Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtagadhatja-e egy általános...

Megtagadhatja-e egy általános iskola, hogy írásban tájékoztatást nyújtson a szülőnek a gyermeke tanulmányi eredményéről?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert elválltam, az exem nem mond semmit, hiába kérem az ellenőrzőjét a gyermekemnek. Külföldön élek és nem tudok akármikor csak úgy bemenni, hogy érdeklődjek gyermekemről. Az iskola az anya szimpátiájának köszönhetően megtagadta szóban a tájékoztatási lehetőségét. Azt mondták menjek be és érdeklődjek. Nekem hétvégén van kapcsolattartásom és utána utazom vissza Németországba. Tud valaki segíteni?
2009. nov. 26. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem hiszem, hogy az anya iránti szimpátiájuk miatt. Egyszerűen nem kötelesek külön lapon levélben teljes összegzést adni a gyerek előmeneteléről, főleg, hogy honnan tudják, hogy tényleg te vagy az apja. Ahhoz nincs köze az iskolának, hogy te a volt társadból nem tudod kivasalni a gyerek ellenőrzőjét. Ha annyira érdekel, akkor mégiscsak oldd meg, hogy egy előre megbeszélt péntek délutánon vagy hétfő reggelen az apaságot igazoló papírjaiddal személyesen bemész az iskolába.
2009. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint azt, ahogy írtam is nem tudok ott maradni. Persze már két alkalommal eljátszotta azt az iskola, hogy én itthon maradtam, hogy bemehessek és éppen nem ért rá, vagy közbe jött egy váratlan programja a pedagógusnak. Emiatt mivel repülővel közlekedem elég sok napom kiesett a munkámból. Volt, hogy sikerült beszélnem a pedagógusával, aki elszomorító tényeket közölt a gyermekem tanulmányi eredményéről és azóta már bocsásd meg de aggódóm jobban, hogy mi lesz a fiamból,ha ez így megy tovább. Érezhető igenis az unszimpátia és az elfogultság. Egyébként a te válaszod teljesen hiteles, mert hallottam olyat, hogy nem utasíthatja el az iskola a szülőt, ha levélben kéri.
2009. nov. 27. 06:52
 3/5 A kérdező kommentje:
A hiteles szó után kérdőjel következett volna.
2009. nov. 27. 06:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még ilyenről nem hallottam, hogy levélben tájékoztatni kérésre. A közoktatási törvényben ilyen nincs. Érdeklődj az iskolát fenntartó önkormányzat oktatási osztályán az iskola tájékoztatási kötelezettségéről, vagy az Oktatási és Kulturális Minisztériumban.

[link]

2009. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még éjszaka is rajtad járt az agyam. Az igazgatóval már beszéltél egyáltalán? Mert az egy dolog, hogy nem írnak levelet, de hogy a megbeszélt időpontban az oszályfőnök nem ér rá és ott se hagyja az anyagot valakinél, az már nem elfogadható. (Ha nem volt előre egyeztetve az időpont, akkor ez előfordulhat.) Meséld el a történetet az igazgatónak, akár e-mailben is, és kérj egy időpontot (Ha hetente ide tudsz röpülni, akkor talán még belefér a keretbe egy fél nap munkahelyi elmaradás)azzal, hogy ha az osztályfőnök nem ér rá, akkor bárki más mutassa meg neked a naplót. Ha már nagyon vérre megy a dolog, akkor az önkormányzat gyámügyi osztályát vagy a jegyzőt is felkérheted, hogy segítsenek neked szülői jogaid (és megjegyzem kötelességed) érvényesítésében. De a gyerek eltitkolja előled a jegyeit? Ott már akkor baj van. Az anya tudta nélkül őt is megkérheted, hogy csomagolja már be a holmijával az ellenőrzőjét. És ha úgy látod, hogy nem jól tanul, te is tanulhatsz vele abban a két napban. Ha komoly a baj, a tanulási képességeit is meg lehet vizsgáltatni, nincs-e pl diszlexiája, diszkalkuliája. Egyébként attól még rendes ember válik belőle, hogy szakmát tanul és nem lesz diplomás.
2009. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!