90%
Téged nem az érdekel, hogy jó-e a Waldorf, arra kaptál választ, van olyan gyerek, akinek igen, a Waldorf jó, van, akinek a Waldorf jobb, mint egy hagyományos iskola. Ez a válasz a kérdésedre, találsz a témában más kérdést is, ahol ezt kivesézik. Csak te ennél nem álltál le.
jan. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
100%
A munkahelyeket nem érdekli, ki hova járt általános iskolába. Ilyen szempontból tökmindegy. Olyan szempontból számít, hogy minden gyerek más, és nem ugyanaz jó minden gyereknek. Van, aki hagyományos iskolában nem találja a helyét, nem tud beilleszkedni, Waldorfban meg kivirágzik, és ez segíti hozzá egy olyan önképhez, amivel már magabiztosan szerez jó szakmát, tudást, ami miatt kapkodni fognak utána a cégek. Más ugyanezt elérheti egy átlagos állami általános iskolából indulva is. És ugyanúgy ha a szülő nem ismeri fel a gyereke egyéni problémáit, bármilyen iskolával lőhet mellé, ahonnan aztán a gyerekének a későbbi életét is megnehezíti. Kerülnek ki diplomás jó szakemberek Waldorfból is és hagyományos általános iskolából is. A lényeg, hogy a szülő, vagy akár egy jó pedagógus felismerje, ha valamiért adott gyerek ott, ahol van, nem jó helyen van, és ezzel foglalkoznak is. Nincs etalon, mert mindenki más. Van, akinek megfelel egy átlag általános iskola mindenféle extrák nélkül, van, akinek fejlesztő pedagógus kell, van, akinek gyógypedagógus kell, van, akinek meg a Waldorf kell. De a végső döntést a szülő hozza meg, jól vagy rosszul. A szüleim például megbánták, hogy abba az általános iskolába írattak tesómmal, ahol anyukánk tanítónő volt. Sose tanított minket, és a kollégái sem kivételeztek velünk, de a gyerekek így is kipécéztek, csúfoltak. Jobb lett volna, ha másik iskolába járunk, akár távolabbra, de ez tűnt praktikusnak akkor.
jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

32: Milyen semmilyen válasz?!

Ha nem tűnt volna fel a kérdés kizárólag annyi volt a Waldorf iskolás gyerekért valóban 2 kézzel "kapálóznak"-e. Több kérdést nem tettem fel. Csak a hozzád hasonló vadb*rmok egyből okoskodnak, hogy engem miért érdekel más élete. Engem az anyám élete érdekel, sem a Waldorf tandíja, sem az ő albérlet díjuk. A sztorit direkt nem fejtettem ki, ugyanis azt a problémát, majd én megoldom, hogy ki kit használ ki, senkinek nem kértem sem a véleményét sem a tanácsát ebben. A hozzád hasonló idiót*k okoskodtak bele abba, hogy engem mi és miért érdekel, ami az én dolgom. Ha a feltett kérdésre választ nem tudtál adni, hogy van e tapasztalatod Waldorf iskolás gyerekkel vagy sem, akkor lehet tovább görgetni. A beszélgetés további része nem miattam, hanem a b*romi okos és látatlanba mindent tudó és feltétlenül kommentelő nagyokosok miatt jött létre. Te majd eldöntöd helyettem, hogy "igaz-e" a sztori, de annyi eszed nincs , hogy a képet összerakd.



Látszik, hogy mennyire fogalmatlan vagy, de az én anyámnak nincs ingatlana. Viszont azt szívből kívánom neked, ha ennyire okos vagy, hogy amennyiben a tiéd még él, akkor kerülj ilyen helyzetbe vele aztán meglátod te milyen örömmel teszed őt gondnokság alá. Majd akkor legyél okos, és üsd bele az orrod olyanba amibe nem kéne

jan. 16. 10:13
 36/41 A kérdező kommentje:

33:

De jó, hogy te még a kérdést is jobban tudod, mint én annyira bírom, az ilyen gondolatolvasó embereket, majd te megmondod nekem mi a kérdésem.

