Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyomdász OKJ-s tanfolyam.2...

Nyomdász OKJ-s tanfolyam.2 éves képzés lenne, állítólag hiányszakma és jó elhelyezkedési lehetőségek vannak. Fizetési szempontból sem rossz, azt olvastam, hogy a magyarországi átlag 200 bruttó. Valakinek valamilyen tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki mondta ezt, amikor sok magasan képzett nyomdász munka nélkül van évek óta. Magam is.

A válság előtt a nyomdák kapacitása kb. kétszerese volt az igényeknek, a válság elején már négyszeres. sok cég bezárt.

Annak ellenére így van, hogy rengeteg nyomtatott sajtóterméket látsz.

A reklámadó is rontani fog a helyzeten.

A kiadói munkával ugyanez a helyzet. Az újságok, magazinok nem tudnak versenyezni az ingyenes online kiadványokkal, a könyveknél is lassan kezd jelentőssé válni az akár lopva is megszerezhető e-book.

Nekem tördelőként egy kiadóban a nettó keresetem (fizu+benzinpénz+kafettéria együtt, de minimálbérre bejelentve)170 ezer volt. Később papíron 4, valóságban teljes munkaidőben 70 ezer, 2 és fél éve pedig semmi.

A 200 bruttó, mire kézhez kapod szerintem úgy 90e.

2013. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ezek a végzettségeim vannak, s mindben sokéves gyakorlat:

reprodukciós fényképész,

kéziszedő,

nyomdai technikus

tervezőszerkesztő


Gépmester lennél? A nyomdában az ő fizetésük aránylag elfogadható volt. Amikor lehetett fusizni, akkor tudtak kaszálni (na akkor sem őrült sokat), ez ma már a múlté.

S ma már a nyomógép mellett nem nagyon dolgozik segédmunkás, kirakónő, s rendszerint maguk vágnak, csomagolnak. Kötészeten nem lehet keresni.

2013. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!