Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőttként is elmehetek...

Felnőttként is elmehetek diszkalkulia elbírálásra? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Már alsó tagozat második osztályától gondban voltam a matekkal. Csak folyamatos szülői segítséggel és korrepetálással tudtam megoldani a feladatokat, ötödik osztálytól már épphogy csak átmentem minden évben, voltak bukások is, de nagyon küzdöttem hogy elvégezhessem az általánost. Középiskolában már hetente háromszor jártam külön tanárhoz, de úgy sem akart sikerülni, tizedikben meguntam hogy a matek-fizika tanárok állandóan csak szekálnak, iskolát váltottam. Sajnos ott is ugyan ez ment, míg végül otthagytam az iskolát. Most 20 éves vagyok, férjezett, el kell látnom egy háztartást, lassan szeretnék dolgozni és gyereket vállalni, de mindez lehetetlennek tűnik egy érettségi nélkül. Nagyon szeretnék belevágni levelező tagozaton, de nem bírnám ki még egyszer a gondokat a matekkal, azt meg főleg nem, hogy elbukjam az érettségit. Pár éve már gyanítom hogy diszkalkuliás vagyok, a boltban is gyakran elszámolom magam, leblokkolok a pénztárnál, nem jól adok oda, satöbbi... Nem értem hogy nem küldött el az alsós tanárom egy tesztre, már akkor is egyértelmű volt hogy nem megy ez nekem. Érdekelne, jelentkezhetek-e még ilyen vizsgálatra, illetve mi a menete?

2012. máj. 10. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
el tudsz menni, vmi teszt lesz nem tom pontosan csak Bp-n van ha elmultal 18 es 60ezer Ft, bnom is el akar menni ezt onnan tudom...
2012. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Elmehetsz, kaphatsz is papírt, de én a helyedben nem mutogatnám azt sehol, főleg ott, ahol számolni is kell. A munkaerőpiac és az iskola nem ugyanaz.
2012. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Persze, elmehetsz. Sőt, jól is teszed ha elmész.


Az előzőnek meg azért nincs igaza. Ez egy létező betegség, nem ő tehet erről. De van rengeteg szakma, amit el lehet végezni matek nélkül is. Valóban, jelent némi hátrányt, de nem akadályozza meg az embert a céljai elérésében.

2012. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most kaptam válaszlevelet az ELTE gyógypedagógiáról ahol a tesztet végeznék... 65 ezer forintot kéne fizetnem azért mert a tanáraim síkok voltak hozzá hogy elküldjenek a tesztre (ami akkor persze ingyenes lett volna), így most én szívjak mivel szeretném letenni az érettségit, de a mateknál megbukom, ez 100%. :(
2012. máj. 11. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
ne okold a tanáraid, ha elmúltál 18 éves három évente meg kell újítanod ezt a papírt, de az biztos h nem életre szól!!! Úgy tudom, hogy csak az első kerül pénzbe, utána megkapod 3 évente ha még mindig diszkalkuliásnak ítélnek meg, szerintem ha gondod van a matekkal és nem dolgozol, mindenképp esti tagozatra jelentkezz, ne levelezőre, estin legalább magyaráznak, levelezőn meg van pár konzultáció azt' tanulj magadtól! Én most érettségizek estin, barátnőm jövőre, szerencsére nekem a matek megy a legjobban, valamit összehozunk barátnőmnél is, mert ez rengeteg pénz, de muszáj bejárnia órákra, anélkül tuti nem fog menni, úgy néz ki év végén meglesz a kettese! :) első voltam
2012. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
74%

Szinte nekem is ugyanez volt a probléma, kicsit mindig más voltam a többieknél, általánosba is, voltak nekem is hülye tanárok, akik azon akadtak fent hgy nem értették, hogy lehet matekbol felmentés. sajna nekem is kellemetlenek voltak az éveim.mindig nekem kelett kimagyaráznom. főleg h mások is úgy kezeltek.. önbizalomhiány is lett belőle


most esti érettségire járok, felmentést ugyanúgy elkellet intézni,(ami már 60-70 ezer ft között volt)., Elte-én álitották ki a szakvéleményt, amiben leirják hogy Idegen nyelv és matematika osztályzás alól felmentett, és helyette más 2 tárgybol kell érettségizni. igy matekra nem is járok be, Angolra meg azért csak beülök hátha megragad valami, annak ellenére hogy a tanár se tudja hogy felvagyok mentve, 2es re zárt félévkor, pedig nemcsináltam sokmindent :D


Ehhez az egészhez nekem még az is hozzájön hogy a tanulás, figyelemmel is baj volt, nehezen ment mindig is, más tárgyakból is, elég minimális szinten lettek a tanulós éveim.

Mostanra tisztázódott bennem ez az egész és átlátom, hogy másabb vagyok a többieknél és hogy mi ez a "betegség" elég idétlen dolog, ami nagyon megneheziti a hétköznapot, kiterjed a kapcsolatokra is.munkára.

ennek ellenére kedves kérdező, te még szerencsés vagy hogy férjezett is lettél, és sikerült kialakitanod a neked megfelelő életvitelt


mostmár hogy átlátom, én is igyekszem arra fókuszálni hogy magamat fejlesszem.

2014. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon könnyű a tanárokat szidni, persze biztos ők is hibásak, de az embernek vannak szülei is, akiknek a feladatuk, hogy folyamatosan kövessék mi van a gyerekkel, segítsenek neki a tanulásban. A szüleid miért nem szóltak a tanároknak, ha már ők nem vették észre/nem érdekelte őket? Így is fel lehet tenni a kérdést.
2018. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!