Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értéke egy OKJ-s Web-Progr...

Van értéke egy OKJ-s Web-Programozói képzésnek?

Figyelt kérdés

A fent említett szakon tanulok OKJ-s képzésben. Úgy érzem, hogy azért informatikát tanulni jelenleg az egyik legjobb (felkapottsága miatt), de azért az OKJ-s oktatásokról sem hallottam sok jót.

Szerintetek, hogyha elvégzem ezt a fajta képzést, akkor mennyit ront az "értékén" az, hogy OKJ-s?

Lesz lehetőségem ezzel normálisan elhelyezkedni? Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?


2010. dec. 31. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
hát elhelyezkedni nem lesz könnyű ha pályakezdő vagy! de ha egy nagyvárosban élsz és vágod is a dolgokat, gondolom php .net meg ilyenek... akkor azért lesz helyed!
2010. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Magyarul: lófaszt nem ér. Ha tudsz programozni, mindenféle diploma és oklevél nélkül felvesznek. Később meg ráérsz letenni egy diplomát. Papír nem egyenlő a tudással, az OKJ semmire sem jó!
2010. dec. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
sok tőrténetet hallottam hogy nem tudna elhelyezkedni és sok informatikus van állás nélkül és az okj sokat ront rajta, de manapság nehéz elhelyezkedni ezen a pályáén
2010. dec. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" Magyarul: lófaszt nem ér. Ha tudsz programozni, mindenféle diploma és oklevél nélkül felvesznek. Később meg ráérsz letenni egy diplomát. Papír nem egyenlő a tudással, az OKJ semmire sem jó"


TE HOL ÉLSZ TE EMBER?:D ITT MAGYARORSZÁGON ILYEN ?:d


elvagy tévedve. lehet hogy más országokban van ilyen , azért nem mindenhol , de itthon biztos nincs :D

2010. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is webprogramozónak tanulok, hát rohadt gyenge és színvonaltalan a suli... Megmutattam, h mit tanulunk Java progból az egyik progtervező informatikus ismerősömnek, azt mondta ez a programozás ellenpéldája... szal nem ér semmit.
2010. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok, illetve nem is nagyon akarok beleszólni a dologba. Nekem is mutatott egy barátom alap dolgokat amiket ők tanulnak, viszont én mérnökként is megtanulom ugyanezeket, illetve párom informatikusként ennél jóval többet. Mivel pedig lassan az inofrmatika is divatszakká válik, ezért a mérnök informatikusok, illetve programtervező informatikusok lesznek előnyben... Sajnos legtöbb helyen el sem jut valaki az állásinterjúig, ha nem egy neves egyetem diplomájával rendelkezik (a tényleges tudásra sz*rik mindenki, amíg a pályázók önéletrajzait lapozgatják). Én is kis főiskolán tanulok, hiába tudom hogy hiányszakma amire járok, nagyon is hátrányban leszek amiért nem BME szerepel az önéletrajzomban.
2010. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bizony, az informatikust nem papír alapján mérik, hanem tudás alapján. De! Egy alap informatikus papír(felsőfokú) azért kell, mert az állásra valamivel jelentkezni kell.

Kb ennyi, ha az állás megvan, ne lepődj majd meg, ugyanis az összes létező, informatikával összeköthető munka rád vár majd. Én általános rendszergazda képesítésű vagyok, de hozzám tartozik a közbeszerzés, a vállalat szoftverének fejlesztése, a honlapunk fejlesztése, a vállalati telefonrendszer karbantartása, helpdesk és a villanyszerelés is. Minden, ugyanazért a pénzért. Mondjuk cserébe nagyon megbecsülnek, mert ezekre a munkákra a munkatársaim teljesen alkalmatlanok, így elég könnyű tiszteletet kivívni magadnak. Ha jó vagy, akkor még a főnökök is ragaszkodni fognak hozzád.

A webprogramozóit vedd kiegészítésnek, helyette válassz olyat, ami több munkakört felölel. Ezért lettem rendszergazda, a munkaadók nem tudják behatárolni a feladatait, így szinte bármire alkalmasnak tekintik.

2010. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy nem elegendő a papír. Inkább pontosítanék:

Kaphatok ott elegendő tudást, hogy arra alapozva eltudjak helyezkedni?

Amúgy az utolsó félévben lesz majd gyakorlat. Szóval csak nem fogunk beégni mindannyian. Vagy igen? :)

2011. jan. 1. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak a saját esetemet tudom felhozni, szintén OKJ képesítéssel kapcsolatban. 2 éves volt az iskola. Sajnos ők is leragadtak a szokásos DOS/floppy lemez/Windows 95 ismereteket felölelő oktatásnál. Operációs rendszerek nevű óránkon az elavult rendszereket vettük, Windows 2000, 2000 Server. Hónapokig csak ott tartottunk, hogy a lemaradók miatt ismételtük a telepítést(!), és az alap beállításokat. A tananyag oktatása a Microsoft E-learning 2154-es, rég elavult anyagából történt, angol nyelven, így az óra 3/4-ede fordítással telt azoknak, akik nem tudtak angolul. Ez kb a csoport 80%-a volt. Gépek előtt ültünk, és hülyegyerek módjára, sorban kellett mindenkinek haladni, megvárva a többieket. Így egy alap GP adminisztráció is sok-sok órát vett el. Mindenkinek volt egy külön HDD-je, amit óra előtt osztottak ki, és aminek a fele persze hibás, és lassú volt. Emiatt állandóan újra kellett telepítgetni, elölről kezdeni mindent. Ez az óra volt az egyik fő tantárgy. A többi ugyanilyen volt, Word óra, Excel óra(külön!), keretek és szövegszínek megváltoztatása, számolgatás a táblázatokban, szóval ilyen szinten ment a dolog. Programozás a jó öreg Turbo Pascalban, angolóra, matek(nem is kevés), adatbázis-elmélet, társadalomismeret(minek?). A második évben rendszergazdai ismeretekkel és linux ismeretekkel bővült a tananyag. Előbbi az operációs rendszerek óra szinte teljes ismétlése volt, csigalassúság a lemaradók miatt, ugyanaz a lemez. Ezek után képzelheted, milyen volt a Linux óra.

Végül a vizsgán mindenki átment, de nem a szorgalmuk miatt: az elnök és az osztályfőnök kimentek az írásbelin, mindenki mindent használhatott, kérdezhetett a másiktól. A gyakorlatin a szaktanár megmondta a megoldásokat. Ha pedig a szóbelin nem tudtad a választ, akkor a tanár mondta meg, és átengedett.

Ennyi volt, erre ment el 2 év, sokaknak pedig havi 20.000 Ft is mellé. Ezek után én maximálisan megértem a munkaadókat, hogy az OKJ-seket azonnal félresöprik.

Ha jót akarsz, akkor inkább egyetem. Lehet, hogy vért izzadsz majd, de legalább a diplomád jelent majd valamit.

2011. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!