Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az az OM azonosító kártya?

Mi az az OM azonosító kártya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy eléggé hülye kérdés, de hamarosan iratkozom középsuliba és azt írták, hogy kell ez a kártya.

A szüleimet is kérdeztem, ők sem tudják mi az. xD

Ha lehet, akkor már képeket is linkeljetek légyszi,

mert azt sem tudom, hogyan néz ki.

Köszi :D


2011. ápr. 26. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulói azonozító kártyád. Iskolában kell igénywlni.
2011. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát képet azt nem találtam, de el tudom magyarázni milyen.

Ez egy kis halványkék színű kártya, hajlékony (nem olyan kemény, mint a diák, vagy személyi), rajta van az OM azonosítód, ami egy 11 jegyű számsor, az alapadataid, a hátulján meg egy szöveg, hogy ha találsz egyet, ami nem a tied, hogyan tudod visszajuttatni a tulajdonoshoz.

2011. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
www.oktatasiazonosito.hu
2011. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 2004 környékén kaptuk középiskolába. Azt hiszem akkor hozták be törvénybe, de különös képen senki sem foglalkozott vele. Még plasztik kártyának sem mondhatnám, mivel elég szépen téphető.

Rajta van a neved, anyukád neve, az oktatási intézmény neve, születési helyed, dátumod. Meg egy sorszám. Az alapján azonosítanak be, hogy melyik intézményben tanulsz.

Nekünk vissza kellett adni érettségi után (2006).

Sosem kérte senki semmi miatt sem, az érettséginél sem vették figyelembe, csak a lakcímkártyát és a személyit.


Plusz főiskolás vagyok per pillanat és amikor felvételiztem, akkor se kaptam nem is kellett igényelnem és most sem tudok róla, hogy bármi közömnek kéne hozzá lennem.


De azért nézz utána a neten vagy hívd fel az adott iskolát, ahol kérik.

2011. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2011. ápr. 26. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!