Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Regisztrációs napra vagy...

Regisztrációs napra vagy évnyitóra szoktak szülők is menni egyetemen/főiskolán első éves hallgatókkal?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A szüleim és én voltunk nővérem évnyitóján tavaly (SZTE).

És több szülő, és hozzátartozó is elment rajtunk kívül. :)

2014. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Volt már rá példa, de azért ez nem általános. Sőt, évnyitóra a hallgatók közül is csak az megy el, akiben van affinitás az ilyesmihez.
2014. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoktak. Egyébként meg felnőtt emberek járnak a felsőoktatásba, tehát nem muszáj kísérgetni őket.
2014. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A regisztrációs nap a beiratkozás akar lenni? Mert oda nem nagyon szoktak,persze semmi se tiltja,de szerintem "égő" ha oda is mennek veled szüleid,meg amúgy is csak teher lenne,mert ők ott semmit se tudnak csinálni,neked kell mindent,mivel felnőtt vagy. Persze kivételes eset,ha nem vagy még 18 mikor beiratkozol (ami elég ritka),mert akkor kell egy szülő is.

Évnyitóra meg elszoktak menni,bár szerintem ott se nagyon általános. (Kevesebb embernek mennek el a szülei,mint akinek nem.) Az meg a másik,hogy évnyitóra se muszáj menni a diáknak sem,szóval... Főleg ha 200 km-re laktok,akkor tényleg felesleges ezért a szüleidet elráncigálni.

Inkább a diplomaosztóra szokás meghívni a családot,már ha igényled,de pl sokan nem verik azt se nagy dobra. Én pl el se mentem a diplomaosztómra,inkább felvettem a to-n,nem szeretem ezeket a felesleges ünnepélyeket.

2014. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom teljesen felesleges. Nem nagyon értem azokat a szülőket, akik az évnyitóra elmennek a felsőoktatásba, középiskolába se szokás már, sőt általános iskola vége felé se. Szóval úgy minek...

Ha a regisztrációs nap a beiratkozás, akkor azt úgyis neked kell intézni, szóval annak se lenne értelme. Édesanyám és az egyik bátyám eljött velem a beiratkozásra, de inkább a városba nézelődtek, amíg én elintéztem, mert 2 óra hosszát végigülni egy zsúfolt terembe 40 fokos hőségben nem túl baráti, elég volt nekem végigszenvedni.

2014. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. aug. 28. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!