Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felhívjam vagy ne hívjam a...

Felhívjam vagy ne hívjam a tanárom és ha igen kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

A jövő tanév lesz az utolsó évünk. Egyik tantárgyból miből faktos is vagyok nem igazán tanultam az idén. Mivel két éves tantárgyról van szó ezért gondoltam bepótolom a nyáron. Szerencsére a tanár felajánlotta hogy aki úgy gondolja segít felkészülni az érettségire (más sem tanulta halálra magát) örültem hogy így alakult így felhívtam a tanárt aki adott egy könyvet amiben majdnem 30 tételt amit meg kell tanuljak egy hónap alatt aztán megint felhívni. De ekkor ő már előrehozott érettségiről beszélt. Azt gondoltam hogy ahogy kialakul a dolog, legalább segít.

Viszont a dolog szépséghibái hogy bár 4,7-es átlagom volt itthon a 18 évem alatt egy kezemen megtudom számolni hogy hány órát tanultam. Ezen felül itthon is jött egy váratlan felújíts a háznál ahol muszáj voltam segíteni. És ha ez még nem lenne elég mivel tényleg elhatároztam hogy tanulok és jövőre egy másik tantárgyból emeltezni is szeretnék (ennél viszont nem számíthatok tanári segítségre és ezért ebből is volt lemaradásom) elkezdtem ezt a másik tárgyat tanulni. Jobban is érdekelt meg ilyen alapszakra szeretnék menni. Viszont az elsőként említett tantárgy is itt van még amiből mindez idáig 3 tételt tanultam meg. És már most kifutottam az időből :S Jövő héten nem leszek itthon, ha utána kezdenék el tanulni addigra augusztus eleje lenne, ha belehajtok :S Mit csináljak? Félek ilyen későn felhívni a tanárt, viszont én amit a tanár nem tud hogy nem akarok előrehozottan érettségizni belőle pusztán érdekel az anyag és csak ezért akartam tanulni a nyáron.

Mit helyes ilyenkor tenni vagy mondani?


2011. júl. 14. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgyakról beszélünk?Azt gondolom,hogy mondd meg neki nyugodtan,h köszönöd a segítséged,azonban más irányban mész tovább..ennyi.De ezt elég szeptemberben is.
2011. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Kémiáról van szó. Bioszból szeretnék emeltezni. Igazából nem teljesen más irány. Most olyan hülyén érzem magam :S
2011. júl. 14. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

:)

Szerintem ha azt mondod neki, hogy váratlan, családi ügyek miatt nem tudod teljesíteni, és rájöttél, hogy inkább a biosszal szeretnél foglalkozni, biztosan megérti :)


Ha már felajánlotta, hogy segít, nem lehet rossz tanár, biztosan nem harapja le a fejed, de sztem a faktot ne hagyd ott, ha jársz, szerves kémia egy részének lehet hogy hasznát veszed az egyetemen :)

2011. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Kémiából nem szeretnél érettségizni?Mert én is biosz emeltet és kémia közepet csináltam.
2011. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet tényleg az lesz a legjobb ha családi ügyekre hivatkozok meg elnézést kérek, bár nem szeretek hazudni.


3. válaszoló: még nem tudom hogy érettségizzek-e belőle. Ha a pontokat akkor nem lenne rá szükségem mert infóból is tervezek előrehozottat ami viszont nagyon jól megy, és a matek sem megy olyan rosszul. De az is igaz amit korábban írt a 2. válaszoló hogy később jól jöhet még a kémia tudás.

2011. júl. 15. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!