Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a társadalmi...

Mi a véleményed a társadalmi tanulmányok szakról? Érdemes erre a szakra jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Eddig informatikus könyvtáros szakra szerettem volna jelentkezni, de mindenhol csak azt hallom, hogy büfés szak, nem lehet vele mit kezdeni.. Alapvetően humán beállítottságú vagyok, így nem nagyon tudom mit tanulhatnék egyetemen, aminek értelme is van. Láttam a társadalmi tanulmányok szakot, elhelyezkedésileg talán ez jobb lenne.. Nem tudom. Várom a tanácsokat, milyen szakra lenne érdemes mennem. Előre is köszi!
2009. nov. 2. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Bátyám erre a szakra járt, a 3 évet elvégezte, utána felvették mesterképzésre, de inkább nem folytatta, mert úgy látta, hogy nincs értelme. Amúgy én is ugyanebben a helyzetben vagyok mint te. Lassan ki kéne találnom valamit hogy hova menjek, de annyira nehéz, amikor mindenről azt olvasom ami szóba jöhetne, hogy nincs értelme.
2009. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen a választ!

Jaj ne is mondd, ez tényleg nagyon rossz.. Lassan itt a február és fogalmam sincs, hogy milyen szakot jelöljek.:S Mert ugye nem akarok olyat se tanulni, amit később nem szívesen dolgoznék.. Amit meg örömmel csinálnék, az "büfészak", nem lehet vele mit kezdeni.:( Aztán folyamatosan azon vagyok, hogy keresgélem a szakokat, nézelődök, de mindig kiderül, hogy semmi értelme elvégezni azt, amit kinéztem. Szörnyű:S

2009. nov. 3. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de minden humán jellegű szakra rá fogják sütni, hogy büfészak - és gondolom, ha az Informatikus könyvtáros érdekel, akkor humán beállítottságú vagy (most látom, ezt írtad is)!

Én most kezdtem az ELTE-n Informatikus könyvtáros szakon, és nem tartom büfének. Már most rengeteg beadandónk van, ZH-zunk is. Elhelyezkedés-ügyileg meg a szakirányokat érdemes nézni. Pl. nálunk információ- és tudásmenedzsment (itt sok gazdasági tárgyat lehet tanulni), és EU-információ szakirány van, ezek vállalati környezetben is hasznosíthatók (információbrókerség, vállalati információ, vállalati speciális könyvtárak). És az se egy utolsó szempont, hogy nálunk pl. 4 félévben is van kötelező szakmai gyakorlat, ahol ki lehet próbálni a különböző könyvtáraknál, információs részlegeknél, vállalatoknál magadat.

Ha nagyobb egyetemre mész, akkor emellett a szabad kreditjeidből úgy képezheted magad, ahogy szeretnéd. Én pl. valószínűleg fel fogok venni egy tárgyat az Informatikai karról is, amin megtanulom, hogyan kell jól honlapot készíteni, de pl. tanulok kiadványszerkesztést is; ezek szerintem olyan pluszt adnak, amik a hasznomra fognak válni.


Amúgy a kérdésre ténylegesen válaszolva: a társadalmi tanulmányok szakra én is jelentkeztem, de elhelyezkedés-ügyileg akkor már a szociológiát ajánlanám; azt talán komolyabban veszik. Azzal elmehetsz közvélemény- vagy piackutatónak, elemzőnek, vagy akár médiához is (itt elsősorban hírügynökségekre, folyóiratokra és nem TV-re, rádióra gondolok).

De én egy kicsit elfogult is vagyok a szociológiával kapcsolatban, nagyon szerettem volna ilyen irányban is továbbtanulni. :) (Majd esetleg mesterképzésen..)

2009. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon örültem neki!:)

Szerintem én is maradok az informatikus könyvtáros szaknál, utána olvastam én is a szakirányoknak és tényleg azon is sok múlik, hogy melyiket választod. SZTE-re megyek majd, ha minden igaz.:D Az ELTE sajnos messze van tőlem.

2009. nov. 5. 09:38
 5/6 A kérdező kommentje:
És felvi.hu-n amikor elolvastam a szakleírást, azt is olvastam, hogy info. könyvtáros szakkal is el lehet menni piackutatónak. Gondolom info.menedzsment vagy EU szakirányon. Amúgy nagyon megnyerő volt a szak leírása. Nem tudom olvastad-e!?
2009. nov. 5. 09:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, igazság szerint most van negyedév, és ilyenkor van a legtöbb szemináriumi és zárthelyi dolgozat... És ilyenkor én nem alszom. :D


Na szóval, én azért jöttem ide az ELTE-re, mert pesti vagyok, amúgy szakirány-ügyileg Szeged még sokkal jobb. És a egy-két éve a szegedi tanszékvezető az egyik (nagyon kedves-okos) tanárnőnk volt, úgyhogy gyanítom hasonló a képzés színvonala, mint itt. :)

Persze, olvastam én mindent a szakról, és lényegében elég sok helyre el lehet menni a szakkal (persze szakirányfüggő is a dolog :) ).

2009. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!