Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Skandinavisztika?

Milyen a Skandinavisztika?

Figyelt kérdés
Legfőképp arra lennék kiváncsi mit tanultok és hogy milyen milyen tanárok vannak stb .Inkább csak olyanok írjanak akik ezt tanulták vagy épen most tanulják.ui lehet minhárom nyelvet tanulni pl minorban akár? Miből érdemes érettségizni ehhez a szakhoz?És melyik nyelv jobb oda az angol vagy a német?És még az hogy ilyen végzettséggel hol lehet elhelyezkedni?Sokan szoktak jelentkezni erre a szakra?előre is köszi és bocs a sok kérdésért
2011. júl. 26. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


1) A három nyelv (dán, svéd, norvég) három különböző szakirány. Egyszerre csak egyféléd lehet.

2) Ez az ELTÉ-s tanegységlista, ezek a kötelezően teljesítendő órák: [link]

3) Nyelvekből vagy magyarból vagy történelemből szedd össze magad. Emelt szinten kell érettségizned angolból vagy németből, a másik tárgy legyen az, amihez nagyon értesz, amit nagyon szeretsz, tudsz. (Megsúgom, a középszintű magyar ebben a rendszerben kispiskóta, szövegértés és fogalmazás az egész, semmi mérvadó ismeretlekérdezés (sajnos), így szerintem könnyebb, mint a történelem, mert az konkrét dolgokat, ismereteket kér. De ami neked jobban megy, arra hajts.)

4) Azt, hogy hányan jelentkeztek és hányat vettek fel, felvi.hu-n megtalálod.


A többiről majd kioktat egy skandis, én más nyelvszakos vagyok.

2011. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

megérkezett a skandis, rendelésre.

> 1 nyelvet tanulsz főnyelvként, ezenkívül még egyet a 2. évben. (én norvégos vagyok, így csak erről tudok nyilatkozni.) a 2. évtől a legtöbb óra már azon a nyelven folyik. sok a nyelvészet és az irodalomtudomány, aki nem szereti, inkább ne jelentkezzen.

> mind a német, mind az angol nyelv ismerete nagy segítség, én angolul tudok, és remekül elboldogulok.

> 20 embert vesznek föl évenként, ebből az első év végére kb. a fele szokott bent maradni, nagyjából ez a keménymag, de később is kibukhatnak/elmehetnek páran. szó mi szó, nem vagyunk sokan.

> van néhány igen gyenge tanár, de jók is akadnak. sok olyan dolog van, amit csak úgy hozzádvágnak, hogy sajátítsd el magad. tehát azok maradnak bent, akik tényleg érdeklődnek és hajlandóak önállóan készülni. a nyelvtanítás változó, a svédről jókat hallottam, elég kemény, a norvég már gyengébb, igazából a saját erőfeszítéseditől függ, mennyire fogod tudni a nyelvet, mert nem fognak az orrod alá tenni mindent.

> külföldi cégeknél lehet elhelyezkedni, esetleg fordítónak. kutatni magyarországon nemigen lehet, meg tanítani se. mivel ez az egyetlen tanszék, semmi konkurencia és nulla a tudományos munka, mindenki ragaszkodik a kis helyéhez és már bocsánat, de sz.rt sem csinál. aki ezzel akar foglalkozni, általában külföldön próbálkozik. az ösztöndíjlehetőségek igen vérszegények, tehát ezt is saját kreativitásból kell megoldani.

nem kifejezetten nehéz szak szerintem, de időt kell rá szánni folyamatosan az év során, sokan ebbe buknak bele, hogy azt hiszik, a vizsgaidőszak előtt majd behozzák a lemaradást. hát nem. elég gyorsan haladunk. nekem tetszik, de én mániákus vagyok, mint a legtöbben, akik itt akarnak tanulni.

2011. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi és a második hozzászólóhoz szólva mesélnél még a norvég szakról meg az egészről úgy általában?
2011. júl. 26. 17:06
 4/5 anonim válasza:
100%
örülök hogy valaki már feltette a kérdést, engem is nagyon érdekel. :)
2011. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Engem is nagyon érdekel, habár addig még van jó pár évem. De amúgy csak dán, svéd és norvég van, finn nincs?
2014. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!