Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van közületek olyasvalaki,...

Van közületek olyasvalaki, aki hozzám hasonlóan úgy érzi, hogy idén tutira nem fog bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 13:02
 61/110 anonim ***** válasza:
jól összegyűltek a 60% alattiak:D:D szóval aki színvonalas eredménnyel engedné a diákokat orvosira az bunkó, lekezelő, hülye görcs. Logikus! ;) Siránkozzatok csak, előrébb nem lesztek tőle.
2014. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/110 A kérdező kommentje:
És szerintetek Debrecenbe elég lesz 395-400 pont? Mert én csak oda adtam be.
2014. jún. 6. 15:34
 63/110 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan évfolyamtársam, aki 97%-os emelt kémiával került be. És bizony, kibukott:D

Én meg pl. nem is érettségiztem kémiából, sík hülye voltam belőle (ezért választottam inkább a fizikát), aztán orvosin mégis 4-es lett az orvosi kémiám, és ötös a biokémia szigorlatom.


Csak arról beszélünk, hogy a bekerülés nem minden. Attól, hogy vki elsőre bekerül 460 ponttal, még simán kibukhat, vagy ha nem is bukik ki, simán lehet szar orvos, mert mondjuk az empátiája nulla, és nem képes normálisan hozzászólni a beteghez.

Ezzel szemben lehet, hogy valaki csak harmadjára jut be, mégis kiváló orvos válik belőle.


Tény, hogy elég szomorú, hogy 50-60%-os érettségikkel be lehet jutni. De azt is fel kellene ismerni, hogy ha az országos átlag ennyire gyatra, akkor lehet, hogy nem csak a diákokkal van a gond. A kémiát és a bioszt elég nehéz megtanulni segítség nélkül. És ha az oktatás szar, a tanár nem tanít semmit, akkor elég nehéz boldogulni.

Szerintem inkább az oktatásügyért felelős emberkéknek kellene, hogy feltűnjön az, hogy ilyen gyatra eredményekkel nyernek felvételt az emberek. Ugyanis ez baromira a természettudományi oktatás színvonalát tükrözi. Talán azon kellene egy kicsit javítani, nem csak a diákokat szidni.

2014. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/110 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mielőtt megszólnál, hogy biztos azért védem őket, mert én is alig jutottam be, elárulom: a 480 pontos rendszerben 461 pontom volt.
2014. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 csakegypali ***** válasza:

Sziasztok!

Énis orvosira jelentkeznék (Debrecen, 2. helyen Szeged van).79% os biosszal és 60-65% os kémiával lassan kezdem magamat szégyelni.

Nem tartom magamat zseninek nem szállt csak úgy a fejembe a tananyag, sokat tanultam még ezért is...:)

Kezdek kicsit félni hogy vajon tényleg ennyi, beképzelt bunkó és arogáns ember jár e az orvosira?:) Vagy csak itt nagy a szájuk?.... Remélem nem azok vannak többségben akik itt névtelenül "oltogatják" az orvosira jelentkezőket:)

2014. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim ***** válasza:
100%

Pestre tényleg ennyi, vidékre egy kicsit kevesebb:D:D

Nah jó, vicc volt:)

2014. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 anonim ***** válasza:
100%
nem, de sajnos vannak emberek akiknek már azelőtt nagy a pofájuk, hogy elkezdték volna az egyetemet, de már most el tudják dönteni ki tartozik oda és ki nem. És bármennyire hihetetlen, vannak akik egy új élethelyzet miatt döntenek az orvosi mellett, és nem végig arra készültek, szóval szerencsés aki tudta mindig, hogy orvos akar lenni. És örülök, és hálás is vagyok, hogy bekerültem. De annyira nem kell aggódni, az orvosin megtanulsz alázatos lenni előbb-utóbb vagy így-vagy úgy. Aki pedig gyengébb teljesítménnyel jut be, és nem bírja, úgyis kicsúszik. Nem a bekerülés volt a nehéz, hanem a bent maradás. Szóval kedves 56-os, remélem bármelyik egyetemre mész is tanítanak egy kis tiszteletet;) de legfőképpen remélem, hogy nem a mi egyetemünkre jössz, bár azt hiszem sehol sem fogadják szívesen az olyan embereket akik a semmire alapozva osztják az észt ;) Tőlem soha, senki nem kérdezte meg, hogy hány pontot hoztam, és engem sem igazán érdekel ki mennyivel jött..majd te is biztosan rájössz az első 2 hónap után, hogy totál lényegtelen..
2014. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim ***** válasza:
55%
Azért azt is hozzá kell tenni a vitához, hogy attól sem lesz senki, jó orvos, hogy csúszás nélkül nyomja le a hat évet, vagy ötös szigorlatokat csinál. De attól se, hogy össze vissza nyáladzik az empátiáról. Az empátia pont olyan képesség, mint az írás, vagy az olvasás, meg lehet tanulni és totál független az illető egyéniségétől. Egy tipikus nagyképű bunkó is tud empatikusnak lenni a beteggel, kellő gyakorlattal. Ó és az orvosi mindenre nevel csak alázatra nem. Attól, hogy páran a földbedöngölik az embert, még nem lesz alázatos, se tiszteletteljesebb.
2014. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, én saját példaként érzem azt, hogy megtanulom elfogadni, hogy nagyon hiányos még a tudásom ahhoz, hogy bárki is legyek, és megtanulom tisztelni azokat akiktől tanulhatok, és akik már végigcsináltak előttem valamit.
2014. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/110 csakegypali ***** válasza:
Amugy szerintem mostanra kb mindenki belőhette hogy mennyi lehet a maximum és a minimum pontja:) Ki hogy áll?:)
2014. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!