Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi felnőtt fejjel! De...

Érettségi felnőtt fejjel! De hogyan?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy manapság hogyan tudnék érettségit letenni. Sajnos én anno csak szakmát tanultam. Középiskolás lányom van akinek szeretném megmutatni, hogy a tanulást soha nem lehet abbahagyni.

A kérdésem, hogy hogyan tehetném le én is az érettségit? Sajnos mivel 12 órában kell dolgoznom nem tudok eljárni külön felnőtt tanításra.

Van rá lehetőség, hogy itthon a feleségemmel és a gyerkőcökkel tanuljak kb 2 évig és és utána letegyem? Ha bejelentkezek egy iskolába, hogy ott szeretném megírni akkor szükséges hivatalos papírt felmutatnom, hogy szakszerűen tanultam? Szóbeli tételeket hogyan kapnék? Mikor kell jeleznem az efféle szándékom az iskola felé?

Sajnos magántanárra nem lenne pénzem.


A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Tisztelettel: József


2010. jan. 8. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Remélem nem baj, ha tegezni foglak:)

Először is keresned kell egy iskolát, ahol indítanak esti/vagy levelező tagozaton érettségi kurzust. Ezek általában két évesek, Te ennyi idő alatt fogod megtanulni, mint mások négy év alatt. Nem kell semmilyen papírt felmutatnod, ott nem érdekli őket, csak az, hogy a 8 általánosod legyen meg. Szóbeli tételeket, majd csak második évben fogsz kapni, ugyanúgy, mint mindenki. Általában szeptemberben indulnak ilyen "képzések". Jelentkezni meg ilyeneket majd ott megtudod.

2010. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Éppen ez az én problémám! Sajnos a munkám nem nagyon engedi, hogy eljárjak tanulni. 12 órába fuvarozok és sokszor én sem tudom pontosan, hogy mikor kell dolgoznom!

(amikor hívnak akkor kell 12 órát letöltenem)


A levelezős tagozat, hogyan működik? Bekell járnom vagy elég megtanulnom az anyagot amit kiküldenek?

Ezért fizetni kell?


Üdv: József

2010. jan. 8. 23:28
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is 34 évesen tettem le az érettségit,mert nekem is csak szakmám volt.Van levelező és esti oktatás is.Én estire jártam..Nem tudom,hogy az előző író honnan veszi,hogy csak 2 év,mert nem annyi hanem 4 év...hetente 3-szor kell bejárnia suliba(nem kötelező)Mivel én nem akartam 4 évet "iskolapadban" ülni,kerestem egy olyan iskolát amelyben gyorsított módban is elvégezhető.Vagyis 2 évet 1 év alatt tettem le,így tartott a 4 éves iskolaidő 2 évig. A beiratkozásnál,és vittem a szakmunkás bizonyítványomat,és a személyit(ezek kellenek)Én 2 műszakban dolgoztam,így csak minden második héten mentem b a suliba,és csak arra az órákra amire úgy gondoltam szükségem van(pl:fizika,matek) Volt aki csak év elején volt bent amikor kiadták a tételeket (amit ki kellett dolgozni,és megtanulni),és csak a vizsgákra járt be...

Mint írtam én is ritkán jártam be,de a vizsgákon ott kell lenned,mert ez lesz a bizonyítvány eredményed...Van írásbeli vizsga,és nem sikerült akkor szóbeli vizsga is(de voltak tantárgyak ahol az írásbeli sikerült nem kellett szóbelizned)Az érettségi ugyanúgy zajlott mint a nappali tagouatos diákoknak!

2010. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is felnőttként érettségiztem. Sajnos a legtöbb levelező 3 éves és heti egy alkalommal be kellene járni, de nálunk ezt nem vették túl szigorúan, pláne, ha a vizsgák jól sikerültek. A mi sulink adott cédén tananyagot, megmondták melyik a legmegfelelőbb könyv, nyomtatott tételeket, szóval abszolút kinyalták a seggünket is, csak hogy odajárjunk és tanuljunk. Hiányzik is rendesen, már másfél éve, hogy leérettségiztem.


Mennyibe került? Nekem a 3 év alatt max 30ba, plusz természetesen a könyvek ára.

2010. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Az előző vagyok.


Ha nem vagyok indiszkrét, akkor hova valósi vagy?


( hja és felpontozni nem szégyen :) köszi! )

2010. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok. Onnan vettem, hogy két év, mert pl. ahová én jártam gimibe ott volt ilyen oktatás, és azok két évesek voltak.
2010. jan. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Én nem felnőttként érettségiztem személyes tapasztalatom nincs. De a lényeget előttem leírták. Mindképpen nézz körül a városodban, hogy hol van estin, levezőn érettségi. Aztán menj és iratkozz be, ha lehet és van ilyen akkor 2 évesre. Amikor beiratkoztál beszéld meg az osztályfőnököddel, hogy nem fogsz tudni minden órára és mindig bejárni, s segítsen hogyan készülhetnél fel a legjobban vizsgákra. S hidd el meg lehet így csinálni. mivel felnőttek vagytok ( hiszen mindenki dolgozik, családja van) nem lesz igazolt meg igazolatlan meg ilyenek mint anno a szakmunkásban. Senki nem fog azzal törődni,hogy be jártál-e minden órára a lényeg tegyél mindig sikeres vizsgákat és sikerüljön az érettségi.

S akár az is előfordulhat, ohgy a lányod fog neked segíteni ebben abban:)

Jah nézd meg az ő suliját is hátha ott is van ilyen képzés.

2010. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakok. Itt is van biztosan ilyen iskola csak utána kell járnom.

Egy levelezős tagozat megkönnyítené a helyzetem.


Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!


Üdv: József

2010. jan. 9. 14:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezeket csörögd végig, melyik foglalkozik ilyesmivel! Sok sikert hozzá!

2010. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Kedves József!


Egy ismerősöm is pont ilyen cipőben jár, mint te, szintén miskolci. Érdeklődnék, hogy azóta találtál-e megfelelő iskolát, és ha igen, elárulnád, h melyik az?

Várom mielőbbi válaszod, hamarosan itt a szeptember, jó lenne, ha beiratkozna!

2011. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!