Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek engedély nélkül...

Szerintetek engedély nélkül tudok, lehet discot csinálni?

Figyelt kérdés
...igazából kisebb retro házibuliról lenne szó.csináltam már több helyen,de nem merem manapság...nagyon szeretnek.

2012. aug. 10. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
házibulit bármikor csinálhatsz otthon, meghívod a barátaidat és buliztok, bár azért a szomszédnak szólni kell! :)
2012. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és kocsmákba, sörözőkbe lehet csinálni? mennyi esélyem van ellenőrzésre egy kis faluban egy kis kocsmában?
2012. aug. 11. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
hát ez veszélyes jelent, mert a szomszéd kihívhatja a zsarukat... szóval ezt érdemes a kocsma tulajdonosától megkérdezni ő csak tudja, hogy ezzel kapcsolatban mi a teendő.
2012. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nyilvános helyen, üzletszerűen nem lehet. Tehát csak a barátaid lehetnek ott hivatalosan, és nem kérhetsz pénzt semmiért. Nem szedhetsz belépőt, nem kérhetsz pénzt az italokért, semmiért. Nem hiszem hogy ez túlságosan megérné.

Otthon, barátaiddal csinálhatsz bármilyen házibulit.

2012. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mennyi az esélyem egy ellenőrzésre egy kocsmában?
2012. aug. 21. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem elég sok az esély rá... valaki kihívja a zsarukat a "kedves" szomszédok közül és mennek is, csak egy telefonba kerül a szomszédnak...
2012. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a rendőr nem ellenőrizheti. ő nem kérheti az engedélyem nem?
2012. aug. 22. 06:16
 8/9 anonim válasza:

Én 5 éve csinálom, és nem kis faluban, kis kocsmában, hanem nagy városokban, iskolákban, szórakozóhelyeken, és eddig semmi, le is kopogom. :)

Arra az esély, hogy egy kis faluban, egy mégkisebb kocsmában téged elkapnak, szinte semmi. A rendőr ellenőrizheti egészen nyugodtan, majd ha nem talál rendben valamit, akkor bukta. Viszont a rendőr nem foglalkozik ezzel, egy ilyen helyen. Nagy helyen, magas belépővel, sok, drága piával. Ott igen, meg ott, ahol tudja, hogy fizetnek neked. Ott egészen valószínű, hogy ellenőriznek. 5 év alatt számtalan példa volt rá, hogy egy buliba kijöttek a rendőrök, mert szóltak, hogy hangos a zene, és mi lett? Kértek egy Republic-ot, megittak egy kólát, és mentek is tovább. Ez történik, ha kis helyen fordulsz meg. Persze ha itt mi is szedtünk volna belépőt stb, biztos, hogy ellenőriztek volna.

2012. szept. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
42%
Előző vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy házibuliba nem kell beengedni a rendőrt, bármiért is jött. Annyit kell mondani, hogy zártkörű a rendezvény. Ebben benne van az is, hogy ő nem jöhet be, és az is, hogy nem a városi diszkó van most itt. Egyébként közben eszembe jutott még egy jogszabály, miszerint zártkörű bulin is megvan, hogy hány főig nem kell engedély stb. azt hiszem ez 20-40 között van. De mint mondtam, zártkörű bulira nem engedünk be rendőrt. Ha nagyon akadékoskodik, akkor küldd el házkutatási engedélyért. Amire az meglesz, addigra megcsinálsz még ott két bulit is.
2012. szept. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!