Nem! 1 kérdésem volt, amibe a túl okosak beleokoskodtak, hogy engem miért érdekel ez meg az, ebből indult ki a további történet.

jan. 16. 10:17
 37/41 A kérdező kommentje:

34:

Köszönöm a véleményed. Erről szólt a kérdés, hogy ki hogy látja a Waldorf iskolásokat, van e tapasztalata bárkinek is velük munka téren. Azt is leírtam, hogy nem velük van problémám, vannak olyan emberek akiknek erre van szükségük. Akit én ismerek neki teljesen jól megfelelt volna az "átlagos" iskola,hisz semmilyen betegsége,figyelemzavara stb. nincs. Csak az anyukája ezt nem akarta a "nehézségek miatt".


(Itt igazából meg is állhattunk volna, de nem mert a nagyokosoknak feltétlenül tudni kell, hogy engem miért érdekel "más élete" nekik feltétlenül tudni kellett a háttér sztorit, nyilván én vagyok az irigy, meg már az örökségre megyek,én találok ki "mesét" ,holott ők a borzasztó kíváncsiak, hogy engem mi miért érdekel, ahelyett hogy a feltett kérdésre válaszoltak volna. )

jan. 16. 10:27
 38/41 anonim válasza:
51%
A gyerekem waldorfos osztályában van olyan gyerek, aki egy zseni, bármelyik suli/munkahely büszkeségére válna, meg van olyan, akiből tutira bűnöző lesz. Nem ettől függ.
febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
És miért döntöttetek emellett a suli mellett és nem az átlag mellett, ha megkérdezhetem?
febr. 3. 14:47
 40/41 anonim válasza:

Nekem erről kicsit az a véleményem, hogy lehet, hogy az általános iskola/gimi Waldorf, de az élet nem. Mit értek ezalatt? Általános iskolába egy nem túl jó (főleg a közösség, de hát a színvonal sem volt az egekben) budapesti általánosba jártam. Sokat tett hozzá az a nyolc év a mostani problémáimhoz DE! annyi tapasztalatot szereztem, hogy mostmár 17 éves fejjel nagyon kevés dolog lep meg. Sokat tanultam abban a közegben az emberekről, arról, hogy hogy is épül fel a társadalom, és hogy hogyan kell kezelni a számomra kellemetlen embereket. Azt, hogy most abban a gimnáziumban vagyok amelyikben, azt annak köszönhetem, hogy már általánosban megtanultam tanulni. Emiatt jött tulajdonképpen egyenesbe az életem, mert elballagtam és egy ilyen fantasztikus (megjegyzem állami) középiskolába kerültem, ahol mind a tanári kar, mind a diákság csodálatos. Úgyhogy igen, számít az általános iskola, akár tetszik, akár nem. Azt nem hinném, hogy a waldorfos diákokért kapkodnának a munkaerőpiacon, mert nem lesz attól valaki automatikusan több, hogy hova járt (főleg általánosba).

És hogy az élet nem a Waldrof az sajna így van. Legkésőbb gimnázium után találkozna gyerek a való élettel, ami bizony nem mindig habostorta, sőt. Nem mondom, hogy minden 10 évesre nyomjuk rá a világ problémáit, hogy az emberek milyen szemetek tudnak lenni, hogy az élet nem csak móka és kacagás, hiszen még gyerek. Én is ha változtathatnék valamin az életemben az az lenne, hogy később nőhessek fel. De szerintem a gyerek egy bizonyos kor után igenis láthatja már az élet nehézségeit is. Mint például az eredeti témára visszakanyarodva a tanulás. Ugyanis ennek az életszakasznak ez egy nehézsége, de ha nem kezdi el valaki időben akkor akadhatnak később nehézségei.

Nem támadni szeretném a waldorfos szülőket, diákokat, pedagógusokat, pusztán csak a véleményemet fogalmaztam meg a saját tapasztalataimmal, valamint vannak waldorfos ismerőseim, amiket írtam mint veszélye a waldorf iskoláknak azt rajtuk látom, ne biztos, hogy ezek minden esetben fennállnak.

febr. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!