Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy kilencedik osztályba több jegyet is lerontok?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok.Egy gyengébb szakközépiskolába járok.Világéletemben négyes tanuló voltam(Humán tantárgyakból,ha nagyon akartam ötös).De most elszörnyedek magamon,hogy fizikából és kémiából kaptam egy kettest.Matekból is számítok egy kettes dolgozatra,mivel nem volt időm befejezni.Azt senki sem mondhatja,hogy nem tanulok,mert ma lefeleltem irodalomból ötösre.

Más is járt már így?Vagy most akkor elkezdek "lezülleni"?


2012. okt. 26. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, 4,5-ről 3,5-re rontottam az év végi átlagom. Ezt vissza lehet tornászni, meg az a 9. év úgy sem számít sehova:)
2012. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem elzüllés. Főleg, ha tanulsz, készülsz az órákra.

Én is így jártam. Egy jó színvonalú, közepesen erős középiskolát választottam. A 8.-os 4,8-as átlagomat fél év alatt 3,5-re romboltam le. Na, akkor, 9. félévkor kicsit összezuhantam, de év végére feltornáztam 4,0 körülire az átlagomat. :)

Pedig volt, hogy naponta 3-4 órát tanultam..és mégis.


Szerintem ez valamilyen szinten normális. Végülis bekerülünk egy teljesen új közegbe, meg kell ismernünk egymást, a tanárokat, a tanítási módszereket. Bele kell szokni ebbe az új közegbe.

Utólag visszanézve valóban ez volt a nehéz. Hozzá voltam szokva, hogy általános melyik tanárnál mi a legfontosabb, hogy tanít, hogy érdemes az órára készülni stb. A középiskola viszont teljesen más és ezt csak akkor szokja meg a diák, ha már ott van. Ezt előre nem lehet megtanulni, csak amikor már benne van az adott helyzetben a diák.


Szerintem egyenlőre ne aggódj. Tanulj, készülj óráról órára, hidd el, minél jobban megszokod, kiismered a tanárokat, annál könnyebb dolgod lesz.

Én pl. 9.-ben tanultam a legtöbbet, mégis akkor volt a legrosszabb az átlagom. Tavaly egy átlagos nap kb. 1 órát tanultam, ha valamiből tz-t, vagy tételdogát írtunk, akkor kicsit többet és így is 4,7 körül volt az átlagom.

Most mondjuk megint többet tanulok, mert végzős vagyok és már ismételünk is az érettségire. :)

2012. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak bele kell rázódnod. De az is lehet, hogy abba a hibába estél, amibe - számomra teljesen érthetetlenül - sokan mások is: azt gondolod, hogy a szakközép az egy gyengébb valami a giminél, tehát "lenézed" a saját iskoládat, és ennek megfelelően állsz hozzá.


Ahova én jártam, ott a 9-10. osztály egyben volt, majd az utolsó két évre szétvált az osztály: egy része gimnáziumban maradt, a másik része (én is) mentünk szakközépbe. Hát, mit ne mondjak, a szakközép semmivel sem volt könnyebb, sőt! Több óránk volt, speciális tantárgyak, az érettségi tárgyak így mind adottak voltak... Ott elég sokan lerontottak nálunk is, akik azt hitték, hogy "na, ez csak egy szakközép, itt lehet lazulni".

Nem tudom persze, hova jársz, de a mi közgazdaságtanunk nem volt könnyebb, és szerintem te se úgy állj hozzá!

2012. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, most vagyok kilencedikes egy nagyon erős közgazdasági szakközépiskolában.

Nyolcadikban 4,9 volt az átlagom, a matek volt a kedvencem, de ma írtam egy kettest, 3 feladatot el sem tudtam kezdeni időhiányban, szóval kb mint a te szitud. A többi tantárgyból viszont dicséretesre állok, szerencsére kialakult bennem az évek során az, hogy nem bírok úgy elaludni, hogy ne tudnám tökéletesre az anyagot. Amit ajánlok, azaz, hogy reggel suliba menet tanulj a buszon, nekem reggelente az a plusz 1 óra tanulás/ ismétlés rengeteget ér..:D

Igazából ami tényleg nagyon fontos, az az, hogy ismerd a tanárokat, komolyan, így visszagondolva kb ez irányította az életem, ez alapján tanultam, viselkedtem, stb egész általános iskolában. Most meg nagyon fura, hogy nem tudom, hogy mit vár el pontosan egy adott tanár.

2012. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!