Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a DGSM...

Mi a véleményetek a DGSM oktatási központ (vállalkozó suli)?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem és amilyen hülye vagyok, csak fizetés után kerestem rá a google-ban . Egy csaj nagyon szidta hogy mindent elmismásolnak meg csak addig kedvesek amíg ki nem fizeted a pénzt, meg nagyjából mindennek lehordta. Aztán jött erre egy válasz hogy másik csajtól, bizonyos Sánta Erika aki ugyan abban az órában több fórumon is ugyan azzal a szöveggel fényezte az iskola fodrász részlegét. Ez a személy nincs fent sem fészbúkon, se iwiwen és sehol máshol nincs róla adat. Sztem fiktív személy akinek a nevében dícsérik az iskolát. Félek hogy átb@szás. Szerencsére a részletfizetést választottam így ha nem tetszik akkor viszonylag olcsón megúszom.

Nyugtassatok meg hogy nem olyan gáz.


2011. jan. 8. 18:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
*mennyiségére
2011. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
83%
Ne mennyen senki a Dgsm, vállalkozósuli, Drégelyvár oktatási központ, Virág és Juhász kft. -be tanulni semmit, csak a honlapjuk van jól megcsinálva és átverés az egész! Semmit nem fogtok tanulni, csak egy dolgot, hogy máskor megnézed hogy hova fizetsz be pénzt!!! A felsorolt intézmények egy és ugyanazok!
2011. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:

Szerintem ez főleg a tanártól függ. A nem közoktatási intézmények esetén is igen nagy a szórás, bár a közoktatási intézményeknél legalább nagyjából egységesen közepes a színvonal, és jó néhány főiskolán és egyetemen pedig igen kíváló.

A magániskoláknál elég komoly lutri, hogy milyen is az az iskola. Sok helyen a legjobb tanárokat alkalmazzák, és a legújabb gépeket veszik meg.

A DGSM - Vállalkozó Suli - Virág és Juhász Kft. esetében nem éppen a tökéletességre törekszenek, de lehet, hogy van egy-két jó tanár és tanfolyam is a mostoha körülményekhez képest.

Az biztos, hogy az iskola és a tantermek méretéhez képest rengeteg tanfolyamot hirdet meg olcsón és rövid tanítási időre, éjjel-nappal csak tanítás folyik, és persze aki olcsón és rövid idő alatt szakmát szeretne szerezne az mind jelentkezik.

Sok esetben csak folyna tanítás, mert sokszor ütik egymást az órák, tehát egy tanterembe két csoport is be akarna menni. A tantermek nem túl tiszták, 2009-ben kifejezetten retkesek voltak, azóta kifestettek egy-kettőt, és a számítógépeket is kicserélték olyanokra, melyek elindulnak. A tanár unalmasan magyarázott, vagy inkább gyengén készült fel, de vegyük úgy, hogy ez bárhol előfordulhat.

Miután két modulzárón túljutottunk 1 éve, amelyek majdhogy nem arról szóltak, amit tanultunk, az igazolást a mai napig nem kaptuk meg. Szinte minden tanfolyamtársam elhagyta az iskolát velem együtt, talán csak ketten maradtak. A szerződést felmondtuk, bár az áll benne, hogy annak ellenére a teljes tanfolyami díjat ki kellene fizetnünk, még sem szólítottak fel minket további fizetésre. Bár egyáltalán nem valászoltak egy levélre sem, még a tértivevényesre sem.

Szóval sok szerencsét hozzá, de ha a tanulmányi szerődésben olyan van, hogy szerződés felmondása esetén is ki kell fizetni a teljes tandíjat, inkább hagyd a fenébe!

2011. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

Sajnos ez az iskola nem az oktatásról, a minőségről, a diákról szól. Káosz jellemzi minden szinten:semmilyen feltétel nem adott, hogy egy szakmát el lehessen sajátítani!

Jó lenne, ha az Oktatási Hivatal alaposan körülnézne ott, lenne munkájuk bőven!

