Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szombaton központi felvételi!...

Szombaton központi felvételi! Ti hogyan készültök? Milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én is azon diákok népes táborába tartozom, akiknek szombaton központi felvételit kell írniuk, de tartok a dologtól.


Helyileg, a magyar- és a matektanárunk is tartott előkészítőt, de a többség még a törtekkel való műveletekre sem emlékezett. Ezzel pedig azokat is hátráltatták, akik jobbak közé tartoznak, mert a tanár figyelme inkább rájuk irányult.


A matektól azért félek, mert hajlamos vagyok arra, hogy izgalmamban túlságosan is kapkodjak... és elrontsak olyan dolgokat, amilyenek más helyzetben kisujjból mennek.


A magyar nyelvtani része egy pillanat alatt megvan, de az irodalommal már akadhat egy-két problémám. Attól tartok, hogy előszednek majd benne valami olyan szólást/közmondást, amiről azt sem fogom tudni micsoda... mert ilyen is szokott lenni benne. Na, és ugye ott van a fogalmazás, aminek bele kell férnie a negyvenöt percbe :/


Nagyon izgulok, mert ezen áll vagy bukik, hogy a következő négy évben továbbra is itt szenvedek ebben a lepukkant kisvárosban, vagy sikerül, egy jobb, színvonalasabb helyre kerülnöm :) :/


Felvételizők/ volt felvételizők! Ti milyen tanácsot tudnátok adni nemcsak nekem, hanem az összes felvételi előtt álló diáknak?



2013. jan. 16. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szombaton írom, és eléggé izgulok. Nekünk a tanáraink azt mondták, hogy péntek este már ne számítógépezzünk, ne hallgassunk kemény zenét, hanem inkább olvassunk, és olyan zenét válasszunk amire relaxálni lehet. Szombaton mindenképp reggelizz, hogy jobban tudj koncentrálni, és vigyél szőlőcukrot meg csokit! Én péntek délelőtt szerintem még egyszer átnézem hogy egy-egy feladatot hogy kell megoldani. Próbálj meg nem izgulni, gondolj arra hogy gyakoroltál, és sikerülni fog ( tudom hogy nehéz nem izgulni de próbálj ne rágörcsölni! én is megpróbálom) Sok sikert!
2013. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Neked is sok sikert!


Azt hiszem akkor péntek este majd lecsúszik egy-két matekfeladat, és ráhangolódok a fogalmazásokra! :)

2013. jan. 16. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én tanácsom az, hogy ne izgulj! Tudom, hogy nem lehet ezt kontrollálni, de fölöslegesen ne paráztasd magad, hogy jaj nem fog sikerülni, mennyire izgulok, biztos elrontom stb. A másik tanácsom az, hogy feküdj le időben este, hogy reggel ne legyél fáradt/álmos. :) Sok sikert!
2013. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
60%
Én is szombaton írom... Nem vagyok túlságosan beszarva, mert abba a suliba ahova menni akarok, tavaly még 25pontos (összesen!) központival is felvettek valakit :D De ne gondoljátok hogy valami kaki iskola, kéttannyelvű, de mivel műszaki, ezért nem jelentkeznek oda túl sokan. De amúgy magyaron 35pontot szoktam elérni fogalmazás nélkül, matekból is kb.30-35öt
2013. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hány ponttal vettek fel abba a suliba diákokat, mivel nem helyi iskola... de azt tudom, hogy például jó felvételivel és kicsit alacsonyabb átlaggal is bekerülhetsz. Ez sem rossz iskola, sőt... vannak neki gimis osztályai és műszaki osztályai is. Tényleg színvonalas suli! :)
2013. jan. 16. 20:56
 6/12 anonim válasza:
nézd meg az iskola honlapját (ha van) általában fenn szokott rajta lenni, én is ott néztem :) Amúgy sok sikert :)
2013. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ma infóórán rá is startoltam a dologra, és a felvettek névsorát megtalálta, az angol szóbeli eredményeit is, de azt hogy ki mennyi pontot ért el a központi felvételin azt már nem... de nem baj :)


A matekon már úgysem tudok sokat fejleszteni, csak majd izgulnom és kapkodnom nem kell. A magyartanáromtól meg ma kaptam egy olyan felvételi feladatsorokkal teli könyvet, ami még nem volt a kezembe... tehát nekiülök :)

2013. jan. 17. 15:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is szombaton írom és csak azt tudom mondani, hogy hagyjatok legalább 15 percet a fogalmazásra...én a fogalmazástól félek mert nem vagyok valami nagy helyesíró..:DDhajrá mindenkinek:D
2013. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én is most szombaton írom.Arra gondolj, hogy olyan feladatok lesznek amiket meg tudsz oldani.Feladat írás közben pedig ha nem megy valami ne akadj le a feladatnál és ne görcsölj rajta hanem ugorj a következő feladatra, és a maradék időben térj vissza azokhoz amiket nem tudtál.Vigyél csokit,szőlő cukrot meg valami üdítőt ezek a legjobbak.Sok sikert!
2013. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, a fogalmazástól én is félek. Az idő és a téma miatt :/
2013. jan. 18. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!