Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a biológia, de nem...

Érdekel a biológia, de nem akarok orvos lenni. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
17 éves gimnáziumi végzős vagyok, biológia, kémia fakultációval. A gyógyszerészet sem jöhet szóba, mert a kémiát azért annyira nem szeretem, ja és még egy dolog: vidékre semmiképp nem megyek, tehát Budapest. Szóba jött a pszihológia, szociológia, de nem tudom pontosan pl. hogy mit is csinál egy szociológus. Aki tud vmi jót, az írjon! Köszi...
2008. okt. 31. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak Budapest? Máshol is emberek élnek ám...

Ha nem tudod, hogy mit csinál egy szociológus, akkor felejtsd el.

Biológus lehetsz, de nehezen fogsz munkát kapni.

Vagy esetleg élelmiszermérnök.

2008. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
legyél biológiatanár
2008. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pesten lakom és a barátom is, sőt tulajdonképpen együtt lakunk nyár óta(előtte is közel voltunk egymáshoz) és ezért nem megyek vidékre (ő a BME-re jár), meg azért Budapesten sok lehetőség van, gondolom van annyi mint vidéken, sőt...


...ja, és sajnos a tanári pálya se vonz...

2008. okt. 31. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lehetsz a borasztol a zoologusig barmi :D

szociologus ne legyel, mert abbol nem fogsz megelni

a pszihologia szak is olyan, hogy bar tok jo, ha igy lemennek hajnali kettokor a sarokra, hogy diplomas pszihologust keresek, tiz percen belul lenne egy tucat (es nem azert, mert hajnali kettokor mit ordibalok :))

2008. nov. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
menj sima biológia szakra, aztán még meglátod. Pszichológusból tényleg sok van, én is azt szeretnék tanulni (csak tavaly nem vettek fel) de szerintem bármilyen szakot végzel el, nem egyszerű munkát találni, tök mind1 h jogász, pszichológus, tanár vagy bármi más diplomád van. ja és a szociológia nem vmi izgalmas:D
2008. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egészségügyi pályákat is választhatsz biológiával: dietetikus, védőnő. gyógytornász, orvoslaboratóriumi asszisztens ,szülésznő stb.
2008. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2008. nov. 1. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg lehetőséged van ezzel a fakultációval, mert ma Magyarországon nagyon keresett a természettudományos pályára készülő ember. Amiket eddig írtak, mind nagyon jó szakmák, szociológiát felejtsd el, mert annak nincs sok köze bioszhoz,egészségügyi pályán elhelyezkedhetsz (ápolónő, dietetikus, gyógytornász, humánkineziológus, védőnő, mentős stb) élelmiszermérnök is jó, biológus vagy orvoskutató, bár ahhoz el kell végezni az orvosit. És nagyon sok kutatási terület is van, határtudományok: biofizika, biokémia, bioinformatika, molekuláris biológia. Aztán van még botanikus, genetikus és még sok más, de most ez jutott eszembe. Szerintem kérj tanácsot a biológiatanárodtól, tájékozódj. felvételivel kapcsolatban pedig felvi.hu a legjobb, minden ott van. íés tanulj nyelveket is mindenképp, ez ma már elengedhetetlen. Remélem hasznos volt a válaszom.
2009. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én orvosnak készülök, rettenetesen izgulok, hogy elsőre sikerül-e, az én faktom is biosz-kémia :D Ami azért vicces, mert kb másfél éve döntöttem el h mégsem töri-magyar. :D Sok sikert! Utolsó voltam
2009. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég későn tudom, de hátha még tudok segíteni:)

Én javasolnám a virológiát.

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!