Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálom az iskolát a tanulást!...

Utálom az iskolát a tanulást! hogy tudok könnyen tanulni?

Figyelt kérdés

most vagyok 12.es idén érettségi muszáj lesz tanulnom, de egyszerűen nem érdekel leülök tanulni és nem tudok koncentrálni, nehezen megy a szövegértés főleg a töri gyűlölöm annyira nem érdekel mivolt annó háborúk stb sok évszám törit egyáltalán nem értem

mit csináljak?



2014. szept. 10. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég, 18 évesen hogy lehet ennyire gyerekesen gondolkozni?
2014. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem bántani akarlak, mert nyilván nem csak te tehetsz róla, de elég nagy probléma, hogy 18 évesen gond van a koncentrálással, pláne a szövegértéssel.... Az olvasással hogy állsz? Mármint a kötelezőkön kívül, szoktál olvasni kedvtelésből? Van olyan tárgy, ami közel(ebb) áll hozzád?
2014. szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem olvasok!
2014. szept. 10. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyugodj békében kérlek.
2014. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jézusom :(


Te minek érettségizel egyáltalán? Miért nem valami egyszerű szakmunkásba mentél ilyen buta fejjel?

2014. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát aki írni nem tud, az olvasni is kevéssé.

Menj magyarfocistának.

2014. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló helyzetben voltam én is. Habár szövegértéssel semmi bajom, abból mindig is jó voltam, de a törinél teljesen leblokkoltam. Emelteztem belőle, de egyszerűen akkora mennyiségű anyag volt, hogy azt se tudjam hol álljak neki. Az írásbeli ezért eléggé rosszul sikerült, ez adott motivációt, hogy szóbelire rendesen felkészüljek. Mikor tudod, hogy mennyire közel van már az érettségi az ad egyfajta lökést, akkor már úgymond érzed mennyire is fontos, hogy minnél jobb legyen (feltéve, ha tovább akarsz tanulni).

Egyetemen is párszor előfordult hasonló, néha leblokkolok, de ahogy jön a ZH, vizsga időpontja összekapom magam. Kicsit kényszeríteni kell magad, hogy ez igenis fontos, és akkor napi 1-2 órát csakis kizárólag erre szentelni. Jobb ilyenkor a telefont, laptopot minnél messzebb eltenni.

Ha nem akarsz továbbtanulni igazából nem sokat kell tanulnod, kettest forrással+atlasszal meg lehet csinálni, de ha pl. mérnöki szakra mész vagy más reálra, ahova a töri/magyar nem feltétlen szükséges akkor se kell nagyobb erőfeszítés, ha csak az a cél, hogy meglegyen. Akkor inkább koncetrálja azokra a tárgyakra amikre szükséged. Persze ezeket se hanyagold el, tanulgasd azért heti pár órában, legalább a fontosabb évszámokat, neveket tudd. Én se igazán szerettem a háborús részeket, de azért annyit tudj kb mik a főbb részei, nagyobb csaták, évszámok az atlaszban benne vannak, sokszor térképen a csaták teljes időpontjával hogy melyik ország melyikkel hol ütközött. Ha nem is tanulod meg tudd hol kell keresni a térképben, illetve forrást tudj elemezni.

2014. szept. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!