Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogászati asszisztens vagy a...

Fogászati asszisztens vagy a gyógyszertári asszisztens. Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretném elkezdeni, de nem tudok dönteni. Melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni?
2011. aug. 7. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
gyógyszertári sztem.
2011. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
fogászati és tanulj meg angolul, menj ki Angliába kezdő fizetés 2000Font.Nem vicc.
2011. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

13:55

akkor a hazai asszisztensek hogyhogy nem húzták el még a csíkot?

az összegen nem vitatkozok bár ez fogorvosnak is méltányos összeg nemhogy asszisztensnek.OK valakinek összejön de nem úgy van az hogy felülök a repcsire és "hello anglia megjöttem, Ide a 2000Fontos melót!"

2011. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem mennek ki az itthoniak, rengeteg fogászati asszisztens van kint Magyarországról, mert kb 4 éve ez kint nagyon felkapott és jól fizető szakma.

Akik itthon maradnak azok vagy a családot nem akarják itthon hagyni vagy abszolút nem beszélnek angolul.

Nem azt írtam, hogy valaki felül a repülőre és vörös szőnyeg várja kint, de a sógornőm két éve ment ki, a kezdő fizetése 1800Font volt, most 2300-at keres havonta.

Két hét alatt talált melót, igaz, hogy jól beszélt angolul.

Kint egy fogorvos 6000Font alatt nem keres és innen csak fentebb van.

Szóval nem kell ez a kioktató stílus, tudom miről beszélek.

Másrészt én is éltem kint három évet, tisztában vagyok mi a helyzet, bár én pénzügyi területen dolgoztam és nem fogászati asszisztensként.

Meg kell tanulni angolul ez a titok.

2011. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

igen igen de miért nem hallunk azokról akik kimentek és nem tudtak elhelyezkedni,pedig jó angolosok voltak?? ennyi pénzért az ember akármilyen nyelvet megtanulna.ez kicsit olyan mintha azt mondanád "csak ki kell tölteni a lottószelvényt hisz én is így gazdagodtam meg".

az én angolom csak SO SO de ha angoltanár lennék azonnal elvégezném a fogászati asszisztensit és mennék ki.mondván:Végzettségem megvan ,angolul is tudok.......el tudok akkor helyezkedni?meglehet de valószínűbb hogy mégse

Igaz?

2011. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ja de még valami:ha kint voltál te is 3 évet avagy melót szereztél akkor minek jöttél vissza? nem mintha rontanád itt a levegőt de ezek alapján amiket írtál balfékség otthagyni a kinti melót
2011. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Ne viccelj már, azt írod, hogy ennyi pénzért bárki megtanul egy kicsit bármilyen nyelvet.

Ahhoz, hogy kint az egészségügyben helyezkedj el, ahhoz nem kicsit kell beszélned angolul, hanem jól!Ez nagyon fontos.

Aki kimegy és jól beszél angolul azokkal nem szokott gond lenni, ezen a területen meg pláne nem!Igen aki úgy megy ki, hogy az angolja so-so azoknak vannak problémáink.

Az angol tanárok azért nem mennek ki, mert bölcsészek, 90%-uknak fogalma sincs a kémiáról, csak, hogy egy példát hozzak és kint bizony megnézik, hogy milyen eredménnyel végeztél.A fogászati asszisztensin pedig nyomatják a reál tárgyakat.

Az én diplomámat is lecsekkolták, Sőt kellett a Corvinusról ajánlást is kérnem a tanároktól.

Ez nem lottó szelvény, dolgozni kell kőkeményen!!!

Másrészt elég túlzó, amit mondasz, havi 2000Fontnak kint nem ugyanannyi az értéke mint itthon, abból te nem tudsz meggazdagodni.

Ez a baj, hogyha nincs rálátásod kint a dolgokra, mert akkor kialakítasz egy „álképet” magadban és ahhoz ragaszkodsz. Nem szabad.

Abban pedig tévedsz, hogy nem tudna kint egy angol tanár elhelyezkedni, mert az általános iskolai orosz tanáromat anno átképezték angol tanárrá, majd mivel pár éve elhagyta a férje és komoly összegű volt a lakáshitele, itthon elvégzett egy OKJ-s ápolói tanfolyamot és öt éve kint dolgozik idősek otthonában, 2500 Ftont volt két éve a fizetése, azóta nem beszélte, vele.

De figyelj, te itthon vagy, nem bántani akarlak de öt percet nem éltél és dolgoztál kint, ha nem hiszel nekem nem baj, de másokat ezzel a tipikusan negatív magyar mentalitással ne húzz már le.

Csak azért, mert neked nem sikerült, másnak se sikerüljön?

2011. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért jöttem haza, mert édesanyám rákos lett és fél éve halt meg.

Nem hiszem, hogy balfék lennék, hogy hazajöttem a haldokló anyámat ápolni.

2011. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

nem azt írtam hogy kicsit kell megtanulni csak összeolvashattál 2 mondatot(mert nem használtam nagy betűt)

a kinti viszonyokat nem ismerem azt viszont tudom hogy ez a fogászati izé nem egy nagy durranás,azok végzik el akik máshoz gógyik(fenntartva udvariasan és előzékenyen az eshetőségét hogynetán ezt is rosszul tudom)

szóval aki jó tanuló így nyelvet is jól beszél az messze kerüli a marginális szakmákat emiatt kevés a jó angolos fogiasszisztens.azok sem valszínű hogy szorgalom miatt beszélnek jól csak rájuk ragadt,mert kint vakációztak pl


és hosszú lefolyású volt ezek szerint a rák? nem tudtál volna utána visszamenni?miért nem?

csakmert a cigányoktól hallottam villamoson utoljára ezt az angoldicsőítést hogy ott milyen jól kerestek de tőlük em szándékoztam megkérdezni"tesók akkor mi a búbánatos fenéért nem vagytok most is ott a paradicsomban"??

lehet hogy nem is olyan gentleman társaság az angol csak ideig óráig marasztal tart igényt az emberre????

2011. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen elég hosszú ideig tartott 14 hónappal később halt meg, minthogy megtudtuk, szörnyű időszak volt.

Nem megyek vissza, legalábbis két évig biztos nem, mert aláírtam egy két éves szerződést négy hónapja Moszkvában dolgozom, most éppen látogatóban vagyok itthon.

Aztán majd meglátjuk a továbbiakat, én ezután Franciaország felé venném az irányt de ez még a jövő zenéje.

Nézd feleslegesen vitatkozunk erről, mert nincs összehasonlítási alapod, én értem a te kételyeidet, de nem akarlak meggyőzni, gondold így ha jól esik.

A környezetemnek és nekem is bejött, ezt tudom mondani, aki nem szeretné kipróbálni magát külhonban az ne tegye.

A fogászati asszisztens képzés pedig akármennyire is lenézett nem egy egyszerű tanfolyam.

Például néztem a sógornőm jegyzeteit és a kémia rész totál homály volt.

Bár kémiából mindig hülye voltam, nekem a matek az erősségem.

Kb ennyi.

Ja még annyi, hogy Gazsi és társai azért jönnek haza, mert se itthon se kint nem dolgoznak.

2011. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!