Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a DGSM...

Mi a véleményetek a DGSM oktatási központ (vállalkozó suli)?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem és amilyen hülye vagyok, csak fizetés után kerestem rá a google-ban . Egy csaj nagyon szidta hogy mindent elmismásolnak meg csak addig kedvesek amíg ki nem fizeted a pénzt, meg nagyjából mindennek lehordta. Aztán jött erre egy válasz hogy másik csajtól, bizonyos Sánta Erika aki ugyan abban az órában több fórumon is ugyan azzal a szöveggel fényezte az iskola fodrász részlegét. Ez a személy nincs fent sem fészbúkon, se iwiwen és sehol máshol nincs róla adat. Sztem fiktív személy akinek a nevében dícsérik az iskolát. Félek hogy átb@szás. Szerencsére a részletfizetést választottam így ha nem tetszik akkor viszonylag olcsón megúszom.

Nyugtassatok meg hogy nem olyan gáz.


2011. jan. 8. 18:57
1 2 3
 21/26 Kis Erika85 válasza:

Honlapjukon minden szépnek, jónak látszik. Mikor elmentem beíratkozni, akkor gyanút foghattam volna, a lépcsőházban erőteljes kocsma szag, a falakon gafitti, a lépcsökön eldobált cigicsikkek. Szóval nem adnak a megjelenésre sem. De a honlapon beigért angol tanfolyam reményében nem tántorodtam el ezek láttán, Szoftverfejlesztő tanfolyamra jelentkeztem. Első alkalommal aláíratják a szerződést. regisztráció feltétele, hogy 30000 ezer forintot utalj át. De ezt nem kapod vissza, ha nem tetszik az óra, ami a beíratkozást követően két hét múlva van (kéthetente vasárnap kell bejárni) mert 5 munkanap áll rendelkezésedre , hogy visszaléphess, úgy hogy ne usszon el a pénzed.. Ki van ez jól találva.. A szerződés aláírasa után érdeklődtem az angol tanfolyam felől, "már lejárt ez az akció" Ez marha jó, csak ezért választottam ezt az intézményt.. Na de már mindegy..hiszen aláírtam, már benne vagyok.. :/ Elkedtem járni az órákra. Minden órán egy rockzenekar próbált a mellettünk levő teremben. Szóltunk többször az oktatásszervezőnek, persze meg igérte, nem fordul többet elő. Minden alkalommal ugyanúgy volt. A legjobban az "tetszett" amikor mellettünk próbált a zenekar, és az udvaron vm nyílt napot szerveztek, és harsogott fel a zene. Két döbörgő hang közepette magyarázott a tanár, az első padban nem értettem egy hangot sem.

2X 3 óra alatt leadták ECDL 7 modult, amire ha nehezen is, de sikerült felkészülni. A projektmenedzsment modul is le volt zúzva 2 alkalommal. Vettük az akadályokat. Eztán jött a neheze, Programozás.. Kedves tanárunk elővett ELTE programozó-Matematikus 3 éves tankönyvet, ezzel kezdtük az alapokat, akik soha életünkben nem programoztunk.. az egyetemistáknak is meredek lett volna első évben a harmadik éves anyaggal.. innentől kezdve kinainak tünt az egész.. hiába volt bármi igyekezet.. nem értettem az egészet..interneten kerestem segédanyagokat.. nem bírtam tanulni igy.. abbahagytam, annak tudatában, 150000 forintom odaveszett, és bármikor küldhetik a felszólítást a hátralevő 210000 ft kifizetésére.

2013. aug. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Én esti gimibe jártam, ott nem volt ilyen gond. Heti 3 nap volt oktatás, mindig más tantárgy, vetésforgószerűen. A tanárok jók voltak, látszott, hogy segíteni akarnak. 2 év anyagát vettük át 1 év alatt. Kellett azért tanulni rendesen. A matek húzós volt, ott nehezen lett meg a 2es, de a többi tárgy az jól ment. Voltak jófejek az osztályba, de volt 1-2 s@gg is, aki csak trécselni jött be :S De azokat meg hamar elzavarta a tanár, megmondta, hogy huzzanak ki azonnal, és legközelebb csak akkor jöjjenek vissza, ha 3 órát figyelmesen végig tudnak ülni. Még van hátra egy év, aminek a végén érettségi... hát, kicsit fázok tőle, de csak összejön, munka mellett nehéz.
2013. aug. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

DGSM, Drégelyvár, vállalkozó suli. Tényleg kerüljétek.


