Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit érnek ezek a szakok?...

Mennyit érnek ezek a szakok? Bölcsészet-Szlavisztika-Orosz szakirány és Bölcsészet-Skandinavisztika

Figyelt kérdés
Köszönöm:)
2009. ápr. 26. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Szórakozásra biztos jó. Az a baj, hogy az állam finanszíroz ilyen értelmetlen "szakmákat". Biztos érdekel a téma, de ez nem szakma, hanem hobbi, ha van benned egy kis felelősség érzet válasz értékteremtő szakmát. (nem kell minden áron egyetem) Ilyennel végzettséggel jobb esetben lehetsz könyvtáros, vagy megdonálcos, rosszabb estben tanár, vagy eltartott.
2009. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megint a hozzaertok irnak elsonek...


Ugyebar mindket szak nyelvi szak. Ez azt jelenti, hogy forditonak, nyelvtanarnak (miert is kell lenezni az oktatokat, kedves elso valaszolo?) mehetsz el. Ezenkivul rengeteg allast hirdetnek meg, amik csak diplomat igenyelnek, nem kotik meg, hogy milyet. Ez nem jelenti azt, hogy ezek az allasok rosszak. En egy EU-s intezmenynel dolgozom Brusszelben, es korulottem _mindenki_ bolcsesz, filozofusok, antropologusok, tanarok..tanar vegzettsegem van, de mar nem tanitassal foglalkozom. Imadom a munkamat, csupa kihivas. A bolcseszdiplomaval igenis van esely az erdekes, jol fizeto munkara, csak ambiciozusnak es elszantnak kell lenni.


Egyebkent mind az orosz, mind a skandinav nyelvek ismerete elony a mai vilagban, de en talan az oroszt valasztanam (de te azt valaszd, amelyik jobban erdekel).

2009. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk a skandinavisztikával kapcsolatban nagyjából egyet tudok érteni az előző válaszolóval. De nem feltétlen! Az egyik ismerősöm izlandit tanult egyetemen és most nagyon jól fizetett tolmács. A szlavisztikával kapcsolatban viszont nem. Az orosszal manapság rengeteg dolgot lehet kezdeni. Szerintem mégéri. Én is tanulok oroszul, sőt én is szlavisztikára készülök.
2009. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Azokat az oktatókat nézem le akik csak azért vannak, hogy fenntartsák azt amit tanultak. Amúgy mindkét válaszból az derül ki, hogy a nyelvtanulás az egyetlen értelme a szaknak, ami az államnak millióiba kerül. Én is tudok oroszul, tényleg nagy előny, de ehhez nem kell ilyen irányú egyetemet végezni.
2009. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
88%
Speciel szlavisztika-orosz szakos (PTE) vagyok, és nagyon szeretem. Egyáltalán nem csak nyelvtanulásról szól, de az is kőkemény munkát igényel. Idegesít ez a "jólfizetőmelótkapokevele" hozzáállás, ez csakis rajtad múlik, de ehhez mindenképpen szeretni kell ezt a kultúrát, ha csak azért jön ide az ember, mert később az orosz még "jól jöhet", azt úgyis kivágják, az ilyen valóban menjen nyelviskolába inkább (és ez nem lenézés, egyszerűen mindenkinek más való). De ha más szempontból nézzük, bizony gyakorta keresnek orosz tolmácsokat, fordítókat, és jól is fizetnek érte.
2009. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves 1-es! A helyesírásodból látszik, hogy te sem vagy a legélesebb kés a fiókban:) valószínűleg még egy ilyen, szerinted könnyű szakot sem lennél képes elvégezni.:)
2023. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!