Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a főiskola és...

Mi a különbség a főiskola és az egyetem között?

Figyelt kérdés
Mindkettő diplomát ad ezért nem is értem. Talán csak annyi hogy az egyetem komolyabb és magasabb szintű..?
2010. aug. 11. 23:18
1 2 3
 1/23 BeerHunter ***** válasza:
100%

Mostani rendszerben a BSc képzés lényegében főiskolai diplomát jelent, az MSc jelenti az anno egyetemit. PhD meg a doktori.

Egyébként igen, az egyetem komolyabb képzést jelent(ett?).

2010. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bevezették ezt a sz*r bolognai rendszert, mostmár semmi. Eddig 4 évet kellett lehúznod mindkettőnél, hogy legyen diplomád, most a 3 (régen főiskolai diploma) vagy 5 évet (régen egyetemi diploma).

Ez a Bsc, Msc rendszer csak megnehezítette a hallgatók, az egyetemek és a munkahelyek életét.

2010. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Ma már semmi, sőt, amikor én kezdtem még a régi képzésben, akkor se volt már semmi különbség (az volt az átmenet korszak), mi főiskolán is megkaptuk az egyetemi tanárokat ugyanazzal a követelményszinttel, mint az egyetemisták, mert a sulinak nem voltak saját tanárai (ma sincs sok).
2010. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Presztízs (és valószínűleg anyagi támogatás is).
2010. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
a főiskola az egyetem light
2010. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Elméletben a főiskolán megtanulod, amiért odamentél, az egyetem meg amellett még add egy szélesebb műveltséget is, rálátást a világ dolgaira blabla.
2010. aug. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudjatok, de szerintem ez a Főiskola vs. Egyetem annyira Szakközépiskola vs. Gimnázium elven alapszik.

A napokban volt egy ilyen felháborodásnak nevezhető kérdés, hogy a Szakközépiskola vagy a Gimnáziumban tanulók "butábbak"-e, és hát hosszas viták után, rájött mindkét iskolarendszer tanulói, hogy mind a kettő érettségit ad.


(( pedig itt is fel lehet hozni, hogy régebben a szakképző iskoláknak nagyobb tekintélye volt, mert szakmát is adott vagy szakirányú érettségit a gimi pedig csak egy "sima érettségit". ))


Ugyanez megy az alapdiplománál is, mindegy hol szerzed meg, ugyanott vagy, mintha a leghíresebb Egyetemen szerezted volna.


Ui.: Ezt én igazságtalannak érzem valahol.

2010. aug. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
23:41 - Nem ezt mondanád, ha oda járnál, ahol én végzek...
2010. aug. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Ma már sajnos nem sok:((
2010. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

régi rendszerben: főiskolai képzés általában 3 éves volt, néhány esetben 4, az egyetemi képzés 5 év, ritka esetben 6 (orvosi asszem pl. 6 volt).

A főiskolák célja az volt, hogy kevesebb elméleti háttérrel, de nagyobb hangsúlyt fektetve a gyakorlati alkalmazásra olyan embereket képezzenek, akikből nem elméleti kutató meg a területükön magasabban képzettek emberkék lennének, de a témába vágó általában felmerülő feladatokat jól el tudják látni (pl. szélsőséges példa, nem fog neked atomreaktort tervezni, de az irodaépületben lévő gépparkot rendben tudja tartani).

Az egyetem az egy hosszabb és mélyebb képzésnek volt szánva, ahonnan már komolyabb elméleti háttérrel jönnek ki az emberek, akik akár később kutató irányba is tovább tudnak menni, onnan lehetett menni PHDre, doktorira.

Tehát kb. ezt úgy értsd, hogy főiskoláról mehettél rendszergazdának, de programtervező informatikussághoz már inkább kellett az az elméleti plusz tudás, ami az egyetemek adtak. Könyvelőhöz általában elég a főiskola, de ha komoly cégnél pénzügyi matematikus akartál volna lenni, ahhoz már inkább egyetemre kellett menni.



A mostani Bolognai rendszerben ez már nincs így ketté bontva, a 3 éves (BMEn 3,5éves) alapképzés lépett a a főiskolai képzés helyére, és a ráépülő mesterképzés adja az egyetemi diplomának megfelelő diplomát, és akkor innen mehetsz még tovább, ha akarsz.

Így nincs az, hogy az elején el kell döntened, hogy főiskola (inkább gyakorlati irány, kevesebb elmélet) vagy egyetem irányába (több elmélet, később akár még tovább mehetsz) mész tovább, nincs az, hogy menet közben jössz rá, hogy te főiskolát végezted el, de rácuppantál a dologra, és szeretnél jobban elmélyedni benne, tehát csinálhatod az egyetemet is ugyanabból, vagy egyetemre mentél, de annyira már nem bírod a húzós elméleti részét, és egy főiskolával jobban jártál volna.

2010. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!