Négy modult kellett teljesítenem Szoftverfejlesztő tanfolyamon.

Az első a MS Office kezelése. A tanár hozott mintapéldákat, feladatokat gyakoroltunk, kérdeztünk ok volt (bár legalább egy órát mindig "megspóroltunk").

A második a projektmenedzsment. A tanár beszélt mindenféléről az anyag mellé, hogy menjen az idő, az interaktív vizsgát képező MS Project-et kutyafuttában végigvettük. Tananyagként adott nekünk néhány semmitmondó .ppt fájlt, meg egy raklap .pdf és .doc anyagot amikből magamnak kellett kitalálni, hogy mi kellhet. Munkaügyi meg vállalkozási ismeretekről is volt anyag de olyan szinten és mennyiségben, hogy ügyvédeknek is sok lett volna.

Ez után jött végre a mindenki által várt szoftverfejlesztés és a szakdolgozat. A tanárunk még saját bevallása szerint is velünk tanulta a C++-t, meg is látszott az órákon de türelmesen járogattam, míg félideig sem nem hangzott el nemhogy az objektum szó, de még az include és a függvény definícióját sem vettük. A hello world mintájára a cin-t és a cout-ot használtuk különböző variációkban (anyagot szinte minden órán kaptunk, amit éppen jónak talált a tanár, átlagban 200 oldalnyit. Válogassam ki, mit kell tudni.). Átkértem magam másik csoportba. A tanár legalább tudott programozni, csak éppen nem adott le semmit. Nem is volt tőle elvárható, mivel - mint kiderült - nem kapott fizetést hónapok óta, de nem csak ő, hanem mások sem. Voltak több-százezres bérleti tartozások más cégek felé. (Fejenként majdnem 300 000 Ft-ot fizettünk. A tanárokat nem fizették, a bérleti díjakat sem. Akkor ez mi, ha nem csalás?)

Az általános elégedetlenség ellenére szinte senki nem akart még ezzel is foglalkozni. De azért volt akinek elege lett és perre viszi a dolgot.

Én magam meglepődtem, hogy mennyien álltak úgy a dologhoz, hogy "Hát ez Magyar ország ... ". Hát NEM! Én tenni fogok ellene.

Lehet, hogy csak az a rész ilyen, ahol én voltam, a többiről nem tudok nyilatkozni.

2014. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
ez a szemét hely még mindig működik?
2014. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Olyan egy gyökér, túlszabályozott rendszerben élünk, hogy törvény írja elő, milyen szakképzettséget igényel egy munkakör. Innentúl kezdve azt hiszem, nincs is miről beszélni. Ez itt a probléma. Az iskola, mint olyan (autokrata hatalmi centrum) csak ennek az egésznek a leképeződése, szükséges velejárója. A probléma gyökere a rendszer és a tudat, ami ezt alakítja.. Ez az a gyökér, hol titkos féreg foga rág. A DGSM (Drégelyvár Szakközépiskola) csak egy fogaskerék ebben a rendszerben, önmagában még nem mondanám rosszabbnak mint a többit, itt legalább jó arcok a tanárok, és rugalmas az ügyintézés, ami a szokásos bürokrácia roppant kolosszusát ismerve, már önmagában is nagy szó. Én azt kaptam, amit a Vállalkozósulin olvastam. De a rendszerrel tényleg csinálni kéne valamit - nézz csak meg egy falevelet, és lásd meg az élet természetes törvényszerűségeit, ennyi elég, nem kell több.
2014. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 lxrose válasza:

2011-ben jártam rendszergazda tanfolyamra, semmi értelme nem volt. Akartam gyakorlati tapasztalatot a Cisco-s eszközőkről, mert azzal hírdették magukat,hogy Cisco labor van, de nem is jártunk benne, ha egyáltalán volt olyan.

2-3-szor telepítettünk Windows Servert,mert majdnem mindig más volt a környezet, de amit tudok, azt otthon tanultam meg. Nem tudom, azóta változott -e a helyzet. Az oktató akkor nem volt szakmailag alkalmas erre.

Volt 20000Ft-os kupon tankönyvre,így találtam meg őket sajnos. Nem volt mire felhasználni.

2020. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!