Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tizedikes vagyok és nem tudom...

Tizedikes vagyok és nem tudom eldönteni, hogy hol tanuljak tovább. Mi tudna segíteni a döntésben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pályaválasztási tanácsadó, keress rá a gúgliban.
2009. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu-n is vannak ilyen tesztek:) Vagy kezdj el olvasgatni egy felvételi tájolót. Gondolkodj el, mik azok a tantárgyak amiket szeretsz és mennek is...vagy próbálj meg előbb kizárni dolgokat.

De ne aggódj, még rengeteg időd van eldönteni:)

2009. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2009. okt. 27. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hehe... ne aggódj én 13.-os vagyok, és még mindig nem tudok dönteni, pedig lassan ideje lenne. Nekem azt mondták csukjam be a szemem, és gondoljam végig, hogyan tudom elképzelni magam 10 év múlva... Így egyből kizártam olyan szakokat, mint orvosi, állatorvosi, renőrtiszti, jogi... kozmetikus, fodrász stb stb. Én egy irodában tudom elképzelni magam, így legalább kicsit szűkült a kör... Utána persze nézegetheted a teszteket, és azt hogy van e rá kereslet. Ami engem igazán érdekelne, arra sajnos egyáltalán nincs. Majd nézz utána hogy milyen iskolákban indítanak olyan szakokat, és mik a feltételek hozzá. Milyen tantárgyak kellenek, arra pedig "gyúrj rá" :)
2009. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak utolsó évben döntöttem. :) Nekem az volt a lényeg, hogy ne kerüljek el messze itthonról, ezért egy közeli egyetemre mentem, persze az is fontos volt, hogy érdekeljen a szak, amire járni fogok. :)
2009. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ugyan ebben a cipőben jártam ez 1 nagyon nehéz döntés majd az utolsó pillanatba rá jössz mint én.
2009. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
13-os vagyok, és idén szeptemberre sikerült eldöntenem, hogy mit is szeretnék magammal kezdeni. 10-ben nekem is felmerült sokszor a kérdés, hogy mi is legyen? de hidd el, még bőven van időd eldönteni:) alig ismerek olyan embert, aki kitartott volna amellett az ötlete mellett, amit még gimi elején hozott:) egyébként énis csak a többiek által már említett módszert ajánlom: gondold át,h mi az, amiben jó vagy, és érdekel...olyat még véletlenül se válassz, ami nem tud érdekelni!!! ne foglalkozz mások véleményével, azt csináld, amit TE akarsz tenni!
2009. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Két pont az amire figyelned kell:

A.Mihez van, vagy lenne kedved

B.Mit bír el a családi költségvetés

2009. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!