Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kéne változtatni a magyar...

Mit kéne változtatni a magyar felsőoktatáson? Milyen ötleteitek vannak a felsőoktatási rendszer hatékonyabbá tételére?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 05:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos vagy szerencsére nem látom olyan jól felsőoktatást mint egy oktató. Hallgató vagyok. Én úgy gondolom hogy a felsőoktatás nem a gondolkodást hanem a magolást serkenti. A szakokon sok a sallang tantárgy így amire kéne arra nem marad idő és nem fogod rendesen megtanulni. Ahogy látom a hallgatók önálló vélemény alkotása nincs támogatva és ha valaki mégis hozzá fűzné a véleményét az órához az le van hurrogva.


Én úgy látom hogy ebben az országban nem lehet csak önmagában az felsőoktatást fejleszteni, nyilván egyszerre több dolognak a színvolát kellene emelni (több munkahely, jobbszakképzések). De nem baj ha ebben az országban továbbra is ez folytatódik ami eddig akkor az utolsó logikus gondolkodásra képes ember is el fog menni, innen. Majd a hülyék országa leszünk. Majd a korrupció nagyon lassan kiszopolyoz mindent és hajó végül elsüllyed.

2016. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok... Rákerestem már egy párszor erre a kérdésre. Több cikket is olvastam. És sok relatíve intelligens ember azt szokta kommentelni hogy az oktatási rendszer rossz. Szóval úgy általában az emberek mintha látnák a hibákat. Viszont akkor miért nem történik javulás? Vagy csak én látom rosszul és a kisebbség gondolja azt hogy az oktatás rossz?
2016. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!