Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy mi tartozik...

Honnan tudom, hogy mi tartozik a tartozik és mi a követel oldalra könyvelésnél?

Figyelt kérdés
Milyen módszerekkel tudom ezt könnyen megjegyezni?

máj. 22. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Menni csak ugy fog, ha gyakorlod a szamvitelt. Nincs trukk, nincs varazslat, mashogy nem megy.

máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagyis egyszerű magolás kell? Semmi logika???
máj. 22. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Szerintem van logika a számvitelben. De ha neked magolnod kell akkor ezt a pálya nem neked való.

máj. 22. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
A linkelt kérdés alatt leírták többen is nagyon jól elmondva a lényeget. A bal oldal tartozik, a jobb oldal követel. Ennyi. Kivétel ha olyan számlát töltesz, amin fordítva van. Azokat a kivételeket kell csak bemagolni.
máj. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje foglalkozol számvitellel, hol tartasz benne, hogy ilyen jellegű kérdésed van, immár 2. alkalommal?
máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
mit kell azon magolni, hogy eszköz a tartozik oldalon nő, követelen csökken; forrás meg fordítva? Rajzolj hozzá egy ábrát az első három napra, tovább úgysem kell.
máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

T K

eszköz + eszköz -

forrás - forrás +

máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy kezdőnek való szàmvitel könyv kitanulmànyozása csodákra képes!!!


Egyébként hasonló problémákkal küzd egy ismerősöm, aki most járja a 2. félévet egy budapesti fizetős "egyetemen". Milton Friedmann, ha jól tudom. Az, ahová alacsony ponttal be lehetett kerülni tavaly...

Harmincx éves, inkább a 40hez közelít. Soha nem tanult gazdasági tárgyakat, az érettségit is vénségére csinàlra meg, hogy felvegyék az egyetemre...

Csupa tinglitangli munkài voltak, hisz nem egy lángész.

De felvették, fizeti a kemény tandíjat, és vért izzad, mert semmit nem ért.

Ő kérdezett engem nemrég a tartozik-követel titkairól.


Nagyon nem vágta, amit magyarázok neki, szóval kölcsönadtam neki a középiskolás tankönyveimet....:))

máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!