Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem tegnap óta,...

Csak én érzem tegnap óta, hogy a felvételim egy füstbe ment terv (ezet)?

Figyelt kérdés

Gazdaságtudományi karra szerettem volna orientálódni, de esélyem sem lesz 500 pontot vagy ahhoz közeli ponthatárt megugrani, hogy bekerüljek a ''TOP250-be''.


Én vagyok csak ennyire kétségbe esve tegnap óta?

Őszintén fáj azzal szembenézni, hogy ''beleköptek a levesembe'', és lehet az álmaimnak is lőttek.


2012. jan. 6. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem csak te, en is. Bar az en teruletemen nem csokkentettek annyira a keretletszamokat, de en nem fogom magam roghozkotni, ugyhogy iden mar nem adom be,majd jovore kulfoldre. Tegnap ota sajnos biztos a roghozkotes,es en ezt nem vallalom be,semmilyen formaban.
2012. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,ha van kedved beszelgethetunk privatban.
2012. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
írtam. :)
2012. jan. 6. 11:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is teljesen magam alatt vagyok, szintén gazdasági területre szerettem volna menni. Jó tanuló vagyok, de 500 pont közelébe biztosan nem leszek... és azért 4900-ról lecsökkenteni 250-re a keretszámot. Amikor megláttam, először azt hittem elírtak egy nullát... Most elkezdtem másba gondolkodni, igaz más képzési területeken is csökkentettek, de közel nem ilyen drasztikus mértékben, mint a gazdaságtudományiban.
2012. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De figyelj... mit csináljon úgy az ember, ha más karnak a szakja nem érdekli? Hiába mondják, hogy orvos hiány van, nekem sem lelki erőm, sem rátermettségem nem lenne, ahhoz, hogy embereket gyógyítsak. '' Mindenhez születni kell! ''


Egyébként, most, hogy nem gazd.tud., miben gondolkodsz?

2012. jan. 6. 11:22
 6/17 anonim ***** válasza:
Most éppen kedvet csinálok magamnak :DD Viccet félre téve, nem tudok mást csinálni. Nincs annyi pénzünk, hogy a szüleim finanszírozzák a költségtérítésest nekem. Egy emelttel meg egy nyelvvizsgával biztos vagyok benne, hogy nem kerülnék be, ezért feleslegesnek érzem megjelölni is. Holott én is egész gimis időm alatt erre a pályára vágytam. Most egészségügyi illetve agrár képzési területeken gondolkodom...
2012. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nálam is ez van, hogy anyagilag nem tudnának taníttatni a szüleim. (el sem várnám).


Én is gondolkodtam agrárban, de ahhoz újra kellene érettségiznem egy term.tud. tárgyból, csak sajnos mivel szakközépiskolába jártam, tanultuk 9-10.-ben, és abba is hagytuk. A szakmai érettségimet, pedig csak már gazd.tud. területem tudom elfogadtatni, mint érettségi tantárgyat (tavaly, + tavalyelőtt, még elfogadták az agrármérnöki szakok ettől az évtől már nem fogják).

Ennyit az én szerencsémről. :D

2012. jan. 6. 11:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia. Nagyon átérzem a helyzeted, bár én nem gazdasági tudományokban gondolkozom.

Én orvos szeretnék lenni, amivel annyi gond van, hogy külföldre is szeretnék menni mellette. Most le lehet hurrogni, de nem azért készülök külföldre, mert rossz az orvosok helyzete Mo-n, akkor is kimennék, ha csöves vagy mi lennék. Franciaországba készülök, ott élnek egyébként nagyszüleim is, szóval nem csak úgy a vakvilágba mennék. Tehát ne essen félreértés. És sajnos ezt megakadályozzák. Amúgy nem is értem hogy hogyan, mi van pl, ha én külföldön megyek férjhez? Tehát nem egész világos ez a röghöz kötés, eleve alkotmány ellenes.

Egyébként a legnagyobb gondom most, hogy akár hiszitek akár nem ,de az orvosin is csökkentik a felvehető tanulók számát. Nagyon el vagyok keseredve, mert eleve nem könnyű bejutni biosz meg kémia emelttel, most majd csak a legkitűnőbbek közül is a legkiválóbbak juthatnak be. Nem tudom mi lesz. Értem, hogy orvosira kell az ész, de aki nem való oda az úgy is kibukik, de így az esély sem kapom meg, vagyis nagyon próbálkozom, majd meglátjuk, nem festem az ördögöt a falra előre. Mindenesetre kitartás kívánok minden sorstársamnak és sikeres felvételit!

2012. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Látod ez az, hogy Te orvosira szeretnél menni, mi meg közgazdásznak, de nem lehet egyszerűen azt tanulnod, amit szeretnél a magas ponthatárok, és a csökkenő keretszámok miatt = megpróbálni sem tudod, mert nem adnak rá megfelelő feltételeket. Vagy ha megkapod fizess olyan tandíjat, hogy a gatyád rámegy, mert egy családnak hatalmas kiadás ez a kifizetendő összeg.
2012. jan. 6. 20:28
 10/17 anonim ***** válasza:

amikor megláttam nekem is leesett az állam. ez egyszerűen kész vicc, sőt még annak is rossz. 250 gazdász és 100 jogász? eddig is tudtam h ezeknek "odafent" nincs eszük, de h ennyire??? szánalmas amit művelnek. igaz engem jelenleg nem érint ez, majd csak ha mesterre, esetleg doktorira szeretnék menni (már ha még lesz olyan lehetőség itthon), vagy másoddiplomát csinálni, de akkor is felháborító. attól, h bizonyos ágakat (pl pedagógia) jobban támogatnak, attól nem fognak a fiatalok szívesebben pedagógiát tanulni, aki matek beállítottságú nem lesz orvos és még sorolhatnám. valóban több művészre, és sporttudományt végzettre van szükség mint gazdászra és jogászra...(remélem érezhető az irónia utóbbiban). eddig is rosszak voltak az itthoni lehetőségek, de ezek után?!


egy első éves gazdász

2012. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!