Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az egyetemi élet Szegeden?

Milyen az egyetemi élet Szegeden?

Figyelt kérdés
Eredetileg Pestre szerettem volna menni, de csak Szeged jött össze és kicsit félek, hogy nem fogom megszeretni.
2014. aug. 21. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szinte minden szempontból a legjobb...

Az ország egyik legnagyobb városa(tehát minden van, ami kellhet), de nem egy Pest méretű bűzös betondzsungel... :D

Majdnem mindenki kap ingyen tömegközlekedési bérletet- ami azért nem elhanyagolható se anyagilag, se kényelem szempontjából(max. 15 perc alatt a város széléből is elérhető a belváros). A későbbiekben dolgozni és élni én se itt tervezem, de ez az egyik legjobb hely az egyetemi évek eltöltésére.

2014. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kinek a pap, kinek a papné:)

Én spec. imádom Szegedet, szerintem az egyik legjobb magyar város. Nem túl kicsi, tehát van minden, de nem is túl nagy, így minden viszonylag rövid idő alatt könnyen elérhető. Van elég kocsma, van discós és koncertes hely, van egy tök klassz (és meglepően olcsó!) aquapark, gyógyfürdő, koripálya (télen ingyenes koriestek), múzeum, színház, egyetemi programok, városi rendezvények (pálinkafeszt, halászléfeszt, borfeszt, bortér, disznótoros fesztivál stb.), amik baromira hangulatosak (én legalábbis imádom őket:D). A város szép, rendezett, egy csomó dolog fel van újítva. A könyvtár is a város közepén van, tök jól felszerelt.

Ha az ember államin tanul, akkor kaphat ingyen bérletet (a pályázók 90%-a), van jegyzettámogatás is.


Én nem bántam meg, hogy Szegedre járok, szívesen élnék is itt, de természetesen nem mindenkinek jön be.

2014. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!