Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan és mennyit készültet...

Bratilla kérdése:

Ti hogyan és mennyit készültetek az emelt magyar érettségire? Milyen eredményetek lett?

Figyelt kérdés
Bármelyik évben is volt... :)
2014. ápr. 12. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly emelteztem, és személy szerint nagyon sokat készültem rá. Életrajzokat tanultam, verstanoztam, nyelvtanoztam, folyóiratokat, múzsákat, adaptációkat memorizáltam és persze folyamatosan oldottam az előző évek feladatsorát. Kb. decemberben kezdtem rá készülné és egészen aktívan, április végéig tanultam rá, persze utána az érettségi szünetben a szóbelire.

86 % lett az eredményem (85 lett az írásbeli és egy százalékot tudtam húzni rajta a szóbelivel).

2014. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 86% az nagyon szép, gratulálok hozzá! :) Azt esetleg megkérdezhetem, hogy milyen könyvekből készültél? Mohácsy Károly irodalomkönyvei mennyire felelnek meg?
2014. ápr. 12. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Köszönöm :) Mohácsy nagyon jó az életrajzokhoz, viszont a műelemzésekhez Pethőné Nagy Csilla tankönyveit ajánlom. Ezen kívül én még a Bölcselet kiadó által kiadott Érettségi adattárat ajánlom nagyon, ebben minden fontos definíció, táblázatok, verstan, folyóiratok, minden benne van, nekem ez nagyon sokat segített, amikor készültem.

Szóbelire pedig a kidolgozott tételes könyvet (Corvina kiadó azt hiszem) mindenféleképpen ajánlom. :) Sok sikert!

2014. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!