Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy főiskola...

Mi a különbség egy főiskola és egy egyetem között?

Figyelt kérdés
Miért egyetem az egyetem és miért főiskola a főiskola?
2011. ápr. 20. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
csak a neve. bolognai rendszerben nincs különbség a kettő között.
2011. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- Egyetem lehet az az intézmény, amely legalább két képzési területen jogosult mesterképzésre, valamint legalább egy tudományterületen, két tudományágban vagy egy művészeti ágban jogosult doktori képzésre és doktori fokozat odaítélésére. A munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatók, kutatók legalább egyharmada tudományos fokozattal rendelkezik.


- Nem egyetemként (tehát főiskolaként) akkreditálható az intézmény, ha legalább egy képzési, illetve tudományterületen vagy művészeti ágban, több szakon az alábbi pontok szerint választható képzési szerkezetben

a) alapképzést,

b) alap- és mesterképzést,

c) alap-, valamint mester- és doktori képzést,

d) mester- és doktori képzést

folytat.

Rendelkezik a feladatai ellátásához szükséges állandó kutatói, oktatói karral. Rendelkezik a képzéshez és a tudományos kutatáshoz szükséges tárgyi feltételekkel.

2011. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
van valami törvényi meghatározás, hogy mennyi és milyen tudományos képzettségű oktatónak kell lennie összesen meg egy diákra lebontva, hogy egyetemnek ill. főiskolának nevezhesse magát, értelemszerűen az egyetemnek valamivel keményebbek a feltételei. Cserébe pl. doktori iskolája csak egyetemeknek lehet, talán a mesterképzésre is van valami megkötés, meg gondolom az egyetemek könnyebben tudnak kutatásra állami normatívát kapni, ilyesmik.
2011. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszi srácok. Csak azért hezitálok, mert idén a Nyiregyházi Főiskolán szeretném a bsc alapképzést elvégezni és csak kíváncsi lettem a válaszra. Nem tudjátok, az ottani oktatók milyen szinttel rendelkeznek? Vannak olyan magas szinten az oktatók, mint pl. Egyetemeken (vegyük pl. A Debreceni e. -et)? Ezért is kérdeztem meg az egész kérdésem.
2011. ápr. 20. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!