Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kutatási terv pszichológiából,...

Kutatási terv pszichológiából, na de milyen témában?

Figyelt kérdés
Kutatási tervet kell megírnom és ehhez kellene némi ötlet...kifulladtam, semmi nem jut eszembe...olyan kisérlet kell ami elvégezhető általam, ha mondja a tanár...(egyetem)
2010. jan. 6. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

gyerekrajzelemzés?

felnőttek/gyerekek írásképe

van valami pszichológiai kisérlet, te biztos tudod pontosan, az a lényege, hogy rajzolj egy házat, kerítést, fát, kígyót...és ebből is meg lehet állapítani az illető lelkiállapotát.

Ugyanígy van az erdő-teszt vagy mi, én úgy tudom ez fent is van az interneten, több emberrel is kitöltethetnéd. Ilyesmi kérdések vannak benne, hogy sétálsz az erődőben, milyenek a fák, milyen a patak, jön egy medve mit csinász, találsz egy házat mi a reakciód??? Szerintem itt is sejted miről beszélek.

Vagy híres, de problémás emberek pszichológiai állapota pl: József Attila, Van Gogh... szerintem ez is jó téma lehet. Én ugyan nem vagyok pszicho szakos, de mi is elég sok pszichológiát tanulunk. Majd írd meg miről írtál végül, mert nagyon érdekel:D

2010. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a tippet, ez valóban jó lenne, csak inkább olyan tervre(kísérletre) van szükségem, ami jól, könnyen hamar elvégezhető és egyszerre akár több emberrel is. Ennek ellenére kérdőívezni sem akarok, úgyhogy még én sem tudom mit akarok...

a tipp jó amit adtál, csak nem nagyon vannak ismereteim ennek elképzelésére, megvalósítására vonatkozóan még, de egyszer mindenképp elvégzem...

József Attila élete, meg manapság már nem vizsgálható...

lehet én írtam kicsit bonyolultan le a feladatomat, v nem túl érthetően:)

na de keresek tovább ötleteket és majd megírom mit fogok vizsgálni...:)

köszi:)

2010. jan. 7. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!