Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki elvégezte...

Van itt olyan, aki elvégezte a kreatív írás (jobb agyféltekés írás) nevű tanfolyamot? Tényleg író lehet bárkiből, aki kijárja ezt a két napos kurzust vagy pedig csak egy átverés az egész?

Figyelt kérdés

#írás #jobb agyféltekés írás
2014. júl. 26. 14:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Író lehet bárkiből tanfolyam nélkül is. Csak írj valamit, és találj egy kiadót.
2014. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Így van. Író lehet bárkiből. Ehhez kreativitás kell és motiváció, nem egy 2 napos kurzus, ami alatt amúgy sem tudnak megtanítani írni, ha alapból nincs fantáziád. Az ilyet nem lehet megtanítani, mint a rajzolást...


Ha már nagyon akarsz valami "tanfolyamot" végezni, akkor menj a Magyar Írószövetség Író Iskolájába.

[link]

2014. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mit tanítanak az ilyen tanfolyamon, de ha már erre a jobb-bal agyféltekés tévhitre épít, akkor túl sok jóra nem számítanék.
2014. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Van.

Sőt kiadott könyvek is vannak.

Karácsony előtt rengeteg megjelent.


[link]

2015. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

persze, tudok még jó néhány linket a fentin kívül is küldeni annak, akit komolyan érdekelnek az ilyen könyvek, vagy esetleg az írás is.


De csak azért, hogy "kötözködni" lehessen, nem fogom felrakni.

Annak aki szerint elég a betűket megtanulni az íráshoz, úgyis fölösleges.

2015. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Jobb-bal agyféltekés tévhit? :O A világ boldogabbik felén közel 40 éve alapvetés, hogy a két agyfélteke funkciói között jókora eltérés van, nem véletlenül, itt meg még tévhitnek számít?

Javaslom Dr. Hámori József professzor munkásságának beható tanulmányozását.

2015. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sophie0526 válasza:
95%
ÍRÓ lehet bárkiből! Szó sincs átverésről, semmilyen tévhitről. Ez a tanfolyam remek lehetőséget ad arra, hogy megtaláljuk a bennünk rejlő írót, és kibontakoztathassuk tehetségünket. Mindenkinek más az érdeklődési köre, más a hobbija. A tanfolyam résztvevőinek van egy közös hobbija is, az ÍRÁS, ez kovácsol össze minket egy összetartó kis csapattá. Én elvégeztem a tanfolyamot, remekül éreztem magam, 2 nap egy szempillantás alatt eltelt. Előtte csak pár ötletem volt, hogy miről is írhatnék, a tanfolyam után ez is megváltozott, mondhatni kinyílt a világ számomra, több új regényötletem is lett, már csak a megvalósítás van hátra, amit nem halasztok tovább. Sok új dolgot tervezek a 2015-ös évre, nem csak írással kapcsolatos dolgokra gondolok. A tanfolyam nagyon nagy motivációt ad az élet minden területére, hogy igenis hajtani kell tovább és nem szabad feladni! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Remek trénerek, nagy felkészültséggel várnak minden kedves résztvevőt, és ami számomra talán a legszimpatikusabb, hogy nem hagyják magára a tanfolyamot végzett írópalántát. Jelentkezzetek, érdemes! :)
2015. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Paránytrilla válasza:
100%
Persze, nem leszel 2 nap alatt író. Attól leszel író, ha írsz. A tanfolyam arra jó, hogy megtanítson egy látásmódot és bizonyos gyakorlatokon keresztül felébressze a kreativitásodat. A kreativitásról nem igaz, hogy vagy van, vagy nincs. Mindenkiben van, csak elnyomjuk magunkban, mert az oktatási rendszer és úgy egyáltalán a civilizált világ erre kényszerít. Én elvégeztem a tanfolyamot, leginkább az volt az előnye, hogy adott egy löketet és egy szemléletmódot. Ha elvégzed, csak arra ügyelj, hogy ne ragadj le annyi tudásnál, amit ott megszereztél, hanem fejleszd magad, olvass, írj. Mert azért mindenre tényleg rövid az a két nap, nem elég a teljes mesterség elsajátításához sem ilyen, sem másmilyen módszerrel. Szóval tekintsd a tanfolyamot egy eszköznek a fejlődésedhez, ne pedig egy csodamasinának, amibe beleugrasz és íróként fogsz kipottyanni belőle.
2015. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
80%
Én is elvégeztem a tanfolyamot, és nem csalódtam benne... érdekes gyakorlatok, új látásmód, motiváció... nyilván alapok, amire a későbbiekben épitkezni kell, és a továbbiakban sok gyakorlás: ÍRÁS a feladat. A résztvevők közt 14 éves is volt az én csoportomban, és igencsak jól csinálta...
2015. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne hallgass senkire! Végezd el a tanfolyamot, mert nagy élményhez jutsz és olyan titkokhoz, amelyek által neki mersz állni az írásnak! Egyszerűen nem lehet kihagyni.
2015. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!