Egyetemen diszgráfia?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne, hogy különböző tanulási nehézségeket, például diszgráfiát a felsőoktatásban hogy kezelnek?


Középiskolában különböző kedvezmények, illetve érettséginél ha jól tudom, akkor 50 pluszpont! A felsőoktatásban mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Mondjuk a maximális tárgyfelvétel +1, vagy maximális vizsga megpróbálásnál több lehetőség, nem kell nyelvvizsga, stb?



2015. okt. 27. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

+40 pont.

Szerintem egyeteme válogatja.

2015. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tárgyfelvétel vagy vizsgatöbblet biztos, hogy nincs. Esetleg többletidő. Az írásbeli nyelvvizsgától eltekinthetnek. A diszgráfia nem akadálya az egyetemi követelmények teljesítésének.
2015. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"érettséginél ha jól tudom, akkor 50 pluszpont!"


- Érettségihez biztosan nem kapsz plusz 50 pontot. Felsőoktatásban meg alapvetően nem érdekli őket. Oldja meg az illető, ha oda szeretne járni.

2015. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3 Ez nem egészen így van, több helyen is létezik támogató szolgálat, ahonnan a diszlexiás, diszgráfiás hallgatók is kérhetnek segítséget, pl:

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet kérni kedvezményeket, csak nem bemondásra, el fognak küldeni a Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály által kirendelt szakértőhöz, és ha ő megállapítja, hogy a fogyatékosságod hátráltat a tanulásban, kaphatsz kedvezményeket. Pszichológiai és gyógypedagógiai vizsgálatra kell készülni, kb. 2 óra. Utána kapsz egy szakvéleményt.
2015. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a kérdező az érintett, tökéletesen ír.
2015. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából én lennék az érintett, még középiskolában állapítottak meg nálam diszgráfiát, illetve enyhe figyelemzavart. Hivatalos papírom is van róla, de soha nem használtam, nem kértem kedvezményeket, illetve pluszpontokat az érettségin sem!


A kérdést igazából azért tettem fel, mert 3/3-as lettem egy tárgyból, mely nagy valószínűséggel most sem fog sikerülni, mely ugye elbocsátással jár, de egyik csoporttársam mondta, hogy szerinte ezzel az indokkal és hivatalos papírral még lehet esélyem kérvényezni egy javítóvizsgát a teljes féléves anyagból!

2015. okt. 28. 10:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Itt minden hivatalos infót megtalálsz erről:


[link]


Én csak azt nem értem, ez miért akkor jut eszedbe, mikor már háromszor megbuktál egy tárgyból, ha a diszgráfiád miatt van, akkor szólnod kellett volna. Például nálunk is volt diszgráfiás lány az egyetemen, és ő csak szóban vizsgázott, de jó előre elintézte ezt, nem akkor, mikor már ott volt a kirúgás a feje fölött...szóval nekem furcsa, hogy most jut eszedbe erre hivatkozni.


Mindenesetre egy próbát megér, úgyis kiszűrik, ha nem komoly a probléma. Csak a kormányhivatal által kijelölt szakértőtől kapott szakvéleményt fogadják el.

2015. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy azt mivel magyarázod, hogy egy tárgynál okoz csak gondot a diszgráfiád? Bocsi, de nekem ez kicsit komolytalannak tűnik.
2015. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Te nem vagy diszgráfiás - ez tény! Egy darab helyesírási hibád nincs. Semmilyen bizottság nem fogja ezt megállapítani rólad, amellett, hogy a vizsgálat 70-80 ezer forint. A középiskolai papírt nem fogadják el.
2015. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!