Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban, ha törvényből...

Szakdolgozatban, ha törvényből írok (nem idézve) Elég a §. vagy kell hogy? " (1)-(5)" is?

Figyelt kérdés
ápr. 4. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Még mindig a civillel küzdesz?
ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi közöd hozzá?

Nem mindegy neked?

ápr. 4. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szövegközbe, az adott tartalomhoz az adott bekezdés száma kell, igen.


A végén írhatod (1)-(5) módon, az irodalomjegyzékbe.

ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: Mellesleg nem "küzdök", szakdolgozatot írok.

De nem talált a téma, viszont mélységesen felháborít a magadfajta okoskodás. Neked azzal mivel lesz több az életed, hogy megtudod ki milyen dolgozatot ír?

A kérdésre tudtál választ adni? Nem. Akkor "lapozhatsz" tovább.

Sosem értettem, az ilyen na majd én " jól megkérdezem" "embereket". És ha a civil törvényből írnék? Ahhoz sem lenne semmi közöd, foglalkozz a saját dolgoddal, mert hogy az enyémhez hozzá nem adtál semmit az is biztos.


3:

Tehát szöveg közben csak a § kell?

Én úgy tudom, hogy irodalomjegyzékbe csak a konkrét törvény nevét kell.

ápr. 4. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tehát szöveg közben csak a § kell?"

Nem. Kell a bekezdés száma is. De szövegközben csak egyesével.


Ez így helytelen (a hivatkozási szabványok 90%-a szerint): XY törvény 12. § (1)-(2) bekezdései szerint azt mondom, hogy asdasdasd és fghfghfgh [...]


Tehát helyesen: XY törvény 12. § (1) bekezdése szerint azt mondom, hogy asdasdasd, de azt mondom hogy fghfghfgh a (2) bekezdés alapján, [...]



"Én úgy tudom, hogy irodalomjegyzékbe csak a konkrét törvény nevét kell."

Nincs olyan hivatkozási típus/stílus/szabály/szabvány amiben az irodalomjegyzékbe csak a törvény neve kellene. Az oda nem elég.


Az irodalomjegyzékbe pl. így kerül (pontosabban az elvárt hivatkozási szabványnak megfelelő központozással, sorrenddel és formátummal, ez változó):


Korm. rendelet a nagycsaládosok személygépkocsi-szerzési támogatásáról. (2019), NCSA r., 12 § (5).

ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szándékosan megnéztem a könyvárban hogyan tüntették fel a jogszabályt irodalomjegyzékben és a konkrét neve szerepel az irodalomjegyzékben, bízom benne, hogy akkor nekem is elfogadják


"Ez így helytelen (a hivatkozási szabványok 90%-a szerint): XY törvény 12. § (1)-(2) bekezdései szerint"

Nem értem miért helytelen, amikor KONKRÉTAN, pontosan hivatkozva van rá.

Ennél pontosabban hova hivatkozzak ?

ápr. 5. 00:00
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ennél pontosabban hova hivatkozzak ?"


A törvényekben adott tartalom nem véletlenül kerül külön bekezdésbe. Más a tartalmuk. Hivatkozni viszont információelemenként kell.


Attól még, hogy egy mondatba írod bele a bekezdésekből vonatkoztatott tartalmat, az adott információhoz mondaton belül kell odaírni (vagy ha nem úgy van megfogalmazva, akkor átfogalmazni) a bekezdés számát.


De egyébként, ha már be tudtad idézni a helytelent, mi lenne ha elolvasnád az alatta lévő helyes példát? Abból egyértelmű.

ápr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!