Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Szabad bölcsészet alapképzési...

"Szabad bölcsészet alapképzési szakon belül csak vallástudományi szakirány indul"ez mit jelent pontosan? Alap képzésen is azt hangsúlyozzák?

Figyelt kérdés
Vagy nem és ez azt jelenti, hogy az egyetemen az alapképzés elvégezted, csak vallástudomány mesterképzésre mehetsz? Mert én filozófiára akarok szakosodni, vagy filmelméletre(már gyakorlatom is van). Csak ilyen ELTR-ér én nem kerülnék be. Meg azért lenne jó Bp egyetem, mert Bp több a lehetőség.

2013. jan. 19. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Több szaknál egy bizonyos idő után szakosodni kell. Megadják milyen szakirányok vannak, te kiválasztod és utána annak a szakterületnek megfelelően tanulod a szakod.

Az is lehetséges, hogy az egyik egyetemen egy szakon indulnak szakirányok, de egy másik egyetemen ugyan azon a szakon nem indulnak szakirányok, vagy ha indul, akkor nem ugyan azok, mint az először említett egyetemen.

A te esetedben az adott egyetemen csak a vallástudományi szakirány érhető el.

2013. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szakirányt alapképzésen belül? Tehát, ha ide jelentkeznék, akkor mondjuk második félévbe vallástudományra kell szakosodnom?
2013. jan. 19. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. De nem tudom, hogy 2. félév elején kell-e (ez változó, valahol 2 év után, valahol fél év után).
2013. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké értem. Köszi szépen a segítséget.
2013. jan. 19. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!