Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni, de nem...

Orvos szeretnék lenni, de nem érdekel a biológia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves fiú vagyok. Már jó pár éve orvos szeretnék lenni, másnak nem is tudom elképzelni magam. Viszont a biológia egyáltalán nem érdekel. Úgy értem, hogy jó vagyok belőle, de szabadidőmben(pl. mikor netezek) nem szoktam utána érdeklődni.

Most mit tegyek? Adjam fel az álmaimat és legyek majd később munkanélküli?


2009. febr. 8. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy feladod az álmaidat, az nem azt jelenti, hogy munkanélküli leszel...(mert attól függetlenül is lehetsz munkanélküli, ha már van diplomád. ez van.)

amúgy meg, szerintem vagy megszereted a biológiát, vagy pedig igen,lemondhatsz az álmodról :/

2009. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Hogy akarsz orvos lenni, ha nem érdekel a biológia? Ez az alapja az egésznek! Ez olyan mintha azt mondanád, hogy magyar tanár akarsz lenni, de utálod a verseket.

Inkább legyél munkanélküli, de orvos NE!!!

2009. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Azért nem teljesen ugyanaz, mert én nem utálom a biológiát, hanem nem izgat.. Szerintetek akkor mért van az, hogy csomó ember nem csinálja azt amit akar, hanem helyette valami egészen mást csinál? Ők is adják fel, a több tízéves munkájukat vagy mi?

Mert rengeteg felnőtt mondja, hogy ő ez meg ez szeretett volna lenni, de valami mást választott, ami nem is érdekli őt.. De engem alapból a gyógyítás érdekel, a biosz meg olyan közömbös(igen, tudom összefügg a kettő)

2009. febr. 8. 13:35
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom téged konkrétan inkább az anatómia érdekel, és nem a biosz (:

Én is így vagyok vele, és emiatt választok inkább valami más szakot :S

De ha még az anatómiát se szereted.. oO Akkor ezt javaslom neked is. Rengeteg munka van, tudsz válogatni bőven..

2009. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, jobb lenne alternatívákban is gondolkodni, pl gyógyszerész, szociális munkás, pszichológus stb. Ezek valamennyire hasonlítanak az orvoshoz, ugyan úgy emberekkel foglalkoznak, de kevesebb biológia kell hozzájuk.

Az orvoslással ugyanis az a gond, hogy igazából életforma, ott csinálni kell, ügyeletekben lenni stb. Szóval ha nem szereted a biológiát, akkor nem húznád sokáig orvosi egyetemen, még akik szeretik a bioszt azok is sokszor a pokolba kívánják az egészet...

2009. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Reménykedem majd a gimiben megszeretem, igazából itt még általánosban csak heti 1 óra van bioszra, szóval nem nagyon lehet 'belemerülni'.

Remélem 20 év múlva találkoztok velem, mint magyarország egyik legjobb sebészével.. :D

2009. febr. 8. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Profi szinten nem lehet megtanulni semmit anélkül, hogy érdekeljen. Most a suliban könnyen megszerzed a jó jegyet biobol de az egyetemen már nem lesz ennyire egyszerű, és ha addig nem szereted meg akkor nem fogod bírni és otthagyod. Sztem probálkozz meg gyógyszerészetivel, ott kevesebb biológia kell viszont több kémia.


Sok szerencsét, de reménykedem, hogy nem te leszel az orvosom. :)

2009. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Tudod, ha nem érdekel a biosz, akkor inkább nem karok veled ,mint sebésszel találkozni.
2009. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
hát sztem abban ne reménykedj, hogy majd a gimiben megszereted. Ami borzalmat mi ott veszünk... sejtbiológia mindörökké. Normális ember ezt képtelen szeretetből megtanulni, max kötelességből.
2009. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a biológia az alapja az orvostudománynak, biológia nélkül nem lehetsz orvos. Egyébként az orvosi egyetemen nem növénytant fogsz tanulni (mert remélem, változik a véleményed), hanem biokémiát, sejtbiológiát, anatómiát, egészségtant... de ezeknek az alapja az, hogy ismerd alapszinten a tested, tudd hol a vese, mi a lényege, és a többi. Ha át tudod hidalni az ellenszenved a biológia iránt (azért megkérdezném, hogy pontosan melyik részét utálod?), akkor még lehetsz jó orvos... (reméljük:):):):)
2009. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!