2011. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
2012 őszén szeretném a fiamat ebbe az iskolába iratni,érettségi után.Gondoltam szerez két év alatt,egy jól fizető szakmát.Abban az esetben ha fizetős OKJ-s oktatás kereteiben ilyen káosz van,mi lehet az államilag finanszírozott szakmáknál? Esetleg ha erre téved egy volt tanulójuk,szívesen venném a tanácsait!Éveket halasztgatni nem szeretnénk,azért mert az iskolának megéri,viszont nincs elég jelentkező a kiválasztott szakmára.Köszi!
2012. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Én most vagyok az iskola tanulója, államilag finanszírozott, nappali tagozatos képzésen. Az augusztus végén befizetett 26.000 Ft-ért november végére lett tankönyvünk, a szeptemberben igényelt diákigazolványokat januárban kaptuk meg, köteleztek minket a felettünk járó szakács és cukrász osztály szalagavatóján való részvételre, valamint a 2500 Ft-os belépőjegy megvásárlására. Gyakorlat nincs, mert az, akinek kellene tanítani, túl sok csoportot tanít, és óriási a csúszás. A körülmények mostohák, felfúrtak egy táblát, azt is rosszul, semmi kelléket nem biztosítanak, holott ez az ő kötelességük lenne (anatómiához csontváz pl.), ellopták az ofőm projektorát, 22-en nyomorgunk egy kb. 12 m2-es teremben, lógnak a konnektorok ki a falból kb., a padok ócskák, régiek, esnek szét. A vezetőség egy pénzéhes, tahó banda. Ha az ofőm nem lenne ennyire aranyos, és normális, meg segítőkész, már leléptem volna máshová. Január 26.-án kaptunk egy házirendet, szeptember 1.-re dátumozva. Ofőm nem egyszer kapta meg hetekkel később a fizetését... Undorító, senkinek nem ajánlom!!!!
2012. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Sajnos mi is belenyúltunk ezzel az iskolával, igaz mi nem fizetősre jelentkeztünk, hanem államilag támogatott 1. OKJ képzésre. Fogtechnikus szakra jelentkeztünk, tavaly januárban, keresztfélévre. Mielőtt befizettük a pénzt igazán mézesmázos volt mindenki, ám amint beiratkoztunk, megváltozott a hangnem...mintha a s*ggükből rángattak volna ki. A 2500forintos kötelező szalagavató belépőt már említette valaki. Osztálytársam nem volt hajlandó megvenni, ezt a választ kapta: akkor nem kötelező ide járni!!

Az egész osztály átverve érzi magát, azt ígérték, hogy ingyenes lesz az egész, aztán később kiderült: a gyakorlatért fizetni kell,havi 50 000-et, Ez még nem lett volna probléma, de kiderült, hogy nincs is tanlaborja az iskolának. Aztán nagy nehezen végül sikerült keríteniük egy labort, ám ez egy tiszavirág-életű kapcsolatnak bizonyult :D A labor vezető fogtechnikus nyitotta fel a szemünket, hogy ez egy átverés...és szerződést bont, javasolva,hogy mi is meneküljünk innen. Körbe kérdeztünk néhány szakembert,hogy mehetnénk-e hozzá gyakorlatra, következő volt a reakció: -Melyik iskolából? - Drégelyvár. -Akkor köszönjük,nem.

Szerintem ez mindent elmond. A keresztfélév miatt tehetetlen vagyok, nem tudok másik iskolába menni, csak jövő szeptembertől. Most derültek ki a dolgok, és idén szeptemberre nincs már hely sehová. Ne menjetek ebbe a suliba!!!!!!!

2012. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Tudna valaki valamit írni a fogtechnikus szakamai oktatás szinvonaláról. Leadják az anyagot rendesen, jó a tanár?
2012. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Jig0ku válasza:
ne menj ebbe a szarba se tankönyv se diák fél évig ezen kívül teljesen ingyenesnek van vallva de most elkezdték kitalálni hogy lesz vizsgadíj és kitudja még mik lesznek rengetegen már kiis iratkoztak és inkább vállaltak egy fizetős sulit mert ez egy szar hely
2013. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Én csak azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy tudtok e valamit az esti gimnáziumról?
2013. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!