Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek még kettes matekból?

Lehetek még kettes matekból?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, annak ellenére, hogy 40 pontos felvételit írtam matekból, idén nem megy ez a tantárgy. A jegyeim a következők:


2, 2 (másfelet érő), 2, 5 (Felet érő), 3, 2, 1, 1 (három jegyet érő témazáró) és így az átlagom 1,85.


Ezt fel lehet még hozni, úgy, hogy ne bukjak? Iszonyatosan félek.


2014. dec. 12. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nyugalom, meg van a kettes, ha tényleg 1,85-re állsz, akkor már az osztályfőnököd is tud harcolni érte, hogy ne buktasson meg a tanár.


ugyanis 1,7-től köteles megadni minden tanár a kettest!


nyugi, meglesz!

2014. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj, hogy ne menj 1,7 alá...
2014. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

utálom mint a sz. art én is ezt a tantárgyat soha se ment


én 8.-ba 1,6-al bőven átmentem


nem tudom megérteni sajnos, de nem is látom értelmét egy bizonyos szint felett !!


Az általános még oké, bevallom, lehettem volna jobb. De ami középiskolába megy, kíváncsi vagyok mikor hasznosítja az átlag dolgozó, ha nem gépészmérnök, informatikus, programozó stb.


Egy recepciós vagy fogászati asszisztens mit fog belőle tudni hasznosítani? Rárakja a fogakra az a-b a négyzeten egyenletet?

2014. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt 2.0 alatt nem adja meg a kettest egyik tanár sem. :/
2014. dec. 12. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egy vicc, ahol 1,75-től nem adnak kettest, annyit ér az iskola, hogy szop. ass a diákot.


Nálunk anno 1,5-nél és felülre kerekítettek.

2014. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Azért aki nem képes 2,0 átlagot elérni az vagy nézzen magába vagy kérjen diszkalkuliáról papírt.
2014. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért ahhoz h vki ne tudjon 2,0-t elérni 9.-ben nagyon butának kell lenni. Különtanárhoz tudnál járni? Ha nem, akkor ülj neki és ne nyavalyogj.
2014. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó. Én most estin csinálom a matekot.


Anno folyamatosan buktam belőle. Most csak 5-ösöm van estin.


Ettől függetlenül utálom mint a sz . art és úgy tanulom hogy közbe hányok hogy pont egy ilyen tantárgy a legfontosabb. már szégyellem magam, hogy ennyire jó vagyok belőle.


direkt olyan szakmát is választok, amiben van valami művészet, valami plusz amit hozzá lehet adni, nem néhány nyers számból áll.


Túl sok jelentősége van a mateknak, vissza kellene venni. Nem ér ennyit, a tanulók legtöbb része nem fogja hasznosítani.


Még több idegennyelvet inkább, úgyis kint van a jövő.

2014. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jah meg annyit, hogy aki nem képes a kettest elérni, rengeteg ilyen embert ismerek, ismerőseim között de nagyon jó családemberek, sok mindenhez hozzászólnak egyesek már szinte történész szinten vannak.


De itt estin is sokan egyest kapnak, de ha ettől buták, akkor eldobom a f. aszom. (elnézést).


Az meg hogy ennyi ember diszkalkuliás lenne egy általánosítás, mert könnyen rádobják ezt az emberre. Ha az összes ilyen ember az lenne, akkor az ország nagy része fogyatékos lenne.


Én pl szándékosan semmi olyan szakra nem megy, amihez matek kell, nem érdekel hányast érek el majd, vagy érettségin milyen leszek.... nem akarok a számok bűvöletében élni.


Túl van komplikálva.

2014. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szakok háromnegyedén van matek csak nem így hívják. Az infónak is a matek az alapja. Plusz a kémiához és a fizikához is kell. Én megértem ha vki nem szereti a matekot, de olyan órarendet úgyse lehetne össszerakni ami mindenkinek megfelel. Én ezt a nagy nyelvtanulás mániát se értem. Szegény gyerekeknek már elsőben nyomatjäk az angolt ahelyett hogy mehetnének haza játszani. Szerencsére én már végzős vagyok, de még mindig vannak felesleges tárgyaim (hittan, filozófia, rajz, média), ezelőtt még több volt.
2014. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!