Egyetemen diszgráfia?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne, hogy különböző tanulási nehézségeket, például diszgráfiát a felsőoktatásban hogy kezelnek?


Középiskolában különböző kedvezmények, illetve érettséginél ha jól tudom, akkor 50 pluszpont! A felsőoktatásban mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Mondjuk a maximális tárgyfelvétel +1, vagy maximális vizsga megpróbálásnál több lehetőség, nem kell nyelvvizsga, stb?



2015. okt. 27. 21:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

5/8/9-es vagyok. Nem szándékozom védeni a kérdezőt, mert szerintem sem jogos a leírás alapján az, hogy diszgráfia mögé próbál bújni.


De fontos, hogy a diszgráfia nem egyenlő a rossz helyesírással. Aki tényleg diszgráfiás, az szövegszerkesztő programok segítségével képes akár hibátlanul is gépelni. Ismerek kislányt, aki az általános iskolában engedélyt kapott a laptopon történő jegyzetelésre, dolgozatírásra a diszgráfiája miatt. Az online íráskép alapján nem mondanád meg sok diszgráfiásról, hogy gondjai vannak az írással.

2015. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hivatalos állami intézmény állapította meg ezt rólam, szóval a papírt 1000%, hogy elfogadnák! Az meg, hogy gépen jó a helyesírása valakinek, az még semmit nem jelent! Gépelni 100-szor jobban tudok, ha meg hibám van, azt a helyesírás ellenőrző kiadja! Kézírásnál vannak bajok.


Nem nekem jutott eszembe, de ezt leírtam, illetve azért most, mert most vagyok 3/3-as! Amúgy én nem is foglalkoztam vele, mert mint írtam, érettséginél sem kértem semmilyen kedvezményt, mert nem tartottam szükségesnek.


Miért csak ennél a tárgynál? Az adott tárgy az analízis! A legtöbb pontot teljesen olyan dolgokon buktam el, hogy vagy nem volt időm befejezni a feladatot, vagy lehagytam egy elő jelet, vagy hasonlót!


Amúgy mérnökinformatikusnak tanulok, a legtöbb vizsgám, gyakorlatom vagy számítógépes, vagy olyan, ahol a helyesírásnak, figyelmetlenségnek semmi köze az elért eredményhez, vagy pedig szóbeli vizsga!

2015. okt. 28. 12:34
 13/14 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy a 11-esnek igaza van!


A diszgráfiások többségének figyelemzavara is van! Amúgy igen, nem teljesen jogos, hogy e-mögé szeretnék bújni, de ti nem ezt tennétek? 1,5 éve egyetemre járnátok és csak ezzel az egy tárgyal lenne problémátok! És nem felmentést, vagy hasonlót szeretnék kérni, hanem egy javítási lehetőséget, hogy ne kelljen máshol újrakezdeni mindent!

2015. okt. 28. 12:40
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig sántít az, hogy tudtad jól már sokkal korábban, hogy a diszgráfiád miatt buksz meg analízisből, és mégsem szóltál a tanárnak, nem próbáltál meg tenni semmit.


A vizsgálatot kijelölt szakembernél kell majd elvégezni, tehát a te korábban kiállított papírodat NEM fogják elfogadni. Először kérvényt kell beadni (lásd dokumentum amit korábban linkeltem), aztán pedig kapsz időpontot egy bizonyos szakemberhez, gyógypedagógushoz és pszichológushoz egyaránt, és kizárólag az ő szakvéleményük fog dönteni.


Nyugodtan nézz utána, attól még így van (nevtanban dolgozom, nem te vagy az első hasonló esetem).


Sok sikert!

2015. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!