Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkulia vizsgálatot hol...

Diszkalkulia vizsgálatot hol végeznek? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Jó ideje nem tudom feldolgozni az adott matematika anyagot, nehezen vagy egyáltalán nem értem meg. Ha meg is értem, akkor azt nem az iskolában, hanem a leírt anyaggal kapcsolatban kapott segítség miatt köszönhetem, amit apukámtól kapok. Egyszerűen többször kell elmagyarázni egy anyagot, és nagyon hajlamos vagyok arra, hogy pár perc után csak bambuljak a számokban, és lankad a figyelmem. Érzem, hogy az érettségi ezen része biztosan nem menne. Mit tanácsoltok, érdemes elmennem kivizsgálásra? Amennyiben igen, azt hol lehet elvégezni, hová kell fordulnom? Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. ápr. 22. 21:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem oda írni az az, hogy jelenleg Szakközép iskolás vagyok, 10.-es.
2015. ápr. 22. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A diszkalkulia nem az, hogy nem fogod fel a matekot, hanem hogy nem bírod értelmezni a számokat, mint fogalmat, bajod van az alapvető műveletekkel, az ujjadon kell állandóan számolnod, nem tudod mennyit kapsz vissza a boltban stb.. Nem attól leszel diszkalkuliás, hogy nem fogod fel a trigonometriát, vagy bármilyen matematikai témakört. A diszkalkuliásoknak a számokkal van a bajuk, nem a matek logikájával (abban legtöbbjük meglehetősen jó, amíg nem kell számolni). Csak úgy mint a aki dyslexiás, neki sem az a baja, hogy nem fogja fel a szöveget, amit olvas, vagy nem tud beszélni, hanem a betűket nem ismeri fel, nem tudja értelmezni.

Szóval a legjobb tanács amit adhatok: Keress egy jó matektanárt és állj neki jobban tanulni a mateknak. (ha ez vígasztal, én 8-9.-ben majdnem megbuktam matekból, hasonló problémáim voltak mint neked, idén érettségizek belőle emelt szinten, az elmúlt két évben dícséretes volta, iskolaelső a próbaérettségin. Meg lehet csinálni ;) )

2015. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nevelési Tanácsadóhoz kell fordulni.
2015. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes, a Pedagógiai Szakszolgálatot keresd. (Nevelési Tanácsadó) Szaktanári javaslatot kell vinni.
2015. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ők végzik:


Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság

2015. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. ápr. 22. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!