Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak ha nem tudom...

Mit tanuljak ha nem tudom eldönteni, mi érdekel?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, már 15 éve a munka világában.

Vendéglátós, valamint bolti eladó amiben a legtöbb tapasztalatom, illetve papírom is van. Csakhogy eléggé beleuntam már, és elegem van az állandó késő esti, és hétvégi munkavégzésből. Ezen kívül szeretnék valami kevésbé pörgős szakmát a magaménak tudni, ami érdekel is, és amivel nem utolsó sorban többet is hazavihetek, mint most (270-280e ft).

Azonban akárhogy nézegetem a különböző felnőtteknek szóló tanfolyamokat, képzéseket, nem tudok dönteni, mi az ami igazán érdekel.

Sajnos volt már hogy olyan valamibe ugrottam bele, amibe nem kellett volna, mert elhamarkodottan hoztam meg a döntést. Most ezt a hibát nem szeretném elkövetni.

A lényeg: hogyan jöjjek rá hogy mely irányba érné meg igazán továbbképezni magam, belevágni egy képzésbe? Van erre valami szerveződés vagy iránymutatási tanácsadás, ahol segíteni tudnak a felnőtt, szakmát váltani szándékozó embereknek a megfelelő szakirány kiválasztásában?

F37


ápr. 29. 15:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetemben közre játszik, hogy egy eléggé elmaradott részén élek az országnak, ahol kevés a munka. Amíg az egyik álláshirdető oldalon van fent 400 db állás mondjuk Debrecenre, addig itt van 50 db, pedig ez is megyeszékhely. Szóval itt kevés eséllyel leszek mondjuk pl mikrobiológus, mert nincs rá kereslet. Szóval ennyi, sajnos ezt is figyelembe kell vennem.
ápr. 29. 16:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor egyelőre semmit.


Hiszen ha nem érdekel egyik sem annyira, hogy tanuld, akkor úgy fogsz járni, mint legutóbb.


Valahogy fel kellene kelteni az érdeklődésedet valami iránt, talán sok új dolgot kipróbálni és akkor megjönne az ihlet.


Szerintem az ilyen tesztek nem jók semmire.


Kijön valami eredmény, hogy mondjuk legyél fazekas, mert a képzőművészetekben erős vagy, aztán meg kvára nincs kereslet fazekasra és még tanfolyam sem indul.

máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!