Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jelentkeznek többen...

Miért jelentkeznek többen humán szakra mint műszakira? Ha az ember azt nézi, hogy mire van igény akkor a műszaki kar a célszerű.

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a humán könnyebb, és sokakat megrémít az, amit a műszakiról hall.
2010. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert kevesek akarnak tenni is valamit a való élethez, vagyis a 'világunk/országunk fejlődéséért, jobbá tételéért'.

Nyilván élvezni a jelenlegit bizonyára a legegyszerűbb.

Összefoglalva sajnos a mai világ egyre inkább abba az irányba halad hogy ne kelljen gondolkodni. Elénk vágnak egy tisztességes mennyiségű anyagot valamilyen témáról (amiről lövésünk sincs hogy mennyi igazságot tartalmaz) és mindössze csak megtanulni kell meg alkalmazni. De gondolkodni már nemigazán.

2010. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mert több embert érdekel a humán irányzat mint a műszaki,pl többen szeretik irodalmat/művészeteket mint a matekot például...én is,ennek ellenére műszakis vagyok...de lehet itthagyom
2010. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mérnöki szakokhoz erős matematika kell, ahogy a programozói szakokhoz is. Ez mindent megmagyaráz.
2011. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért mert minden műszaki képzéshez kell matek vagy kémia esetleg fizika stb amik rohadt nehezek.
2011. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert könnyebb, ennyi.. De nem értem, én nem az alapján nézem hova tanuljak tovább, hogy mi az ami most megy.. hanem kinéztem hova szeretnék, tudom mi az ami most nem megy annyira, és elkezdtem abban felzárkózni.

Sajnos a mai embereknek tényleg az számít, hogy minél egyszerűbben és gyorsabban túl legyenek a dolgokon...

2011. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!