Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytornász szak. Van aki...

Gyógytornász szak. Van aki ezt tanulta/tanulja vagy szeretné tanulni?

Figyelt kérdés
Újabban érdekel ez is viszont lenne pár kérdésem. Konkrétan milyen munkát végezhet egy gyógytornász? Milyen órák vannak nagyjából (és mennyi)? Lehet másik szakkal párosítani? Meg úgy egyáltalán miért ezt a szakirányt választottad/választod?
2012. jan. 4. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen munkát? - a mozgáskoordináció, ritmusérzék, idő- és térbeli tájékozódás, figyelem, helyes testtartás javítása, vagy keringési rendellenességek gyógyítása érdekében mozgásterápiát dolgoz ki és alkalmaz egészséges, beteg és sérült emberek fejlesztésére. (pl. ha vkinek sérve van, vagy gerincferdülése, tud segíteni)

Órákról csak az SZTE tárgyairól tudok nyilatkozni. Eléggé sok tárgyunk van (félévente 17-18), és nem könnyűek. Ilyenek vannak pl: Sejt- és öröklődésbiológia alapjai, Anatómia I.-II., Élettan I-II., Biofizika, Funkcionális anatómia, Orvosi latin, Kórélettan, Mozgástani alapism., stb.

Másik szakkal párosítani azt hogy érted pontosan?

Nem ezt választottam, ápolóin vagyok, viszont mivel első 2 évben ugyanazt tanulja a 2 szak, így még van esélyem átkerülni. Bár őszintén szólva már nem bánom, h nem vettek fel oda, valószínűleg maradok ápolóin :)

2012. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj köszi, hogy válaszoltál :) a másik szakkal való párosítást pedig úgy értettem, hogy több helyen olvastam, hogy gyógytorna meg xy szak együtt jó lenne e, és hasonlók. És arra gondoltam, hogy lehet e mondjuk gyógypedagógiával, de államilag támogatottan. Bár azt úgy tudom, hogy már egyáltalán nem lehet, hogy 2 szakot "ingyen".


A latinnal nem lesz gondom, meg talán az anatómia-élettannal sem, mert mindegyiket tanultam/tanulom, a biofizika viszont nem hangzik túl jól. Mit takar ez pontosan? Illetve kb mennyi gyakorlatotok van?

2012. jan. 10. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is gyógytornász szeretnék lennni. Te hova akarsz menni, melyik suliba? :)
2012. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én PTE-re jelentkeztem, de csak 3. helyen jelöltem (bár úgy tűnik az első 2 ugrott amúgy is). Te? :)
2012. máj. 23. 15:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Még szeptemberben okj szakmára megyek. De én is PTE-re akarok Zalaegerszegre. Jövőre még akarok egy emelt biosz érettségit és egy nyelvvizsgát. Te hova Pécs vagy Zalaegerszeg?
2012. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pécs.
2012. máj. 23. 20:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány pontod lesz?
2012. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hááááát nem tudom. Talán olyan 410 körül. Nagyon annál több biztos nem lesz :(
2012. máj. 23. 21:02
 9/12 A kérdező kommentje:
Neked? Mennyit kéne írnod bioszból?
2012. máj. 23. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Az soook. Gratulálok. Amúgy duplázol? Vagy hogy sikerült ennyi pontot összeszedni? Gyógytornászhoz 360-380 is elég.
2012. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!